De eerste schoolweek zit erop Keer op Keer steunt tuin in Gambia Webreturn viert 10-jarig bestaan 13 VAN 240 KILO BETER SCHEIDEN BEGINT BIJ MEZELF NAAR 30 KILO ✓DRUKWERK ✓ONTWERP ✓OPMAAK ✓PRINT UITKIJKPOST 20 MEI 2020 Hans Schouten (1) feliciteert deze vrouw die als eerste haar tuin beplant. Aangeleverde foto Opmerkingen, ideeën of tips? Stuur ze naar afvalscheiden@debuch.nl V.l.n.r. Tim, Thomas, Thijs en Danny vieren het 10-jarig bestaan. Aangeleverde foto HEILOO - Ver weg (250 km van de kust is een groep van vijf tig vrouwen al jaren bezig om samen groenten te kweken. Het 1250 inwoners tellende plaats je Jakaba maakt nog steeds gebruik van ezel- en paardenver- voer, de tijd heeft er stilgestaan. In overleg met de plaatselijke overheid hebben het tuincomité en de Stichting Vrienden van de Allahein Foundation Gambia een plan opgesteld om een nog groter gebied van 100x150 m bij de tuinen toe te voegen. Er is nu een omheining geplaatst om de dieren (o.a. koeien, paarden, ezels en nijlpaarden) buiten de deur te houden. De omheining is betaald met een donatie van KOOK Alkmaar en kleinere sponsoren. De offertes van borehole zonne panelen, waterpomp en tanks en tappunten zijn inmiddels binnen en er kan met boren gestart worden dankzij de sponsoring van 5000 van XopX. Vanaf nu kunnen er veel meer vrouwen op de tuin werken. Dit jaar zal hun aantal toenemen tot 250, geholpen door mannen die het zware werk mogen doen en het transport regelen met ezels en paardjes. Alles gaat in overleg: wie kweekt wat, er worden geen kunstmest en bestrijdingsmidde len gebruikt, er is geen sprake van monoteelt en er wordt water gege ven in de avond en vroege ochtend. Van een deel van de opbrengst wordt rijst gekocht voor het hele dorp en iedereen betaalt een kleine contributie. Dankzij de nieuwe sponsoring van XopX is er sinds eind maart water en kun nen de dames en heren aan de slag. Hans Schouten, voorzitter van de Allaheinstichting, was daar in juli en november 2019 en in februari dit jaar en heeft de foto's gemaakt. HEILOO - De basisscholen zijn weer van start gegaan. De eer ste week zit erop. Een reactie van enkele scholen: De Willibrord is weer gestart! Maandagochtend was iedereen nog een beetje zenuwachtig, maar zodra de kinderen hun juf zagen, waren ze snel weer gerust! Even wennen en al snel weer heerlijk in de klas en op school. We zien dat het goed is gegaan met de kinderen, ook met dank aan de ouders. Nu mag er weer op school geleerd worden, en dat doen we niet alleen in de klas! Ook buiten zoeken we lekker de ruimte op en stiekem zijn we toch aan het rekenen: deze kinderen hebben hun tekening vergroot! Wat is het fijn dat de leerkrachten en kinderen er weer zijn! Annemiek van de Vliet, directeur van CBS De Duif: "Wij zijn gestart met halve dagen. Onze leerlingen gaan op alle dagen - behalve op woensdag - 3 uur naar school. Zo pakken ze snel het schoolritme weer op. De kinderen zijn heel zelf standig en zijn blij om elkaar weer te zien. Het team geeft dagelijks alle kernvakken op school. Thuis maken de kinderen de creatieve vakken en wereldoriëntatie. Deze werkwijze ontlast de ouders doordat zij geen thuisonderwijs meer hoeven te geven. Met Forte Kinderopvang heb ben we goede afspraken gemaakt over de voor- en naschoolse opvang. Ook verzorgt De Duif nog steeds noodopvang." HEILOO - Het succesvolle inter netbedrijf Webreturn viert op 20 mei zijn 10-jarig bestaan. Tim