Aton Energy Winnaars Timmerdorp Thuiseditie bekend Succesvol herdenkingsprogramma voormalig Nederlands-Indië COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Levert zonnepanelen aan bedrijven en particulieren 'Ontzorgen en begeleiden is onze kracht' Roken Dick de Scally UITKIJKPOST 1 9 AUGUSTUS 2 0 2 0 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Maatlat 21a, 1906 BL Limmen, 085 - 0043139 www.atonenergy.nl, fb/instagram: Aton Energy Waar elektriciteit via vaste aanbieders steeds duurder wordt, wor den zonnepanelen juist steeds goedkoper. Een lucratieve en aan trekkelijke investering voor uw woning of uw bedrijf. Als u geïnte resseerd bent in zonnepanelen en het woord intypt bij Google ziet u al snel door de bomen het bos niet meer. Duurzaam ondernemers Rolf Huiberts en Peter Bakkum merkten dat er behoefte is aan goede en vakkundige begeleiding. Er zijn zoveel verschillen de aanbieders, types zonnepanelen en subsidiemogelijkheden, waardoor zij zien dat klanten de behoefte hebben om overzicht te krijgen in de mogelijk heden en de financiële voordelen. Dit pakt Aton Energy in drie stappen aan: Stap 1 Tijdens de eerste afspraak leggen zij uit waarom zonnepanelen interessant voor u zouden kunnen zijn. Ze zorgen dat u het product begrijpt, berekenen voor u de opbrengst van de zonnepanelen en rekenen u voor wanneer u uw investering heeft terugverdiend. Ook leggen zij u alles uit over de plaatsing, de werking en de subsidie- en fiscale mogelijkheden. "Soms is de plaatsing van zonnepanelen overigens minder of niet interes sant, bijvoorbeeld als bomen de zon tegenhouden. Dan zullen de zonnepa nelen onvoldoende rendement geven. We bekijken dan andere mogelijkhe den en als die er niet zijn dan raden wij het af," aldus Peter. HEILOO - Timmerdorp Heiloo kon dit jaar niet doorgaan op de gewoonlijke manier. Maar wel op een andere manier, namelijk Thuiseditie Timmerdorp. Alle kinderen van groep 3 tot en met 8 konden thuis een hut bouwen en een foto insturen van het resul taat. Veel kinderen maakten een hut van hout, lakens, papier-maché, binnen of buiten. Op donderdag 13 augustus maakte de leiding van Timmerdorp de winnaars bekend. Wijk Blauw: Lisa Wokke (11 jaar). Wijk Rood: Stephan van den Heuvel (10 jaar). Wijk Groen: Noor Zwart (7 jaar), Vigo Jongerie (8 jaar) en hulpje Joep Zwart (5 jaar). Wijk Geel: Jesse Westerwal (11 jaar), Martijn Oort (11 jaar). HEILOO - In het weekend van 15 en 16 augustus werd er in de Witte Kerk aandacht besteed aan de 75-jarige herdenking van de bevrijding van de bezetting door de Japanners in voormalig Nederlands-Indië. Met de bij dragen van een aantal inwoners van Heiloo, die op de eerdere oproep in de Uitkijkpost had den gereageerd, was een bij zondere en intieme expositie 'Herinneringen aan Nederlands- Indië' gemaakt. De meesten van hen zijn zelf opgegroeid in de Japanse kam pen, leefden na de bevrijding in 1945 in Indonesië of hebben in Nederland door de ervaringen van hun ouders in de kampen veel her inneringen aan die tijd. De expositie toont de voorwerpen en verhalen uit die tijd. Foto's, krantenartike len, boekjes, kampdocumenten en voorwerpen, het was er allemaal te zien. Ook had de bibliotheek een indrukwekkende boekentafel gemaakt met uitleenbare literatuur over Nederlands-Indië en de peri ode voor en na de bevrijding. Op zaterdag speelde het gamelan ensemble Widosari tijdens de tijds blokken dat mensen naar binnen konden, op zondag was schrijver Robin Raven aanwezig en las voor uit zijn nieuwe boek 'De laatste reis van Garoeda'. Het aanwezige pubhek hing aan zijn lippen! Tijdens de angklung workshop 'Muzikaal geklets' communiceerden de aanwezigen met klanken op dit bijzondere instrument. Na afloop konden de bezoekers hun bezoek afsluiten met het plaatsen van een bootje met bloemen langs een pad dat was gemaakt van 75 bamboe stengels. Een prachtig weekend vol ont moetingen, stof