Heilo Scontact Vrager» over het coronavirus? HEILOO GEMEENTE Mededelingen Werk in uitvoering Openingstijden bezoek rij kso verh ei d, n t/coro na vi rus of bef 0800-1351 Corona Taskforce Heiloo gestart en open voor suggesties Samen ideeën verzamelen voor opstart en herstel van samenleving Welzijn Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 2 4 JUNI 2020 m nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Komt u naar het gemeentehuis? Maak een afspraak via onze website. En lees de voorzorgsmaatregelen even door. Let op: de eikenprocessierups Het is de tijd van de rupsen in de eikenbomen. De gemeente vraagt iedereen om de aanwezigheid van de eikenprocessierups in een bo om bij de gemeente te melden: probeer het nest niet zelf te verwijderen en contact met de rups te vermijden! Wanneer en hoe kan de eikenpro cessierups voor overlast zorgen? Van ongeveer half mei tot half augus tus (of iets langer) kan een nest met eikenprocessierupsen in eikenbomen voor ongemak zorgen. De rupsen krijgen brandharen als ze in het vierde larvestadium zitten (700.000 haren!). Deze haren komen door de wind in de lucht op mensen en dieren. De hoeveelheid blad aan de eik bepaalt de ontwikkeling van de rups. Vooral op eiken die vol in blad staan, zijn rupsen te vinden. Kijk voor meer informatie op het kennisplatform: www.proces sierups.nu op openbare gemeentegrond, dan vragen we u melding te maken. Dan zorgen wij ervoor dat het nest met rupsen zo snel mogelijk weggehaald wordt. 2. Voor een boom in eigen tuin vragen we u ook om de gemeente te bellen met de vraag het nest weg te halen. 3. Gaat het om een rups in een boom op een terrein van natuurbeheerders (Staatsbosbeheer of PWN), dan zor gen zij zelf voor bestrijding van de rups, maar we vragen u wel dit aan ons te melden, zodat wij de melding aan betreffende terreineigenaar of -beheerder kunnen doorgeven. 4. Als preventieve maatregel om de rups te bestrijden, maait de gemeen te minder rondom de eikenbomen. In dit hoge gras zitten andere insecten die vijand zijn van de rups. Melding maken in de fixi-app of via https://www.heiloo.nl/aanvragen-en- regelen/melding-maken/ of bel: 072-5356666. Iets kwijt of gevonden? Meld uw gevonden voorwerp aan of zoek uw verloren voorwerp op www. verlorenofgevonden.nl. Dooreen samenwerking van de Nederlandse gemeenten, politie en fietsendepots bevat deze website het grootste over zicht van gevonden voorwerpen en fiet sen. De kans is dus groot dat uw ver loren voorwerp erbij staat. Gevonden identiteitspapieren moet u afgeven bij de gemeente. Verwijderen bomen Onderstaande bomen worden binnenkort verwijderd. Wil je weten waarom? Kijk dan op www.heiloo.nl/bomen onder het kopje 'Actueel'. Er worden nieuwe bomen op dezelfde plaats of een andere locatie in Heiloo terug geplant om de bomenbalans in Heiloo gelijk te houden. Boom Locatie GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl 13 whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN Het gemeentehuis is dicht. Regel het online. Lukt dat niet, mail ons op info@heiloo.nl, of bel 072-5356666. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, t 072 535 66 66 Openingstijden Ma, di, wo, vrij 08.30 - 15.45 uur Donderdag gesloten Zaterdag 09.00 - 16.00 uur Meer informatie Heeft u vragen over het verwijderen van de bomen? Neem dan contact op met Marco Angelone, groentechnicus, telefoon: 072 535 66 66, e-mail marcoangelone@debuch.nl Heeft u vragen over het herplanten van bomen? Neem dan contact op met Gerard Bak, wijkbeheerder, telefoon: 072 535 66 66, e-mail gerardbak@debuch.nl Klachten? 1 lep Oosterzijweg t.h.v. nr. 27 Contact met de brandharen van de 1 lep Zeeweg t.h.v. nr. 40/rotonde rups kan jeuk, huiduitslag of irritatie 1 lep Kanaalweg richting Akersloot aan de linkerzijde t.h.v. Kaptein aan ogen of luchtwegen veroorzaken. 1 lep Ewisweg t/o Bakkerweg naast lichtmast 22310-020-06 Bij klachten is het raadzaam contact te 1 lep De Laghe Weijdt t/o nr. 56 zoeken met de huisarts. 2 Iepen De Dors t/o nr. 12 2 Wilgen Langs de A9 Wat doet de gemeente? 