Zomerspelen Heiloo op ijsbaanterrein Tentoonstelling '75 jaar vrijheid' geopend CBS De Duif presenteert musicalfilm in de Cultuurkoepel Zomerconcerten THMS Lees tijdens de zomervakantie! 11 UITKIJKPOST 8 JULI 2020 HEILOO- Op maandag 6 juli gin gen de zomerspelen van start op het ijsbaanterrein in Heiloo. De zomerspelen worden geor ganiseerd door Jongerenwerk Heiloo in samenwerking met Holland Sport en de buurtsport- coaches als alternatief voor het jaarlijkse zomerkamp, dat niet door kon gaan vanwege corona. "Ik doe mee omdat wij dit jaar niet op vakantie gaan vanwege het coronavirus. Gelukkig voelt dit ook als een vakantie, we zijn lekker bui ten en doen leuke spelletjes," aldus een van de deelnemers. Er was een escape room waarbij de kinde ren de oranjeleeuwinnen moesten bevrijden, er werd getrefbald tussen obstakels waar de kinderen achter konden schuilen, er werden raket ten gemaakt die ook echt werden gelanceerd en er was een enorme opblaasboardingbaan neergezet. De vrijwilligers van Jongerenwerk heb ben het programma samengesteld met als grote finale de stormbaan en de waterspelletjes op de laatste dag. Minimagezinnen Jongerenwerker Maarten: "Het zomerevenement begon drie jaar geleden speciaal voor kinde ren uit minimagezinnen die niet op vakantie kunnen. We werken hiervoor ook nauw samen met de gemeente Heiloo en Stichting Vluchtelingenwerk. De Rotary Heiloo sponsort het evenement met bijvoorbeeld de opbrengsten van de Maalwaterrun. Van de 121 aanmel dingen behoort ongeveer 20 procent van de kinderen tot deze groep. Wat we ook belangrijk vinden is dat onze jonge vrijwilligers leren dat vrijwilligerswerk heel belangrijk is in het rijke verenigingsleven in Heiloo." Ondertussen wordt er aan de overkant van het veld luid 'we heb ben de sleutel!' gescandeerd door een enthousiast groepje kinde ren. Ze zijn ontsnapt uit de escape room. Het plezier straalt ervan af. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - In het Historisch Museum in Heiloo is zaterdag middag de tentoonstelling '75 jaar vrijheid' geopend. De ten toonstelling had eigenlijk in mei van start moeten gaan, maar om de welbekende reden kon dat niet doorgaan. In het museum is een fraaie, zorg vuldig samengestelde collectie te zien van allerlei voorwerpen die met de oorlog en de bevrijding te maken hebben. Een van de hoogte punten is een prachtig bruidsjurkje van parachutestof. Verder ziet u onder meer een noodkachel die in de hongerwinter werd gebruikt, pakjes amateursigaretten, oorlogs- kleding en munitie, maar ook diver se oorlogsdocumenten en boekjes over de bevrijding. In de filmzaal worden unieke beelden vertoond van de bevrijding in Heiloo. U ziet onder andere hoe Canadezen het dorp binnentrekken over de Kennemerstraatweg en juichend onthaald worden. Kortom, het is zeer de moeite waard om deze boeiende tentoon stelling te bezoeken tijdens de ope ningstijden van het museum. Er wordt gewerkt met tijdsloten, dus meld u van tevoren aan. Kijk voor informatie op www.hvheiloo.nl HEILOO - Het had wat voeten in de aarde, de afscheidsmusical van groep 8 van CBS De Duif. Normaal gesproken starten de leerkrachten van groep 8 in maart met de voorbereidingen van de musical. Leerlingen doen audities voor rol len en de repetities worden gestart. Dit jaar gooide corona roet in het eten. Alle feestelijkheden voor groep 8 werden afgelast. Dat dit leidde tot grote teleurstelling was duidelijk. Al snel stapten de beide leerkrachten over op een plan B. Thuis studeerden de