Frank Terlien fotografeert Huis Nijenburg ruim 200 keer I 17 UITKIJKPOST 20 MEI 2020 Fotocollage: Frank Terlien HBILOO - Heilooër Frank Terlien wilde al heel lang steeds op dezelfde plek, op een ander moment van de dag, een foto maken. Op 23 mei 2019 is hij begonnen met het fotograferen van Huis Nijenburg. Inmiddels is hij ruim 200 foto's verder. Frank: "Het begon eigenlijk allemaal met het 60-jarig jubileum van de Heilooër Ama- teurfotografenvereniging (HAF). Ik ben daar al heel wat jaren lid van. Dit jaar bestaat de vereniging dus 60 jaar. Om dit heugelijke feit te vieren werd een thema bedacht, 'tijdlijn'. Met dit thema zijn de leden van de HAF aan de slag gegaan. Het moest een fotocollage worden van 9 foto's. Nu wilde ik ook wat meer gaan bewegen en toen kwam ik op het idee om elke dag van mijn huis naar Huis Nijenburg te lopen. Dat is, afhanke lijk van de route die ik loop, minimaal 5 kilometer. Aangekomen bij Huis Nijenburg maak ik direct een foto en loop weer door. Ik geef mezelf niet de tijd om mijn fototoestel helemaal perfect in te stellen. Nee, ik kom aanlopen, klik en loop weer verder. Hierdoor zijn alle ruim 200 foto's anders. Qua licht, tegenlicht, direct zonlicht maai' ook foto's in de regen en mist geven een totaal ander beeld van de plek. 's Morgens voor het ont bijt is eigenlijk de beste tijd om te gaan lopen maai' in de winter is het dan nog donker, dus dan ga ik later op de dag." De leden van de HAF zouden naar aanleiding van het 60-jarig bestaan een expositie in De Trog houden met verschillende fotocollages. Helaas kon dit niet door gaan wegens het coronavirus. Frank hoopt toch dat binnenkort De Trog weer heropent zodat bezoekers de collages van de leden kunnen bewonderen. Frank heeft een vierkant met daarin 9 verschillende vakken gemaakt met Huis Nijenburg door het jaar heen, zoals hierboven afgebeeld. •i Wilt u meer informatie over de HAF, kijk dan op www.fotoclubheiloo.nl Frank maakte al meer dan 200 foto's van Nijenburg. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 17