1 Berk Rotonde ZeewegMalevoort in groenstrook En wat vragen we u? 1 Berk Curtiuslaan t.h.v. nr. 6 1Gaat het om een rups in een boom 1 Berk Blinkenlaan t.h.v. nr. 6 1 Els Pastoor van Muijenweg hoek Kandelaar nr. 1 2 Berken Kerkakkers t/o nr. 1 1 Esdoorn Pastoor van Muijenweg in groenstrook De corona Taskforce Heiloo is van start en bestaat uit inwoners van Heiloo. Zij gaan ideeën verzamelen en komen zelf ook met ideeën over hoe we de samenleving in Heiloo weer kunnen opstarten en herstellen, binnen de 1,5 meter regels. Ideeën die bijdragen aan het herstel en aan een aantal criteria voldoen, legt de Taskforce met advies voor aan het college dat hier een besluit over neemt. Tot 15 juli kan iedereen ideeën bij de Taskforce indienen. De gemeente Heiloo wil culturele en welzijnsorganisaties, sportver enigingen en ondernemers helpen de coronacrisis weer te boven te komen. Dat kan door initiatieven te ondersteunen of door een bijdrage uit het herstelfonds. In het herstelfonds zit een bedrag van 500.000 euro. Daarvan is ongeveer tweederde bestemd voor culturele of (welzijns)organisaties en (sport)verenigingen die een huurovereen komst hebben met de gemeente. De rest is bestemd voor ideeën die de samenleving een nieuwe impuls geven. Hierover adviseert de Taskforce het college. Ideeën voor de 1,5 meter samenleving Wat maakt Heiloo weer een blije samenleving, zonder de 1,5 meter regel los te laten? Inwoners kunnen zelf of namens een groep of orga nisatie suggesties aandragen. Dit kan vanaf 24 juni via de website: www.heiloo.nl/herstelfonds De vraag aan de Taskforce kan bestaan uit een financiële bijdrage voor het idee of medewerking van de gemeente in de uitvoering. Denk daarbij aan het uitbreiden van de terrasgrenzen bij het stationsplein en rond de Witte Kerk. De Taskforce beoordeelt de ideeën op het collectief karakter, de maat schappelijke impact, de toekomstbestendigheid en het vliegwielkarak ter. Ook de kosten en de uitvoerbaarheid met een gezonde dosis eigen initiatief, worden meegenomen. Vervolgens adviseert de Taskforce het college, die uiteindelijk groen licht voor het initiatief geeft. De Taskforce zoekt zelf ook actief naar ideeën en mogelijkheden die het dorp 'goed' doen. Zij gaat daarvoor in gesprek met ondernemers, sportverenigingen en de welzijns- of culturele organisaties in Heiloo en hun eigen achterban. Wethouder Rob Opdam: "Het college is blij dat de Taskforce met zoveel enthousiasme is begonnen. We willen graag ondersteuning bie den waar we kunnen zodat we samen Heiloo er weer bovenop helpen. We kijken uit naar mooie initiatieven voor de toekomst!" Vragen aan de Taskforce? Het contact met de Taskforce loopt via het e-mailadres: info@heiloo.nl Meer inwoners laten genieten van sporten en bewegen Sportakkoord voor de gemeente Heiloo Het college van Heiloo heeft het lokale sportakkoord 'Heiloo beweegt' voor de komende twee jaar onder tekend. Het doel van het akkoord is om zoveel mogelijk inwoners aan het sporten en bewegen te krijgen. Sportformateurs Emma Poelman en Rianne Schenk hebben met betrokken sportverenigingen, inwoners en andere belanghebbenden ervoor gezorgd dat het akkoord tot stand is gekomen. Burgerparticipatie stond hierbij cen traal. Wethouder Rob Opdam is trots: 'Er zijn wel 17 organisaties vanuit verschil lende hoeken, zoals sport, welzijn en ook buurtbewoners, die zich aan het sportakkoord hebben verbonden. Dank aan deze organisaties en de sportfor mateurs! Gezamenlijke aanpak 'De grote betrokkenheid laat zien dat sport leeft onder de inwoners van Heiloo. Door de gezamenlijke aanpak konden creatieve ideeën ontstaan.', vervolgt de wethouder. 'En zo ontstond er een hecht netwerk tussen organisa ties die betrokken zijn bij sport in onze gemeente.' Genieten van sport Wethouder Opdam voegt daar aan toe: 'Ik ben er van overtuigd dat we met dit sportakkoord meer mensen in Heiloo kunnen laten genieten van sport en bewegen. Het akkoord is een goede basis voor langdurige samenwerking en toekomstige ontwikkelingen op gebied van sport en bewegen.' Doel van het sport- en beweegakkoord Een van de doelstellingen is om inwoners in beweging te brengen, vervolg zie volgende pagina

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7