Ijs Express Heiloo een daverend succes Eind in zicht voor werk aan spooronderdoorgang Carolien ter Linden presenteert nu ook radio 13 Klimop INGEZONDEN BRIEF Standpunt gemeente Heiloo inzake opvang kinderen in vluchtelingenkampen Gepromoveerd Kits Oonlie verwelkomt kinderen UITKIJKPOST 13 MEI 2 0 2 0 De IJs Express rijdt door de regio, Aangeleverde foto HEILOO - Jeroen Vosse en Bram Tabak zijn twee ondernemers uit Heiloo en hebben een evene- mentenbedrijf: Work at Events. Door corona ligt het bedrijf helaas stil. Het tweetal houdt echter niet van stilzitten en besloot daarom twee weken geleden een oldtimer ijswa- gen te kopen. Sindsdien rijden ze met hun IJs Express door Heiloo en omstreken. Een prachtig initia tief. De mannen worden overladen met positieve reacties. Iedereen vindt het geweldig, wil op de foto en hoopt dat ze elke dag langskomen: "Helaas lukt het natuurlijk niet om altijd overal te zijn!" aldus de onder nemers. Op donderdag en zondag rijdt de IJs Express onder andere in Heiloo. Heb jij 'm al gespot? HEILOO - Op 23 april publiceer den een groot aantal maatschap pelijke organisaties én een 40-tal gemeenten een oproep om onze EU-partner Griekenland te helpen met de opvang van 2.500 kwetsbare kinderen, afkomstig uit oorlogsge bieden als Afghanistan en Syrië, die nu in vluchtelingenkampen vastzit ten. Helaas miste ik in die oproep de ondertekening van onze eigen gemeente, waar bijvoorbeeld onze buren uit Bergen wel ondertekenaar zijn. Het lijkt dat een meerderheid van de partijen in ons college niet bereid is om mee te werken aan iets basaal menselijks als de hulp aan en opvang van alleenstaande kwets bare kinderen. Aangenaam verrast was ik daar om door een brief, op 28 april gestuurd aan staatssecretaris Ankie Broekers-Knol, waarin een ruime meerderheid van onze gemeente raad oproept om deze kinderen te helpen en op te vangen in onze Nederlandse gemeenten. Deze oproep is medeondertekend door CDA-Heiloo en Heiloo-2000, beide deel uitmakend van het college. Er zijn in Heiloo slechts twee par tijen die de oproep voor hulp bij deze humanitaire crisis niet onder steunen: de WD (citaat website WD Heiloo: "Het is in Nederland normaal dat we mensen opvangen die uit oorlogsgebied komen en Gemeentebelangen Heiloo (GBH). Samen vertegenwoordigen deze partijen slechts 28% van de kiezers uit Heiloo, collegepartij WD alleen slechts 18%. Blijkbaar is de stem van de WD in het college belang rijker dan dit percentage kiezers rechtvaardigt. Ik wens de inwoners van Heiloo veel wijsheid bij het uitbrengen van hun stem bij de volgende gemeente raadsverkiezingen Mark Lindeman STOCKHOLM - Heilooër Ewoud Ewing is gepromoveerd tot doctor in de epigenetica. Zijn proefschrift heeft betrekking op multiple sclerose. Ewoud was een leerling van OBS De Springschans en Willem Blaeu. Na zijn master biomedi sche wetenschappen in Leiden heeft hij zijn studie voortgezet aan het Karolinska Institute in Stockholm. HEILOO - Eind 2018 startten de werkzaamheden voor de spooronderdoorgang en hier voor werd in maart 2019 de Vennewatersweg afgesloten. Nu, een jaar later, is het zover. Op 20 mei rond 12.00 uur gaat de onderdoorgang voor al het ver keer open. Auto's, fietsers en voetgangers kunnen vanaf woensdag 20 mei vei lig onder het spoor door. Na 20 mei worden nog enkele werkzaamheden uitgevoerd aan het voetpad. Met bebording worden de werkzaamhe den aangegeven. Corona en opening Vanwege de maatregelen rondom corona gaat de officiële feestelijke opening van de onderdoorgang niet door. Omdat projectpart ners Gemeente Heiloo, ProRail en Aanneemcombinatie Mobilis- Hegeman het jammer vinden dat dit moment niet samen gevierd Dode bladeren Dode klimop Dag vogels Ik heb voor jullie gevochten al die jaren Dit voorjaar was ik er even niet, en toen toen kwam de motorzaag die sneed dwars door de pijlets onder jullie