leerlingen hun rol in en toen de school in mei weer open ging voor halve klassen, kon scène voor scène op school ingestu deerd worden. Musicalfilm In juni gingen alle leerlingen weer naar school en maakten zij de decors in de hoop de musical toch nog te kunnen opvoeren. Maar dat zat er nog niet in. Het team van De Duif besloot om een filmproduc tie van 'De Diamantroof te maken. Nu nog op zoek naar een geschikte locatie voor de première want op school zijn ouders nog niet toege staan. Gelukkig kon De Duif uitwij ken naar de Cultuurkoepel, die spe ciaal hiervoor op 1 juli open ging. Galapremière In feestelijke gala-outfits kwa men de leerlingen aan bij de Cultuurkoepel. Op de rode loper werden zij met hun ouders op de gevoelige plaat vastgelegd. Na de coronacheck en ontsmetting van de handen werd iedereen naar zijn plaats begeleid. Alle gezinnen zaten op 1,5 meter van elkaar. Op deze locatie genoten ouders en leerlin gen van de galapremière van 'De Diamantroof. Aansluitend werden de leerlingen één voor één in het zonnetje gezet. Het was een gewel dige avond en een mooi afscheid voor groep 8 van CBS De Duif! HEILOO - Vlak voor de zomerva kantie kregen de kinderen van groep 3 van de Elckerlyc een vakantieleestas mee naar huis van Bibliotheek Heiloo. Want, zo zegt kinderboekenam bassadeur Manon Sikkel: "Je kunt zwemmen met je A-diploma, maar als je daarna in een wilde rivier valt blijkt zwemmen moeilijker dan je dacht. Dat geldt ook voor lezen. De kinderen hebben in groep 3 leren lezen. Uit onderzoek blijkt dat kin deren die in de zomervakantie niet blijven lezen het na de vakantie weer bijna vergeten zijn. Daarom is het zo belangrijk dat je blijft lezen!" Ook de leerlingen van groep 3 en 4 van De Duif en De Springschans hebben een gevulde vakantieleestas mee naar huis gekregen. HEILOO - Dankzij de versoepel de coronamaatregelen kunnen tot onze grote vreugde dit jaar toch twee van de vier concer ten van International Holland Music Sessions plaatsvinden in de prachtige Cultuurkoepel. Dit jaar zijn er geen jonge musici uit het buitenland, maar wel zeer talentvolle Nederlandse musici die hun sporen verdiend hebben. Of buitenlandse studenten die in Nederland studeren. Het eerste concert is op zondag 2 augustus en duurt een uur, zon der pauze. Dit wordt een liedrecital, dat de zomer thuis tot een feest zal maken. Bariton Emmanuel Franco en pianiste Mirsa Adami spelen muziek van Mozart en Ravel, maar ook belcantomuziek van Rossini en tangomuziek van Gardel en Piazolla. Op zondag 16 augustus komt de inmiddels veelgevraagde jonge pia nist Tobias Borsboom ons ontroe ren met een romantisch programma van o.a. Liszt, Brahms en Debussy. Tobias ontving in 2015 de Dutch Talent Award en wordt geprezen Het moment van lancering van de zelfgemaakte raketten. Foto: Margreeth Anema om zijn 'juweel van een toucher' (Trouw). Ook dit concert duurt een uur, zonder pauze. Aanvangstijd is beide zondagen om 15.00 uur. Alle coronamaatre- Links pianiste Mirsa Adami en rechts pianist Tobias Borsboom. Aangeleverde foto's gelen worden zorgvuldig in acht genomen. Voor meer informatie en kaartverkoop verwijzen we u naar www.ihms.nl. Er zal dit keer geen kaartverkoop aan de zaal plaatsvinden. Josta de Graaf-Gieltjes van het Historisch Museum. Aangeleverde foto Feestelijke finale van de geslaagde 'De Diamantroof in de Cultuurkoepel. premiere van Aangeleverde foto Juf Annemarie en de leerlingen van groep 3 van de Elckerlyc. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 11