tot nadenken en persoonlijke verhalen. Een bijzondere en intieme expositie in de Witte Kerk. Aangeleverde foto Peter Bakkum en Rolf Huiberts bij Golfclub Heiloo onder de door Aton Energy geplaatste zonnepanelen. Foto: Margreeth Anerna De prijsuitreiking vindt plaats op woensdag 19 augustus om 19.00 bij ijssalon Di Fiorentina. Van harte gefeliciteerd met jullie kinderpartijtje bij Monkey Town Alkmaar. De winnaars van de Timmerdorp Thuiseditie 2020! Aangeleverde foto Stap 2 De zonnepanelen worden geplaatst. De montage en installatie wordt ver zorgd door het installatieteam van Aton Energy. Voor de start van de instal latie overleggen zij met de klant wat er die dag gaat gebeuren en nemen ze eventuele vragen door. De dag wordt afgerond met het activeren van de monitoring en vanuit kantoor ondersteunen zij u met het invullen van de papieren voor de Belastingdienst; ze vragen de subsidie voor u of uw bedrijf aan en melden u aan bij de energieleverancier voor het terugleveren van de energie. Stap 3 Het systeem draait en dan begint er een belangrijke fase van energieopwek king. Door middel van een app kunt u zelf uw opbrengst bijhouden, maar Aton Energy kan desgewenst ook meekijken. Bijna iedere dag controleren zij de systemen van alle klanten en nemen contact op met de klant als er afwijkingen of uitval van het systeem geconstateerd worden. Hiermee ont- zorgt Aton Energy de klant, die erop kan vertrouwen dat het systeem werkt en gecontroleerd wordt. Rolf Huiberts werkt al zijn hele leven in de energie-innovatie, dus duurzame energie zit in zijn vezels. Samen met Egmonder Peter Bakkum ontstond er een vruchtbare samenwerking. Peter: "Het concreet maken bij de klant van de abstracte term duurzaamheid is onze drijfveer." Inmiddels hebben zij allerhande projecten gerealiseerd, bijvoorbeeld bij Golfclub Heiloo, Bloembollenbedrijf Hopman in Egmond, maar ook win kels als BEKO-Interieurs in Heiloo en vele particulieren. Aton Energy is gevestigd in Limmen. "Klanten vinden het prettig dat we uit de regio komen, waardoor we snel even langs kunnen rijden als er een vraag is of de klant een paneel wil zien." Het verbaasde mij niet te lezen dat van de jongvolwassenen (zeg tussen 20 en 24 jaar) nog steeds een op de drie rookt, volgens het Trimbos- instituut. Jongeren doen vaker dingen die niet goed voor hen zijn. Goed bericht: het aantal rokers onder volwassenen tussen 2014 en 2019 is gedaald van 25,7 procent naar 21,7 procent. Zo'n bericht prikkelt het geheugen. In mijn herinnering rookten alle jong- jongvolwassenen in de categorie tus sen 14 en 20 jaar. Dat begon met een sigaretje pikken uit het pakje Chief Whip van je vader, gevolgd door het bijeenschrapen van zakgeld in de vriendenkring om gezamenlijk een pakkie te kopen. Veertien jaar hè? 'Voor nrijn vader, meneer.' Een paar jaar later al maakte roken deel uit van je identiteit; vooral de merken speel den een rol. Gauloises waren voor de francofielen, mentholsigaretten voor de doetjes. Verslavend? Geen idee van. Je trapte 's avonds om 11.00 uur door weer en wind nog naar' een cafeetje, waarvan je wist dat die jouw merk verkocht. Of - in Frankrijk - pakte je de auto om 20 kilometer om te rijden want 'de sigaretten waren op'. Stoppen kwanr pas later aan de orde (dokter Meinsma!) tegelijk met het schuldgevoel. In januari 2000 werd ik gevloerd door een hevige griep en drie weken lang lag ik behoorlijk ziek te bedde nret een mix van griep- en afkickverschijnselen. Toen ik weer opknapte, kwam ook de trek in een sigaret terug. Mijn verstand zegevier de gelukkig over mijn verslaving. Als ik toen weer was begonnen, zou ik de grootste stommeling onder de ver slaafden zijn. Ik ben dus niet gestopt; ik ben nooit weer begonnen! Ik wens niemand zo'n griep toe om van het roken af te komen, maar het is een mogelijkheid. Tekst: Margreeth Anema

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5