Bloemen bij het gemeentehuis Chauffeurs Taxi Zwart geslaagd Auto uitgebrand in Mariënstein Uitstel nieuwbouw op Landgoed Willibrordus Man loopt met bijl door Heiloo 9 de Bibliotheek de Bibliotheek EHBO Levensreddend Handelen Heiloo Heiloo UITKIJKPOST 2 4 JUNI 2020 HEILOO - Sympathisanten van de demonstraties tegen de coro na-spoedwet hebben bloemen geplaatst bij het gemeentehuis van Heiloo. De organisatie van de demon stratie die zondag in Den Haag zou plaatsvinden riep sympathisanten in Nederland op om bloemen te leggen bij hun lokale gemeente huis. De bloemenleggers in Heiloo willen hiermee laten zien dat ze een vreedzaam protest voeren. De spoedwet die ervoor moet zorgen dat coronamaatregelen een wette lijke basis zouden krijgen, zou op 1 juli in werking gaan. Tegenstanders van de wet vinden dat deze ernstig in strijd is met het grondrecht van Nederlanders. Inmiddels is bekend dat de datum van 1 juli niet wordt gehaald. Wanneer de wet nu in wer king gaat treden is nog onbekend. Bloemen bij de ingang van het gemeentehuis in Heiloo. Foto: Janneke Mars HEILOO - EHBO-Vereniging Heiloo deelde deze week aan alle 70 vaste werknemers van Taxi Zwart een diploma Levensreddend Handelen van de Nederlandse Hartstichting uit. Dinsdag 16 juni deden de laat ste chauffeurs examen en ieder een slaagde met vlag en wimpel. De opleiding is voor Taxi Zwart onderdeel van het kwaliteits keurmerk TX - een garantie voor deskundige chauffeurs en goede service in het taxiver voer. TX-Keur en Levensreddend Handelen Taxi Zwart heeft al sinds 2010 een TX-Keur, het onafhankelijke kwali teitskeurmerk voor taxibedrijven. Ieder jaar wordt het bedrijf op De Hoefsmid financieel en bedrijfs kundig doorgelicht, het wagenpark gecontroleerd op veiligheid en com fort en chauffeurs worden door mystery-passagiers gecontroleerd of ze deskundig, representatief en servicegericht zijn. Als onderdeel van de eisen moeten chauffeurs effi ciënt kunnen optreden bij calamitei ten en eerste hulp kunnen verlenen als een passagier in nood is. EHBO-Vereniging Heiloo EHBO-Vereniging Heiloo hielp de medewerkers van Taxi Zwart met de cursus Levensreddend Handelen en het gebruik van een AED. Dit HEILOO - In de nacht van maan dag op dinsdag is een auto in vlammen opgegaan aan de Mariënstein in Heiloo. Ook een auto die ernaast stond is door de brand flink beschadigd. Deze auto is door de brandweer weggeduwd om erger te voorko men. De brandweer had enige moeite om de brand te blussen, omdat de benzine bleef lekken. Een buurtbewoner kon niet vertellen van wie de auto was. Er is speciaal schuim gebruikt om de vlammenzee te doven. Het is nog niet duidelijk hoe de brand is ontstaan. De politie zal een technisch onderzoek uit voeren. Begin juni brandde op de Westerweg ook al een auto uit. is een onderdeel van het EHBO- diploma (Oranje Kruis). Cursisten leren daadkrachtig optreden bij brand en contact met giftige stoffen, verlenen hulp bij ernstig bloedver lies, luchtwegbelemmering, shock en bewusteloosheid. Onder leiding van docent Caroline Boom en met de assistentie van Siem Kaandorp doorliepen alle medewerkers van Taxi Zwart met succes him eerste cursus of hun opfrissingstraject. Mare Paauw namens Taxi Zwart: "We zijn constant bezig om ervoor te zorgen dat de kwaliteit van onze service tiptop is. We doorlopen alle maal een stevig lesprogramma met veel verschillende onderwerpen, van auto-onderhoud tot het reani meren van passagiers. Dat is een flinke klus, maar het helpt ons om ons werk goed te doen. De samen werking met EHBO-Vereniging Heiloo was fantastisch, ze hebben ons deskundig en met een glimlach opgeleid, waarvoor veel dank." De samenwerking kende een leuk familiedetail. De voorzitter van EHBO-Vereniging Heiloo, Willem Paauw, reikte het diploma uit aan zijn zoon en Taxi Zwart mede-eige naar Mare Paauw. Voor meer informatie: Taxi Zwart Mare Paauw 06 - 5493 8801 HEILOO - De realisatie van 70 nieuwe huurappartementen op het Landgoed Willibrordus in Heiloo wordt in ieder geval voor twee jaar uitgesteld. Kennemer Wonen en GGZ Noord-Holland- Noord werken wel verder aan de voorbereidingen. Intentieovereenkomst Kennemer Wonen en GGZ Noord- Holland-Noord hebben dit voorjaar een intentieovereenkomst onder tekend voor 70 betaalbare huur appartementen op het Landgoed Willibrordus. Deze intentieover eenkomst houdt in dat Kennemer Wonen en GGZ NHN samen met gemeente Heiloo gaan onderzoe ken of het