Heiloocontact 8 Meer informatie? Bel! nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Welzijn Bouwen en wonen Raad en (raads)commissies UITKIJKPOST 24 JUNI 2020 Wij zijn bereikbaar op telefoonnummer 072 535 66 66 van maandag t/m vrijdag tussen 8:00-17:00 uur. die niet zo snel in beweging te krij gen zijn. Andere doelstelling is om voor een omgeving te zorgen waar je goed terecht kunt om te sporten en bewegen. Belangrijkste is dat met het akkoord er volop aandacht komt voor het belang van een gezonde leefstijl. Dit past goed bij de huidige tijd; zoals het ontwikkelen van een goed immuun systeem. Daar helpt sport en beweging natuurlijk bij. Heiloo beweegt! De komende twee jaar gaan de 17 organisaties samen aan de slag met de actiepunten uit het akkoord, ledereen draagt een steentje bij aan 'Heiloo beweegt!', participatie is hierbij een belangrijk uitgangspunt. Verder sluit het initiatief aan op het coalitieak koord 2018-2022 (samenwerken, ieder een doet mee en voorzieningen blijven behouden). Nationale sportakkoord Omdat het lokale sportakkoord aansluit op het nationaal sportakkoord heeft het Rijk uitvoeringsbudget beschik baar gesteld. Daarnaast dragen ook verschillende partners financieel of in natura bij. Meer weten of interesse om bij te dra gen aan het sport- en beweegakkoord van Heiloo? U kunt terecht bij de buurt- sportcoach van de (https://www.heiloo. nl/over-de-gemeente/buurtsportcoach/). Alle kinderen kunnen meedoen Kinderen uit gezinnen waar te weinig geld is voor een sportclub, muziek - of dansles, schilderen, theaterschool of een andere creatieve cursus, kunnen via het Jeugdfonds Sport en Cultuur wel meedoen. Door de coronacrisis kunnen nog meer kinderen niet mee doen. Het Jeugdfonds is er ook voor kinderen van ZZP'ers die geldzorgen of te weinig opdrachten hebben door de coronacrisis. Het fonds helpt en betaalt de contri butie/ het lesgeld voor kinderen en jongeren rechtstreeks aan de vereni ging. De gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo werken samen met het Jeugdfonds. Aanmelden via intermediairs U kunt uw kind aanmelden via een intermediair, denk aan een juf, mees ter, schuldhulpverlener, maatschap pelijk werker, jeugdzorgmedewerker, kerk, buurtsportcoach of een andere professional die bij uw gezin betrokken is. Meer informatie en voorwaarden vindt u hier: https://jeugdfondssporten- cultuur.nl/fondsen/noordholland/ Voor vragen over dit fonds kunt u ook terecht bij de buurtsportcoaches Bart Ploeger en/ of Kim Groen, meer infor matie: https://www.heiloo.nl/over-de- gemeente/buurtsportcoach/ Ontwerpbesluit tot vaststelling hogere grenswaarde geluid vanwege Railverkeerslawaai van de spoorlijn Alkmaar-Uitgeest ten behoeve van het uitwerkingsplan Groeneweg 1 en 1A (mogelijk maken van de bouw van één vrijstaande woning). Burgemeester en wethouders van Heiloo zijn voornemens om op grond van artikel 4.1 van het Besluit geluidhin der een hogere grenswaarde geluid vast te stellen van 66 dB ten behoeve van de realisatie van één vrijstaande woning op het perceel Groeneweg 1A in de nabij heid van het spoorbaantraject Alkmaar- Uitgeest (op grond van het uitwerkings plan Groeneweg 1 en 1A). Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt vanaf donder dag 25 juni 2020 tot en met woensdag 5 augustus 2020 op de volgende wijze ter inzage: bij de informatiebalie in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo op afspraak; Inzien via internet op de website van de gemeente Heiloo (www.heiloo.nl/plannen en projecten/inzage procedures); Vanwege de Corona pandemie ver zoeken wij u gebruik te maken van de mogelijkheden om de stukken digitaal in te zien zoals hierboven omschreven. Wilt u toch de fysieke exemplaren inzien dan kunt u een afspraak maken met de heer L. Bas, bereikbaar op leo- bas@debuch.nl. Zienswijzen Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder naar aanleiding van het ontwerpbesluit bij voorkeur schriftelijk een zienswijze naar voren brengen bij burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wij verzoeken u boven aan de brief te vermelden 'zienswijze op het ontwerpbesluit hogere grenswaarde geluid uitwerkingsplan 'Groeneweg 1 en 1A'. Als u gebruik wilt maken van de mogelijkheid een mondelinge ziens wijze naar voren te brengen, dan kunt u binnen de genoemde termijn van zes weken een afspraak maken met de heer L. Bas van het team plannen en projecten, telefoonnummer 088 909 7507 of via e-mail leobas@debuch.ni. Voor zowel de schriftelijke als monde linge zienswijze geldt, dat gemotiveerd moet worden aangegeven op welke onderdelen van het ontwerpbesluit de zienswijze betrekking heeft. Ontwerp Uitwerkingsplan Groeneweg 1 en 1A Heiloo Burgemeester en wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 lid 1 onderdeel a van de Wet ruimte lijke ordening en artikel 3.12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van donderdag 25 juni 2020 voor een periode van zes weken voor een ieder ter inzage ter inzage ligt: het ontwerp Uitwerkingsplan Groeneweg 1 en 1A te Heiloo. Doel van het ontwerp Uitwerkingsplan Het doel van het uitwerkingsplan is het planologisch - juridisch moge lijk maken van de bouw van één vrijstaande woning Groeneweg 1A en het juridisch vastleggen van een bestaande woning Groeneweg 1te Heiloo. Qua verkaveling en opzet past de uitwerking van de percelen aan de Groeneweg binnen de regels van het geldende (globale) bestemmingsplan Zuiderloo. Ter inzage Het ontwerp Uitwerkingsplan Groeneweg 1 en 1A ligt van donderdag 25 juni 2020 tot en met woensdag 5 augustus 2020 op de volgende wijze ter inzage: bij de informatiebalie in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo op afspraak; Inzien via internet Op de landelijke website www.ruim telijkeplannen.nl/ NL.IMRO.0399. UwpGroeneweg 1 en 1 a-0301 Op de website van de gemeente Heiloo (www.heiloo.nl/plannen en projecten/inzage procedures); Vanwege de Corona pandemie ver zoeken wij u gebruik te maken van de mogelijkheden om de stukken digitaal in te zien zoals hierboven omschreven. Wilt u toch de fysieke exemplaren inzien dan kunt u een afspraak maken met de heer L. Bas, bereikbaar op leo- bas@debuch.nl. Zienswijzen Gedurende de periode dat het ontwerp Uitwerkingsplan ter inzage ligt, kan een ieder naar aanleiding van het ontwerp Uitwerkingsplan -bij voorkeur schriftelijk en goed gemotiveerd - een zienswijze naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Uw schriftelijke zienswijze richt u aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vermeld boven aan uw brief het onderwerp: zienswijze ontwerp Uitwerkingsplan Groeneweg 1 en 1A te Heiloo. Indien u gebruik wilt maken van de mogelijkheid een mondelinge reactie naar voren te bren gen, dan kunt u binnen de genoemde termijn van zes weken een afspraak maken met de heer L. Bas van het Omgevingsvergunning Aangevraagd Heerenweg 95, het veranderen van de woning (verwijderen muur tus sen woon- en eetkamer), datum ontvangst 12 juni 2020 (WAB02001181) het plaatsen van een vlaggenmast, datum ontvangst 14 juni 2020 (WAB02001185) het veranderen van de woning (wijziging