Genieten van kunst bij Galerie De Kapberg Egmond en de VOC Zomer tennisjeugdweekend, goed begin van zomervakantie Egmond en de REGIO/SPORT 15 Lars Volkers andermaal de snelste UITKIJKPOST 8 JULI 2020 AKERSLOOT - Lars Volkers uit Schagen was andermaal de snelste op het snelle en technische mountainbikeparcours op Sportcomplex de Cloppenburgh in Akersloot. Van zijn persoonlijk record van 51.22 minuten wist hij deze keer nog 58 seconden af te snoepen. Harm Bouma uit Castricum, een opkomende ster aan het firmament, wist ook het oude record van Volkers met 1 seconde te verbeteren. De nummers 3 t/m 5 waren voor respectievelijk Dave van Kuilenburg (Heiloo), Heli Koopman (Egmond-Binnen) en Alwin Hes (Bakkum). De deelname van Talitha Pieneman uit Schagen was een ver frissing in een veld van louter mannen. Tijdens de vakantieperiode gaan de wedstrijden van de Kids And Parents Bikeschool gewoon door. En het kan best zijn dat de rijders met fysieke beroepen, die door de vakantie meer lichamelijke rust krijgen, tot meer in staat zullen zijn. Een werk van Rob Streng. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie De Kapberg is blij ieder een weer kennis te kunnen laten maken met mooie kunst. Het werk van vier kunstenaars met heel verschillend werk staat centraal in de nieuwe tentoon stelling. Mieke ter Brake Mieke geeft ook de omgeving van haar onderwerp aandacht in het schilderij. Je zou Mieke een impres sionist kunnen noemen. Zo ver raden portretten meestal ook een deel van het interieur. Ze schildert vanaf haar 16e en heeft les gekre gen van impressionist Ab Loots in Haarlem. Bij Ateliers 63 leer den David Kouwenaar, Arie Kater, Pieter Defesche en Edgar Fernhout haar goed kijken. Mieke exposeert regelmatig in en rond Amsterdam. Lies van der Sluis Lies is beeldhouwer. Ze volgde de Rietveld Academie te Amsterdam, woont in Broek in Waterland en werkt in Monnickendam. Haar' werk kenmerkt zich door helderheid in vorm en kleur. Een zekere van zelfsprekendheid ontstaat zonder formele logica. Bij de totstandko ming van de beelden spelen behal ve esthetische criteria, intuïtie en gevoel een grote rol. Zelf zegt ze: "In mijn werk worden chaotische flar den geordend en abstract ruimtelijk weergegeven. Ik zoek naar helder heid en eenvoud, waarbij wel een emotionele spanning moet blijven." Henk van Dam Henk woont in De Woude, een eiland met rondom mooie wei landen, maar een groot gedeelte van het jaar is hij in de Hérault in Frankrijk. Ook dat is een inspire rende omgeving, getuige zijn serie werken over die regio. Hij laat ons circulades zien, kleine schilderijen van landschappen en dorpen. Henk schildert en tekent ook heel knap naaktmodellen. Vaak is de intensi teit van de relatie met het model zo groot dat hij meer bezig is karakter en uitstraling op het doek te krijgen dan dat hij anatomisch bezig is. Rob Streng In het begin van zijn studie was Rob al geboeid door abstractie en geometrische vormen, eenvoud in de volumes en functionaliteit van de ruimte. Na voltooiing van zijn opleiding is hij in de traditie van het minimalisme blijven werken. In tegenstelling tot de schilderijen van de anderen in de tentoonstelling is zijn werk heel strak met duide lijke kleurstellingen. Na zijn studie heeft hij als vormgever in Wenen en Bielefeld gewerkt. De schilderkunst is altijd een onderdeel van zijn leven geweest en hij heeft diverse exposi ties gehouden. Informatie De tentoonstelling is te zien van 3 juli tot en met 16 augustus op vrijdag-, zaterdag- en zondagmid dag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Vanwege corona zijn er maatregelen getroffen. Hou 1,5 meter afstand en er zal per keer een beperkt aantal bezoekers worden toegelaten. Wie meer wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg. nl EGMOND AAN