Sombroek richtte het bedrijf in 2010 op. Inmiddels is het team uitgebreid met drie enthousias te medewerkers en is het bedrijf uitgegroeid tot specialist in webdesign en onlinemarketing met meer dan 400 klanten in Heiloo en omstreken. Toen Tim Sombroek 10 jaar gele den het bedrijf oprichtte, had hij als doel om klanten te voorzien van een mooie en goed vindbare web site of webshop. Eigenlijk is er op dat gebied niet zoveel veranderd. De focus ligt nog steeds op het maken van resultaatgerichte websi tes en webwinkels. Tegenwoordig komt daar wel wat meer bij kijken. De markt ontwikkelt zich snel en Webreturn ontwikkelt net zo snel mee. Websites worden mobile-first gebouwd, met de focus op conver sie en een snelle laadt ijd. Tim Sombroek: "Wij staan voor rendement halen uit uw internet- investering. Daar komt de naam Webreturn ook vandaan. Door gebruik te maken van bewezen ver kooptechnieken die leiden tot hoge re conversie, worden bezoekers op de website omgezet in klanten. Wij denken vanuit onze marketingvi- sie actief met u mee en verdiepen ons in de bijbehorende bedrijfs tak. Zo leren we de doelgroep ken nen, zodat wij de doelgroep actief kunnen benaderen. Wij zijn uiterst betrokken, hebben oog voor detail en gaan voor duurzame relaties met onze klanten." Wilt u meer klanten halen uit uw website of een webshop begin nen? Neem dan gerust contact met ons op! Webreturn - De Oude Werf 11, 1851 PW Heiloo, 072 - 8200355 www.webreturn.nl De overheid wil dat we in 2025 jaarlijks, per inwoner, nog slechts 30 kilo restafval hebben. Wendy, moeder van 3 jonge kinderen, vertelt over haar pogingen om slimmer te schei den en haar eigen afvalberg te verminderen. Ik en ik "We hebben allemaal twee ikken. De ik die je bent, en de ik die je wil zijn." Deze theorie van Kitty Killian schoot door mijn hoofd toen ik mijn vieze plastic vlees bakje in de prullenbak gooide. Ik weet heel goed wie ik wil zijn op scheidingsgebied. Een monter type die nooit een ba nanenschil bij het restafval mikt. Milieubewust. De vrouw die moeiteloos weet wat in welke bak moet. Die haar keukenblad netjes houdt tijdens het koken omdat ze meteen opruimt en scheidt. Geduldiger. Iemand die lachend de wasbare poepluiers van haar kinderen uitwast. Maar mijn echte ik is luier. Die vindt de weg naar de gft-contai- nervaak te lang. Doet net alsof haar neus bloedt als ze toch haar melkpak in de vuilnisbak gooit. Kiest vaak voor de makkelijke De kleuters van De Duif spelen weer lekker samen op het schoolplein. Aangeleverde foto weg. Een beter milieu? Dat is vandaag voor een ander. Zij begint er morgen wel mee. 30 kilo afval in 2025: dat zien we in februari 2024 wel. En toch zet ik kleine stapjes in de goede richting. Ik hang steeds meer pmd-zakken aan de lan taarnpaal, terwijl de grijze bak niet langer (over)vol raakt. Het gaat langzaam, maar het gaat wél. Die denkbeeldige montere, milieubewuste, geduldige en lachende ik mag bij het grofvuil. Ik doe het op mijn manier. Groet, Wendy P.S. Sinds ik een stokje gebruik voor mijn gft-bak, heb ik echt minder last van ongedierte en stank. Wilt u dat ook? Mail uw naam en adres naar afvalscheiden@ debuch.nl en u krijgt van mij een bintilation (www.bintilation.nl). Deze jongens hebben hun tekening buiten op het schoolplein vergroot. Aangeleverde foto De Schrijnwerker 1851 PV Heiloo M. 06 139 184 98 artmiraal@ziggo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13