raamkozijn voorge vel), datum ontvangst 14 juni 2020 (WAB02001186) het bouwen van een veranda, datum ontvangst 16 juni 2020 (WAB02001203) het vergroten van de woning (dakopbouw), datum ontvangst 16 juni 2020 (WAB02001206) het aanleggen van een uitweg en plaatsen van een laad- paal, datum ontvangst 16 juni 2020 (WAB02001208) het vergroten van de woning met een werkkamer, datum ontvangst 16 juni 2020 (WAB02001209) het vergroten van de woning (uitbouw zijgevel), datum ont vangst 16 juni 2020 (WAB02001210) het vergroten van de woning (verlengen kap), datum ont vangst 17 juni 2020 (WAB02001218) het bouwen van een berging en veranda, datum ontvangst 18 juni 2020 (WAB02001220) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verleend Het Hoekstuk 6, het veranderen van de winkel (nieuwe folie op gevel, stic kers op bestaande winkelwagen overkapping, plaatsen anti- rampalen, vervangen condensor voor gaskoeler op dak), verzenddatum 16 juni 2020 (WAB02000855) Tulpencroftlaan 26, het vergroten van de woning (dakopbouw), verzenddatum 15 juni 2020 (WAB02000917) Sleedoorn 12, het plaatsen van twee 'baskapellen' in het linkerdakvlak van de woning, verzenddatum 15 juni 2020 (WAB02000844) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Spanjaardslaan 5, Holleweg 71, Slimpad 4, Groot Barlaken 4, Kennemer- straatweg 305, De Wildtlaan 11, Jan Boltenhof 28, Bayershoffweg 13, Melcolaan 9, Domein Ruimtelijke ontwikkeling, team plannen en projecten, telefoonnummer 088 909 7507 of via e-mail leobas@ debuch.nl. Meer informatie Voor overige vragen, neem dan contact op met de heer L. Bas, telefoonnummer 088 9097507 of via e-mail leobas@debuch.nl. Politiek in Heiloo: Algemene Beschouwingen op 29 juni 2020 De gemeenteraad vergadert op maan dag 29 juni over de Kadernota 2021 Deze vergadering zal plaatsvinden in de raadzaal van het gemeentehuis van Castricum en begint om 19:00. De vergadering zal ook live vanuit huis te volgen zijn via Beat FM en u kunt de vergaderingen van de gemeenteraad terugluisteren via de website van Heiloo https://www.heiloo.nl/raad-en-college In de Kademota staan de meest recente gegevens over het geld dat de gemeente Heiloo de komende jaren van het Rijk ontvangt. Net als de rest van Nederland is gemeente Heiloo getroffen door de gevolgen van de coronacrisis. Deze crisis brengt veel onzekerheid met zich mee, ook in financieel opzicht. Het college van Heiloo is van mening dat ondanks alle onzekerheid het belang rijk is om de zaken die wel bekend zijn in een meerjarig perspectief te laten zien. Op 29 juni stelt de raad de richt lijnen of kaders vast waarmee het col lege van burgemeester en wethouders de begroting 2021 op moeten stellen. Voorafgaand aan het vaststellen van de Kadernota spreken de politieke partijen de Algemene Beschouwingen uit, waarmee zij aangeven wat zij belangrijk vinden voor de toekomst van Heiloo. De raadzaal van Castricum wordt Corona-proof ingericht. Dat heeft tot gevolg dat er beperkt ruimte is voor publiek. We verzoeken geïnteresseer den dan ook om zich aan te melden wanneer zij de vergadering te plekke willen komen bijwonen. Dat kan per mail via griffie@heiloo.nl, of telefonisch via 088 909 7016 of 088 909 7018. Meer informatie Het gemeentehuis is vanwege het besmettingsgevaar voor bezoekers en medewerkers zeer beperkt open. De stukken liggen daarom bij wijze van uit zondering niet fysiek ter inzage, maar zijn via de website van de gemeente te zien. De stukken staan op www.heiloo.nl/vergaderkalender www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 8