Starlet werkt voortaan op afspraak Oer-IJ-fietsroute Heiloo-Limmen gepresenteerd bij Herberg Jan Feestelijke lintjesregen in Heiloo Historische Vereniging voorzichtig van start DOKTERS DIENSTEN Collecte Roemenië, bedankt! Bij bloedafname en andere diagnostiek UITKIJKPOST 8 JULI 2020 PRAKTIJK DOKTER DE HAAN is i.v.m. vakantie GESLOTEN van 1 aug. t/m 23 aug. 2020 VOOR WAARNEMING DOKTER F.A. POELAKKER TEL: 072 5330077 HEILOO - Hierbij willen we iedereen in Heiloo heel hartelijk danken voor hun gift tijdens de collecte voor de allerarmsten in Roemenië. Zo gauw het weer mogelijk is gaan we naar dit land om de mensen te bezoeken en te helpen. Nogmaals heel veel dank. Stichting Help Ons, H. Klaver HEILOO - Bloedafname en andere onderzoeken vinden vanaf 15 juli a.s. alleen nog op afspraak plaats. Dat laat Starlet Diagnostisch Centrum weten. Door de coronamaatregelen zijn veel wachtkamers te klein voor 'vrije inloop'. De nieuwe proce dure moet - zeker met het oog op slecht weer in herfst en winter - voorkomen dat cliënten bui ten moeten wachten. Afspraken zijn te maken via de website (www.starlet-dc.nl) of per tele foon (085 - 7736736). Starlet heeft als gevolg van de coronacrisis in de afgelopen tijd een flink aantal kleine (prik)loca- ties moeten sluiten. Dat was met name het geval in verpleeg- en zor ginstellingen die 'op slot' gingen. In steden als Alkmaar, Den Helder en Heerhugowaard werden andere locaties vergroot, openingstijden uitgebreid en nieuwe locaties inge richt. Dat laatste gebeurde waar nodig ook in diverse dorpen. Locatieoverzicht en spoedgevallen De Starlet-website toont een actu eel overzicht van ruim 30 over heel Noord-Holland verspreide locaties waar cliënten voortaan op afspraak terechtkunnen. Voor spoedgeval len behouden enkele grote locaties een 'inloopmoment'. Huisartsen en andere verwijzers kennen daarvan de adressen en openingstijden. HEILOO - Woensdagmiddag 1 juli werd in Herberg Jan de Oer- IJ fietsroute Heiloo-Limmen gepresenteerd en uitgereikt aan wethouder Fred Dellemijn. Dolf Balkema (bestuurslid Rotary Heiloo), Marjolein Bos (Herberg Jan) en Rik Duijn (penningmeester Stichting Oer- IJ) namen de fietsroute ook in ontvangst. Voorafgaand aan de uitreiking van de fietsroute hield Lia Vriend (bestuurslid Stichting Oer-IJ) een presenta tie waarin kort de bezienswaar digheden van de fietsroute wer den toegelicht. In de driehoek Alkmaar, Zaan dam, Haarlem stroomde duizenden jaren geleden het Oer-LJ. Het Oer-LJ is de noordehjke tak van de Rijn, die bij Castricum in zee uitmondde. In dit gebied zorgden wind, getijdens- tromingen, veenvorming en opstui vend zand voor een sterk wisselend landschap. Door het droogvallen van delen van dit gebied konden de eerste bewoners zich hier vestigen. Met het aanleggen van dijken, het in cul tuur brengen van grond, het graven van greppels, sloten en kanalen, het ontstaan van dorpen en steden, bui tenverblijven en verdedigingswer ken is het Oer-IJ-gebied sterk van kar akter veranderd. Het resultaat is een unieke vari atie aan landschappen zoals kust, duinen, geestgronden, strandwal- len, veenweides en polders. Hoewel er ingrijpende veranderingen heb ben plaatsgevonden, is veel van het HEILOO - De heren Gerrit van der Starre en Piet Tros uit Heiloo hebben vrijdag 3 juli alsnog hun koninklijke onder scheiding ontvangen. Het was aanvankelijk de bedoeling dat burgemeester Hans Romeyn de lintjes tijdens de traditionele lintjesregen op 24 april zou opspelden, maar door de uit braak van het coronavirus was dit niet mogelijk. Voor deze bijzondere gelegenheid nodigde burgemeester Romeyn de gedecoreerden uit voor een feeste lijke bijeenkomst in de Witte Kerk in Heiloo. De burgemeester sprak beide heren toe en heeft de bijpas sende versierselen uitgereikt. Hij kreeg hierbij assistentie van kinder burgemeester Jayden de Vries. De heer G. van der Starre De heer Gerrit van der Starre is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn inspan ningen voor de Stichting Kinderhuis Brazilië Lar da Infancia, de stichting Emeth en de kerkelijke gemeente Citylight Alkmaar-. Voor de heer Van der Starre staat één ding in het leven cent raal: zijn geloof delen met anderen door het doen van liefda digheidswerk. HEILOO - De Historische Vereniging Heiloo start weer met