huis Nu begrijp ik jullie 'gemopper', vogels hoog in de klimop hoog in de kruinen van de dennen aan de Noordergeeststraat Jullie huis werd langzaam aangetast geen plek meer om samen te slapen te nestelen te schuilen voor gevaar weg klimop Sorry! Wat rest de komende jaren is een dode klimop recht voor ons huis een dagelijkse herinnering dat ik er even niet was Sheila Luijten HEILOO - Acht weken was Kits Oonlie gesloten, dat wil zeggen dat zij alleen beschikbaar waren voor de noodopvang. Dit betekende dat niet iedereen welkom was. Wat voelde dat onnatuurlijk. Tegelijk was het fijn om toch iets te kunnen betekenen in deze rare periode. Alle medewerkers van Kits Oonlie hebben eraan bijgedragen om de fantastische noodopvang te ver zorgen. En nu zijn de teams van Kits Oonlie maar wat blij dat elk team weer zijn eigen kinderen en ouders kan verwelkomen. De medewer kers van Kits Oonlie hebben alle kinderen enorm gemist. kan worden, zijn zij druk bezig met de voorbereidingen voor een online opening. Blijf de website van Gemeente Heiloo in de gaten hou den, hier volgt snel meer informatie. Naast het openen van de onder doorgang wordt ook de naam ont huld. Kijk ook op www.heiloo. nl/plannen-en-proj ecten-heiloo/ spooronderdoorgang Het duurt niet lang meer voordat het verkeer gebruik kan gaan maken van de spooronderdoorgang. Foto: Wouter Droge HEILOO - Elk jaar organiseert Carolien vanuit haar bedrijf Passarella Moda een event in het Zuid-Franse Cannes. Dit jaar zou het spectaculairder dan ooit worden, want nu zou ze een nieuw RTL4-programma 'Op Weg Naar Cannes' gaan presen teren. De eerste uitzending stond al voor 12 april 2020 gepland. De televisie opnamen waren al gestart, maar het coronavirus gooide roet in het eten, waardoor het programma verplaatst is naar 13 september vanaf 16.00 uur. Carolien: "Wij hebben al twee afleveringen opgenomen met tien verschillende modellen en daarna hebben producent Michael Bakker van Pakkend Media en ik besloten om tijdelijk te stoppen met onze televisieopnamen. De schrik zat er goed in, want de finale hadden wij gepland tijdens het Internationale Filmfestival in Cannes. De laat ste drie modellen zouden samen met mij in een privévliegtuig naar Cannes vliegen." Maar wie denkt dat Carolien in een zwart gat zou vallen heeft het mis. "Mijn producent, die ook al 30 jaar' radioprogramma's maakt, vroeg mij om drie keer per week aan te schuiven tijdens zijn radioshow. Natuurlijk wilde ik dat. Ik ervaar radiopresentatie als heel persoon lijk," vertelt Carolien. "Belangrijk is de sfeer die we neerzetten. Ik wil graag in contact blijven met onder nemers in diverse branches door ze tijdens de uitzending te bellen met de vraag of ze hun ervaring willen delen in deze coronatijd. Ook onze burgemeester Hans Romeyn kent inmiddels dit programma, want hij was een van mijn eerste gasten. De afgelopen weken ging het aan tal luisteraars met pieken omhoog en ben ik gevraagd om mijn eigen radioprogramma te gaan maken. Ik heb gekozen om iedere zaterdag met 'Sweet Caroline' te komen. Het wordt een programma waarin ik luisteraars ga helpen met iets wat ze echt nodig hebben. Bijvoorbeeld: kook je in een vergiet en heb je echt een pannenset nodig dan ga ik die voor je regelen. Dit virus brengt mij een nieuwe kijk op de samenleving. We hebben elkaar nodig! Natuurlijk blijf ik televisie presenteren. Zo starten we binnenkort weer met de opnames van mijn nieuwe tv-pro- gramma en voor 'Life Is Beautiful' van RTL4," aldus Carolien. Het radiostation waar Carolien vanaf zaterdag 16 mei om 16:00 uur te beluisteren is, is digitaal wereld wijd te ontvangen via www.radio- seabreeze.nl en via de middengolf AM 1395 MHz, Gouda FM en in een groot deel van Nederland. Carolien achter de knoppen tijdens het presenteren van haar radioprogramma. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13