Voorzichtig en rustig weer van start Meiden Terriërs strijden om coronacup Bowling- en Partycentrum Heiloo volledig coronaproof COLUMN "MAAftje M 5 Historische Vereniging Heiloo: Staycation UITKIJKPOST 2 4 JUNI 2020 HEILOO - Vanaf zaterdag 4 juli kijkt Historische Vereniging Heiloo uit naar uw bezoek. De openingstijden zijn zoals u gewend bent: zaterdag- en zon dagmiddag van 14.00 - 17.00 uur en dinsdagavond van 19.00 - 21.00 uur. U kunt op die tijden de uitge stelde, verrassende tentoonstelling 75 jaar Vrijheid in Heiloo bekij ken. Eén ding is anders: het muse um werkt met tijdsloten. U kimt zich daarvoor opgeven via e-mail (historischeverenigingheiloo@ gmail.com) of per telefoon (06 - 51718363). U kunt daarbij een voor keurstijdstip opgeven (op hele uren mogen telkens 8 personen naar binnen). Uw verzoek wordt daar na telefonisch bevestigd. Om uw bezoek zo veilig mogelijk te laten verlopen, heeft de vereniging enkele regels opgesteld, die u kunt lezen op de website www.hvheiloo.nl Zaterdag 20 en zondag 21 juni zijn de eerste proefactiviteiten van de Historische Vereniging geweest. Er is met een kleine groep en op gepaste afstand met een gids gewandeld naar de Ronde O om daar een prachtig spektakel te kun nen bewonderen. Volgend jaar hopen we, net als alle andere jaren, er weer veel voorpubliciteit aan te kunnen geven. De toneelvoorstellingen van Martine Faber, 'In het Verborgene, een daad van verzet' gaan in novem ber voor zover nu bekend is, door. Binnenkort wordt daar meer over bekendgemaakt. Voor de avond voorstellingen van 7 en 13 novem ber en de middagvoorstellingen van 14 en 15 november zijn nog kaarten verkrijgbaar via gieltjes® kpmnail.nl Ten slotte: De Historische Vereniging heeft plannen in over vloed, enthousiaste vrijwilligers en een mooie nieuwe tentoonstelling. We kunnen bijna niet wachten u weer te ontvangen. Nu nog een leeg museum, maar vanaf 4 juli bent u op afspraak zeer welkom. Foto: Dick Slagter HEILOO - In de ruim 43 jaar dat Bowling Heiloo bestaat zijn zij geen dag gesloten geweest. "Correctie, wij zijn op nieuw jaarsdag gesloten," zo merkt Dick Hommes op, die even opkijkt vanuit de papieren die hij aan het bestuderen is. De 84-jarige Dick, die samen met zijn vrouw en kinderen het prach tige familiebedrijf van de grond af aan heeft opgebouwd kijkt altijd vooruit: "Zolang je in de toe komst kijkt en plannen hebt blijf je gaan." Bowlingmachines uit Vietnam In 1975 startte Dick het bowling centrum in een schuur naast het bollenbedrijf van zijn vader aan de Kennemerstraatweg. Het idee ont stond toen hij een kop koffie dronk bij een bowlingcentrum in Haarlem. Hij vroeg aan de eigenaar wat een bowlingbaan eigenlijk kostte. "Een uurtje bowlen kost tien gulden meneer," was het antwoord. "Mijn vader bedoelde hoeveel een hele bowlingbaan kostte natuurlijk," glimlacht dochter Marieke Hommes. Gecharmeerd van het spel besloot Dick bowlingmachines uit Vietnam te halen die daar werden gebruikt door Amerikaanse militairen in hun vrije uurtjes. Inmiddels beslaat Heiloo Bowling- en Partycentrum 3500 vierkante meter. Sportaccommodatie In 2020 ontkwam ook de familie Hommes niet aan de maatregelen om de verspreiding van het corona virus te voorkomen. Op zondag 15 maart moesten zij pardoes de tent sluiten. "Waar de horeca op 1 juni weer open mocht moesten wij nog even wachten. Ondanks ons gezel lige cafégedeelte en het restaurant blijven wij een sportaccommodatie. Gelukkig mogen wij per woensdag 1 juli onze deuren weer openen," legt Marieke uit. Aanpassen en creatief zijn De familie greep de sluiting aan om de boel eens lekker te verfris sen: de Oostenrijkse zitjes werden vervangen door nieuwe lichtge kleurde banken en stoelen en de muren kregen een lik verf. Maar net zo belangrijk zijn de maatre gelen die zij getroffen hebben om volgens de richtlijnen van het RIVM te gaan werken. "Het was even aan passen en creatief zijn maar bij ons is het veiliger dan in menig andere publieke ruimte. Ouders met kin deren, opa's en