activiteiten. Fietstochten Zaterdag 11 juli starten we met de Stolpersteine fietstoch ten. Op 9 plaatsen zal een gids de geschiedenis vertellen van de 26 Stolpersteine. Er kunnen maxi maal 12 personen meefietsen en alle personen dienen zich per mail op te geven via gieltjes@kpnmail. nl. De fietstocht zal ongeveer twee uur duren. We starten om 13.30 uur bij het Historisch Museum op het Landgoed Willibrordus. De kosten zijn 5. De dag erna, op zondag 12 juli, fietsen we langs de grenspalen van Heiloo. Met de onlangs onthulde grenspaal aan de Kanaalweg is Heiloo nu vijf originele grenspalen rijk. Een gids van de vereniging kan u er alles over vertellen. Vertrek 13.30 uur vanaf het museum. Kosten €5. Wandeling Op vrijdag 17 juli is er een uitge breide oorlogswandeling. Ook hier zullen ervaren gidsen van de ver eniging u langs plaatsen in Heiloo leiden. Na afloop zult u nooit meer op dezelfde manier naai- uw dorp kijken. Vertrek om 19.00 uur bij de Beun, kosten 5. Op zaterdag 18 juli is er eenzelfde wandeling. Ook dan wordt er gestart bij de Beun maar de start is nu om 13.30 uur. Opgave Voor de fietstocht langs de Stolpersteine geeft u zich op via gieltjes@kpmuail.nl, voor alle andere activiteiten kunt u telefo nisch een plaats reserveren via 06-51718363. Vanwege de coronare- gels kunnen er steeds een beperkt aantal mensen mee en zullen alle voorzorgsmaatregelen in acht geno men worden. Toneelvoorstellingen De toneelvoorstellingen van Martine Faber 'In het verborge ne, een daad van verzet' hebben we kunnen verplaatsen naar de Cultuurkoepel. De data zijn nu: een avondvoorstelling op 6 november en twee middagvoorstellingen op 8 en 14 november. Alle mensen die al kaarten hebben voor een andere datum kunnen hun kaarten omrui len voor een van de nieuwe datums. Stuur hiervoor een mail naar gieltjes@kpnmail.nl U ziet, de Historische Vereniging is weer volop actief, we hebben ernaar uitgekeken maar we zijn en blijven voorzichtig! oorspronkelijke gebied herkenbaar gebleven. De Werkgroep-Oer-IJ Heiloo heeft een fietsroute ontwikkeld langs plekken die typisch zijn voor het Oer-IJ-landschap rond Heiloo, Limmen en Akersloot. De fiets route start en eindigt bij het Witte Kerkje van Heiloo, hoog en droog gelegen op de strandwal die loopt van Alkmaar tot Limmen. De route gaat verder langs o.a. de Noorder en Zuidemeg, Zanddijk, Limbon, Schulpvaart/Limmervoort (de oor spronkelijke bedding van het Oer- IJ, zuidpunt Strandwal Akersloot, Sluisbuurt, Alkmaardermeer en Limmerdam. De fietsroute heeft een totale lengte van 26 kilometer. Vanzelfsprekend kan de route in etappes worden afgelegd. Tevens is er een kinderroute uitgezet. Deze route heeft een lengte van ongeveer 8 kilometer. Dankzij de bijdragen van de spon soren Rotary Heiloo en Herberg Jan is de fietsroute een kwalitatief hoogwaardig product geworden. Er zijn 3000 exemplaren gedrukt. Deze zijn gratis verkrijgbaar bij o.a. Herberg Jan, Bibliotheek Heiloo, De Verhalenkamer/VW, het Historisch Museum Heiloo, Stichting Oud Limmen, Huis van Hilde te Castricum en het VW-kantoor Alkmaar. Stichting Oer-IJ is een zeer actie ve club die onderzoek doet naar het Oer-IJ-landschap en deze kennis toegankelijk maakt voor een groot publiek. Zie voor meer informatie de website van Stichting Oer-IJ: www.oerij.eu Tekst: Yvonne van Stiphout De heer P.H.L. Tros Ook de heer Piet Tros is benoemd tot Lid van de Orde van Oranje- Nassau. Hij was als ondernemer vele jaren actief in de binnenstad van Alkmaar. Van 1983-2003 was hij de eerste secretaris van de Winkeliers Belangenvereniging Alkmaar (WBA). Ook was hij 15 jaar bestuurslid van het Historisch Café en voorzitter van de Stichting Alkmaar Cultuurstad 2007-2018. Als bestuurslid van de Stichting Vrienden van de Grote Sint Laurenskerk (2003 - 2018) was hij mede-organisator van diver se promotieactiviteiten en de Laurensveilingen. Links van burgemeester Romeyn de heer Van der Starre met zijn vrouw, rechts van hem kinderburgemeester Jayden en daarnaast mevrouw en mijnheer Tros. Foto: STiP Fotografie Ook in de bibliotheek van het Historisch Museum is er van alles van de nieuwe tentoonstelling te bekijken. Foto: Josta de Graaf-GieK.jes V.l.n.r.: Rik Duijn, wethouder Fred DeUemijn, Dolf Balkema en Marjolein Bos. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7