mi (MIN DIÉ Taskforce voor wederopstanding Heiloo 3 Dtztwtm Vervolg van de voorpagina: UITKIJKPOST 1 9 AUGUSTUS 2 0 2 0 De leden van Taskforce Heiloo, van boven naar beneden en van links naar rechts: Dolf Balkema, Henk Morsch, Job Twisk, Nico Bakker en Ted Herkes. (Lars de Zeeuw ontbreekt op de foto) Foto: Linda van Rozendaal DOOD Dl LOK Villi.. In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Creative Director bij Joe Public Take-Away Advertising) Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- t vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. di. wo. do. vr. 09.00 - 17.00 uur 09.00 -17.00 uur GESLOTEN 09.00 -12.00 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op «3 J Wethouder Rob Opdam vertelt: "Binnen de gemeente hebben we gekeken hoe we de gevolgen van corona konden tackelen. Al snel ontstond het idee om een groep mensen te verzamelen uit het dorp, die weten wat er in het dorp speelt en die de juiste contacten hebben. Externen die hun roots hebben in sport, cultuur, welzijn en de onder nemerswereld en die gezamenlijk als onafhankelijke taskforce de gemeente kunnen adviseren. Wij gaan ons niet bemoeien met hun werk." Voorzitter Dolf Balkema: "De Taskforce kijkt naar de wederop standing van Heiloo. Het idee is om niet alleen te kijken naar hoe we kunnen herstellen, maar vooral hoe we hier sterker uit kunnen komen. Voorheen was er weinig samenwer king tussen de verschillende vereni gingen of sectoren. We hopen dat er ideeën ontstaan waarin er veel meer samen wordt opgetrokken. Samen zijn we sterker en moeten we bou wen aan een krachtiger Heiloo. Er is een flink bedrag beschikbaar waar men een aanvraag voor kan indie nen. We hopen op heel veel mooie samenwerkingsverbanden, zoals bij voorbeeld een sportvereniging die een muziekclub helpt." Uiteraard moet de aanvraag wel aan bepaalde criteria voldoen, waar onder: 1. Er moet sprake zijn van een bepaalde continuïteit; 2. De vermenigvuldigingsfactor. Dolf legt uit: "Het kan niet zo zijn dat een club of vereniging vraagt om een financiële bijdrage, maar er over een half jaar weer precies het zelfde voorstaat. Het idee is dat de bijdrage die men via de Taskforce kan krijgen, een structurele verbete ring oplevert. Geen injectie dus om het hoofd nog een half jaartje boven water te houden, maar een investe ring die ook op de langere termijn voordeel oplevert. Continuïteit dus. De vermenigvuldigingsfactor heeft te maken met de manier waarop er, door het op de juiste manier inzetten van de bijdrage, een soort sneeuwbaleffect ontstaat, waardoor het voordeel groter wordt. Hiervan kan sprake zijn wanneer de investe ring aantoonbaar omzet genereert, maar ook als niet alleen de eigen club, nraar ook andere clubs of ver enigingen voordelen van de investe ring of ondersteuning ondervinden." Heel Heiloo Helpt "Vanuit die gedachte kunnen er mooie samenwerkingsverbanden ontstaan," beaamt ook Nico Bakker. "We moeten het samen doen: onder nemers, clubs en verenigingen. Een gedachte die ook mooi past binnen Natuurlijk Heiloo en prima aansluit op de campagne 'We zijn er voor elkaar', die verlengd zal worden met als onderliggend thema 'Heel Heiloo Helpt'. Per 1 september zal de website Natuurlijk Heiloo dan ook geheel zijn ververst." Dolf voegt er nog aan toe dat hij het positief vindt hoe de gemeen te qua denken en kennis uit haar spreekwoordelijke hok komt. "Door informeel aan te schuiven bij discus sies over specifieke projecten wordt de drempel lager om iets te vragen of te bespreken. Zo wordt er bui ten het gemeentehuis al draagvlak gecreëerd en ontstaan er verschil lende overlegstructuren en samen werkingen. Niet alleen binnen de overheid en de verschillende secto ren, maar juist ook tussen de ver schillende sectoren en de overheid. Een belangrijke ontwikkeling, die voortkomt uit een nare periode." Aanvraag indienen U kunt tot 31 augustus uw aan vraag bij de Taskforce indienen. De Taskforce beoordeelt de aanvra gen en kijkt of deze waar mogelijk eventueel gebundeld kunnen wor den. Daarna legt de Taskforce de aanvragen voor aan het College met een advies. Het is het College dat uiteindelijk de beslissing neemt. De voorzitter benadrukt nog eens het belang om niet alleen aan de eigen toko te denken, maar vooral ook wat jouw club (of idee) voor een ander kan betekenen. Dolf: "Het is de bedoeling dat de aanvragen in oktober zijn toegewezen, zodat de "In 1961 ben ik geboren op de Ringweg 1. Op de foto loop ik met mijn oma op de Bayershoffweg. Vanaf die plek zag je in het noor den de ongerepte landerijen van boer Muijs. En in westelijke rich ting kon je over de weilanden helemaal tot aan Egmond kijken. In mijn ogen was Heiloo dan ook een boerendorp en ik moest en zou naar Amsterdam, waar het allemaal zou gebeuren. Gelijk de eer ste dag dat ik er woonde, werd ik al geconfronteerd met hoofdste delingen die nogal flauwe grapjes tapten waar ze vervolgens zelf keihard om begonnen te lachen. Dit bleek achteraf die befaamde Amsterdamse humor te zijn. Ook de zomer in Mokum viel behoor lijk tegen. Of je stond uren in de file naar Zandvoort of je lag te zweten in een overvol Vondelpark. Daarnaast bleek de gemid delde Amsterdammer iets aan de oren te mankeren want er werd met zo'n overdreven volume gepraat dat je er af en toe bang van werd. Was helemaal klaar met Amsterdam toen iemand me vroeg om een keer 'gazallug' mee naar Ajax te gaan. In no-time zat ik met de staart tussen de benen weer in Heiloo. En ik hoef hier nooit meer weg. Dit in tegenstelling tot mijn 18-jarige dochter Janne die me net vertelt dat ze naar Amsterdam wil omdat het daar allemaal schijnt te gebeuren. Dus als iemand er nog een kamertje weet, al is het maar voor een paar weken. Bart geeft de lens door aan zijn broer Sieb Oostindie. betreffende partij er ook op korte termijn mee aan de slag kan. Niet alles zal worden gehonoreerd, maar iedereen kan een gesprek met ons verwachten." De Taskforce zal in principe tot eind 2020 actief zijn, maai' de gedreven voorzitter geeft al aan dat hij het niet los zal laten tot de klus is geklaard. Oproep Heeft uw club of vereniging tij dens de coronacrisis een oplos sing gevonden, waardoor men de afgelopen periode goed heeft door staan'? Dan is de Taskforce op zoek naar uw verhaal! Laat het weten via info@heiloo.nl Meer informatie: www.heiloo.nl/lierstelfonds www.natuiuhjkheiloo.nl (per 1 september wordt de website ver nieuwd) Tekst: Linda van Rozendaal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3