oma's, iedereen kan hier veilig bowlen en eten," vertelt Marieke met een zekere trots. Befaamde bowlingschoenen Ten eerste werd het afzuigsy steem uitgebreid, dat zorgt voor nog meer frisse lucht. De twaalf banen worden in shifts verhuurd zodat de banen die vrij zijn gedesinfecteerd kunnen worden met een speciale vernevelaar, een bijzonder apparaat dat wel desinfecteert maai' waar bij de stoelen niet nat worden. Er zijn looproutes aangebracht en de banen zijn gescheiden door rekken met bowlingballen zodat iedereen afstand houdt. Gasten mogen kie zen of zij met handschoenen bowlen of het hele spel één bal gebruiken, die zij zelf kunnen desinfecteren. De befaamde bowlingschoenen zijn gebleven maar als je daar geen gebruik van wilt maken dan zijn er overschoenen verkrijgbaar. "Die glijden overigens net zo goed als bowlingschoenen, dat hebben we zelf getest," lacht Marieke. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Op last van Mark Rutte ligt het hockeyseizoen al sinds maart stil. Sinds een maand is het de jeugd wel weer toegestaan om te trainen. De competitie kan echter nog niet van start gaan. Om het seizoen toch op een leuke, sportieve manier af te sluiten werd daar om bij de Terriërs onderling gestreden om de coronacup. Afgelopen vrijdagavond kwam het tot een kokend hoogtepunt: de finale om de coronacup tussen de Terriërsmeiden van de MC2 en MC3. Na een zeer spannende finale met shoot-outs was het uiteindelijk de C2 die met de coronacup naar huis ging. Een officiële prijsuitrei king was door de richtlijnen van het RIVM helaas niet mogelijk. Maar Heilooër wethouder sportzaken Rob Opdam stak de finalisten toch nog een mooi hart onder de riem met een welgemeende videobood schap. Laten we met z'n allen hopen dat de strijd om de coronacup eenmalig is geweest. Iedereen snakt naar een pandemievrij volgend seizoen. Dan kan deze coronacup uiteindelijk als een herinnering naar het museum zodat volgende generaties kennis kunnen nemen van deze moeilijke periode in onze huidige tijd. Tekst: Huib van Velthoven Ik weet niet hoe het bij andere men sen gaat, maar wij hebben altijd 'iets' tijdens de vakantie. Zo moesten wij tien uur voor vertrek vanuit Calais onze auto nog laten repar eren om vervolgens twee weken lang in Engeland in de regen te kamperen. Of neem vorig jaar: drie van de vijf gezinsleden aan de antibiotica in Luxemburg met 36 graden. Daarom besloten we al in oktober: we blijven in Nederland en desnoods zelfs thuis. Nu blijkt zelfs dit plan niet onfeil baar. Want even op de bonnefooi naar een camping of een lastminu- tehuisje boeken gaat dit jaar onmo gelijk worden nu we massaal mijn vakantieplan hebben gekaapt. Thuisblijven dan. Natuurlijk, Heiloo zelf is prachtig. Maar de afgelopen maanden met de kinderen thuis hebben we zo'n beetje iedere wande ling, fietstocht en openluchtuhje in de omgeving wel gehad. Als ik het woord Maalwater of bos zeg, zijn de kinderen op miraculeuze wijze ineens verdwenen - ja, ik gebruik dit uiteraard soms stiekem in mijn voordeel. Natuurlijk zijn er allerlei inventieve plannetjes te bedenken. De media staan er bol van. Je kan de tent in de tuin opzetten. Of als je echt wild wil doen: in de tuin van je schoonou ders. Je kan met het gezin een nacht op de trampoline onder de sterren doorbrengen. Je kan je tuin pimpen, een groot zwembad opblazen, een XXL BBQ aanschaffen en om tien uur je eerste biertje opentrekken voor het all-inclusive gevoel. Mensen roepen lachend dat ze een staycation houden, naar BalconiaTuinesië of Costa del Zolder gaan dit jaar. En wij? Met ons geluk zullen wij wel een retourtje (hopelijk) naar Coronië cadeau krijgen en als we mazzel hebben drie weken Noordwest Hospitalio. Hier denk ik dan maar aan als we gezond en wel weer eens door het bos lopen voor de drie miljoenste keer. De meiden van MC2 en MC3 speelden een zinderende finale. Aangeleverde foto Bowling- en Partycentrum Heiloo is er klaar voor om open te gaan. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5