haalbaar is om op het Landgoed woningen te realiseren. Financiële onzekerheid GGZ Noord-Holland-Noord heeft besloten om de plannen voor de bouw uit te stellen. Dit besluit volgt op een grondige analyse van belangrijke en onvoorziene facto ren. "De coronacrisis is een fac tor van betekenis die in financi eel opzicht onzekerheid met zich meebrengt voor GGZ NHN. Grote investeringen zoals het nieuw bouwproject in Heiloo zijn op dit moment te riskant," aldus Daan de Jong, directeur bedrijfsvoering. De bouw van de appartementen maakt onderdeel uit van een gro ter project op het Landgoed. Naast deze woningen staat er ook nieuw bouw gepland voor zorgdoeleinden. Ook deze bouwprojecten worden uitgesteld. Uitstel, géén afstel Dick Tromp, directeur-bestuurder van Kennemer Wonen: "De nieuw bouw is belangrijk om meer betaal bare en prettige huurwoningen te kunnen bieden in de gemeente Heiloo. Dat plan blijft ongewijzigd, maar wordt gezien de omstandig heden uitgesteld. We blijven nauw in gesprek met GGZ NHN over de ontwikkelingen." Het eerder geno men besluit om de voorbereidings fase uit te voeren wordt voortgezet, totdat een definitief ontwerp gereed is. Over de bouwfase was nog geen besluit genomen. Mocht zich in de tussentijd een situatie aandienen die om aanpassing vraagt, dan zal het besluit tot uitstel heroverwogen worden. HEILOO - Op vrijdagavond 19 juni kreeg de politie meerdere meldingen binnen dat er op de Holleweg een man zou lopen met in zijn ene hand een biertje en in zijn andere hand een bijl. "Hij zag er niet agressief uit, maar het is een opvallende combinatie," sprak een woordvoerder van de politie. Al snel werd er een melding via Burgernet verspreid. Daarin werd gesproken van een ongeveer 25-jarige man met lang blond haar en gekleed in een bomberjack met doodshoofd achterop. Mensen werd verzocht de man niet zelf te benade ren. Ondanks een zoektocht door de politie is de man niet meer aan getroffen. Digitaal spreekuur Elke woensdag, 10.00- 11.00 uur Heeft u vragen over digitale media, zoals sociale netwerken als Facebook en Twitter of over het lenen van e-books bij de biblio theek voor uw e-reader of tablet? Kom dein langs bij het digitaal spreekuur in de bibliotheek (vooraf reserveren). Verkoop afgeschreven materia len: de verrassingstas! 30 juni t/m 14 augustus Haal een rijkgevulde tas met afge schreven boeken in de bibliotheek voor 2. Vooraf geeft u uw wensen door via www.bibliotheekheiloo.nl, u ontvangt bericht als de tas voor u klaar staat. De tassen zijn voor alle leeftijden. Verras jezelf - óf een ander - met een zomer lang lekker lezen! Lid worden van de bibliotheek Een zomer vol verhalen. Met een lidmaatschap van de biblio theek kun je gebruikmaken van een enorme collectie boeken, muziek, films en games. Maar ook van alle online producten en diensten, zoals e-books en andere digitale bronnen. Meld je direct aan in de bibliotheek en ontvang een gratis Bio Bottle (Deze actie loopt t/m 15 augustus 2020.) BoekStart: veel voordeel voor jonge ouders en baby's Misschien wist u het nog niet, maar de bibliotheek is er ook voor baby's. Prille ouders kunnen een gratis BoekStart-koffertje ophalen bij de bibliotheek. Daarnaast wordt de baby gratis ingeschreven als lid van de bibliotheek. Ook broertjes, zusjes en ouders profiteren mee. Meer weten over BoekStart? Kijk dan op www.boekstart.nl of vraag een medewerker in de bibliotheek. Daantje danst: thuisvoorstelling Missen jullie ze ook zo, de voorstel lingen in de bibliotheek van Meneer Wiem en Marieloes van jeugdthe ater Potitco? Speciaal voor deze bizarre coronatijd ontwikkelden zij het project Daantje danst. Kijk op www.potitco.nl voor theater en plezier aan huis. Gebruik computer en kopieer apparaat U kunt beperkt gebruikmaken van een computer of het kopieerap paraat in de bibliotheek. Dit gaat op afspraak. (Bij de servicebalie of telefonisch.) Zomerlezen Je zomer begint met boeken. Op de diverse presentatietafels in de bibliotheek vindt u een uitge breide en gevarieerde selectie van heerlijk weglezende zomerboeken... Openingstijden Bibliotheek Heiloo: Di. t/m vr. 10.00 -17.00 uur Za. 10.00 -14.00 uur Tijdens de zomerperiode van 11 juli t/m 8 augustus is de bibliotheek op zaterdag gesloten. Westerweg 250 tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl De brandweer had moeite de brand te blussen. Foto: Bart Schipper

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9