DEN HOEF - Alle donateurs van Historisch Egmond hebben onlangs een bijzonder cadeautje ontvangen: Een prachtig boekje vol indruk wekkende verhalen over de con necties tussen de grote VOC en het kleine Egmond. Het boekje, getiteld 'Egmond en de VOC', telt maar liefst 80 pagina's en bevat naast interessante tekst vele mooie kleurenafbeeldingen uit de rijke Gouden Eeuw. Het is dan ook een goede reden om nu donateur te worden. Ons Nederlands koloniaal verle den is toevallig een actueel thema, maar dat was niet de achterliggende gedachte bij deze publicatie. Het verleden bestaat nou eenmaal uit mooie en minder mooie dingen, die tezamen onze geschiedenis vormen. De stichting wil vooral heel graag de prachtige verhalen vertellen die zich in die 17e en 18e eeuw hebben afgespeeld, en daarbij de bijzondere connecties tussen de grote VOC en het kleine Egmond laten zien. En dat zijn er meer dan u zou ver wachten. Wat te denken van Isaac Le Maire, de medeoprichter van de VOC die begraven ligt in Egmond- Binnen. Of Nicolaas Witsen, die hier een buitenverblijf had en een goede vriend van tsaar Peter de Grote was. Hij ligt begraven in Egmond aan den Hoef. Ook is er ruim aan dacht voor de avonturen van chi rurgijn Nicolaas de Graaff, schout en burgemeester van Egmond aan Zee. De Graaff maakte gedurende zijn leven maar liefst zestien zee reizen, waarvan vele naar het VOC- hoofdkwartier in Batavia. Zijn bele venissen komen uitgebreid aan bod en zullen u versteld doen staan. Het boekje is gemaakt als alter natief voor de evenementen en activiteiten die de stichting norma liter organiseert en die wegens de coronamaatregelen zijn afgeblazen. Zo worden de donateursgelden toch op een verantwoorde wijze besteed. Het boekje 'Egmond en de VOC' is vooralsnog alleen gratis beschikbaar voor donateurs, zowel voor bestaande alsook voor nieuwe donateurs. Heeft u interesse in het boekje, word dan nu donateur voor maar 16,50 per jaar, dan krijgt u het helemaal gratis thuis! Kijk voor meer informatie op historischeg- mond.nl/donateur-worden of bel met Aad v/d Berg (072 - 5063730). Het gratis boekje 'Egmond en de VOC' staat vol indrukwekkende verhalen en prachtige plaatjes. Aangeleverde foto HEILOO - Zo gauw corona het toeliet deden de jeugdleden van TV Het Vennewater enthousiast mee aan de racketavond, waar bij ze onder begeleiding van oudere jeugdleden van de ver eniging extra tennisvaardighe- den opdeden en veel tennisple- zier hebben gehad. De animo voor deze avonden was zo groot, dat biimen no-time werd besloten om er ook een zomer ten nisjeugdweekend aan vast te kno pen. Aan het tennisweekend dat op 3, 4, en 5 juli plaatsvond, deden maar liefst bijna 50 eigen jeugdle den mee die werden begeleid door zeven enthousiaste oudere jeugd leden. Voor elk niveau (van net begonnen tot gevorderde tennis speler) hebben zij diverse clinics georganiseerd. Daarnaast hebben de kinderen marshmallows geroos terd, pannenkoeken gegeten en begonnen ze de zondagochtend goed met een gezamenlijk ontbijt. Het gezellige en sportieve weekend was een goed begin van de vakantie! Pinoccio Summer Games Momenteel zijn de voorberei dingen voor de Pinoccio Summer Games, die plaatsvinden in de laat ste week van de vakantie (10 tot en met 14 augustus), in volle gang. Dit open toernooi is voor tennislief- hebbers van 8 tot en met 18 jaar. Tijdens deze dagen worden veel wedstrijden gespeeld en zijn er cli nics en leuke activiteiten. Het pro gramma blijft nog heel even geheim, maar het wordt sowieso weer een feestje bij TV Het Vennewater! Inschrijven gaat via www. toernooi.nl. Er is een maximum aantal deelnemers, dus wees er op tijd bij! Zowel de deelnemers als de leiding hebben genoten van het zomer jeugdtennisweekend. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 15