BRISK Recorder Quartet Amsterdam met Amaryllis Dieltiens in Witte Kerk De container is vol! De perenbomen gingen als warme broodjes Tentoonstelling 'Door de Strandwal' succesvol 11 UITKIJKPOST 26 AUGUSTUS 2020 Glascontainers bij Winkelcentrum 't Loo. Foto: Anca Manoiiu HEILOO - In de Uitkijkpost van 19 augustus stond een ingezon den stuk over een glascontainer met veel glaswerk ernaast. Op zaterdag 22 augustus trof Anca Manoiiu een soortgelijke situ atie aan bij de glascontainers bij Winkelhof 't Loo. Het merkwaardige HEILOO - Op zaterdag 22 augus tus was het - op gepaste afstand - een drukte van belang op de Werkendelslaan in Heiloo. De reden? Gratis af te halen peren boompjes. Het initiatief meerbomen.nu wil voorkomen dat fruitbomen die door corona niet zijn verkocht, worden verbrand. Want dan gaat er C02 de lucht in. Als de bomen worden geplant is er gratis fruit en het is beter voor insecten. Bovendien zorgt het voor verkoeling en ver groening. Maai- liefst 150.000 peren bomen zochten een nieuw thuis. Veel organisaties hielpen met bomen weggeven, maar ook werd er op verschillende locaties in Nederland geplant. Heilooër Mark Berger hielp zaterdag planten in Beverwijk op Landgoed Rorik. Zijn vrouw Esra vertelt: "Het is mooi om op kleine schaal toch een bijdrage te kunnen leveren aan de verhoging van de biodiversiteit." Na het plan ten zou Mark een aanhanger vol was echter dat het glaswerk er bij de ene supervolle container rondom en naast werd gezet, terwijl de con tainer ernaast nogal leeg was. Is het echt te veel moeite om een meter opzij te stappen of is er een andere reden waarom mensen de voorste container op de foto niet lijken te willen gebruiken? perenboompjes mee terugnemen naar Heiloo. Reden om Uitkijkpost te vragen om afgelopen vrijdagmid dag een berichtje online te plaatsen, dat men zaterdag 22 augustus na 14.00 uur gratis perenboompjes kon ophalen. De boompjes waren gratis, maar een vrijwillige donatie als vergoe ding voor het boompje was zeer welkom. Dit bedrag komt in zijn geheel ten goede aan het initiatief meerbomen.nu, zodat er nog meer bomen kunnen worden geplant voor vertraging van de klimaatver andering en het stimuleren van bio diversiteit. "Binnen no-time waren de 500 perenbomen weg," vertelt Esra. Een donatie geven kan nog steeds via meerbomen.nu. Meerbomen.nu reageert overigens op het bericht van Uitkijkpost dat er meer weg geefacties zullen volgen. Houd deze website dus in de gaten als je zater dag geen boompje hebt kunnen bemachtigen in Heiloo. HEILOO - BRISK betekent levendig, wakker en snel en dat is ook wat BRISK Recorder Quartet Amsterdam al meer dan 30 jaar is: een energiek, inven tief en vernieuwend ensemble. Op zondag 6 september 2020 om 15.00 uur kunt u een voorstel ling van BRISK bijwonen in de Witte Kerk in Heiloo. Alle mogelijkheden van het blok fluitkwartet worden verkend en uit gebreid. Het aanbod van BRISK is opmerkelijk divers. Oude en nieuwe muziek wisselen elkaar voortdurend af. Het kwartet maakt bewerkin gen van onbekend oud repertoire, en speelt ook veel nieuw voor hen gecomponeerd werk. Onverwachte muzikale combinaties en een vleug je humor creëren nieuwe luisterer varingen. BRISK heeft een enonne verza meling blokfluiten die door bou wers uit de hele wereld speciaal voor hen gemaakt zijn. Een concert van BRISK is dan ook spectaculair om naar te kijken. De groep presen teert bijzondere projecten met de meest uiteenlopende gasten. Deze programma's zijn een unieke aan vulling op het Nederlandse kamer- muziekaanbod. De leden van het blokfluiten semble zijn: Marjan Banis, Susanna Borsch, Bert Honig en Alide Verheij - blokfluiten. Amaryllis Dieltiens - sopraan. Amaryllis Dieltiens studeerde aan het Lemmensinstituut Leuven en aan het Conservatorium in Amsterdam. Ze specialiseerde zich verder in opera aan de Nederlandse Opera Academie waar ze in 2006 cum laude afstudeerde. Het programma Voor Always about Love stelde het BRISK Recorder Quartet een programma samen van liederen uit de Renaissance, maar ook composi ties van hedendaagse componisten. Alle aspecten van de liefde komen aan bod, van de ondeugende vlese lijke liefde in een liedje van Clemens non Papa of de hemelse liefde in teksten van Hadewijch. Vanzelfsprekend worden alle coronaveiligheidsmaatregelen in acht genomen, zodat u met een vei lig gevoel het concert kunt bezoe ken. Daarom is het maximale aantal bezoekers vastgesteld op 60. Vooraf reserveren met opgave van naam en telefoonnummer. Reserveren kan via 06 - 45184525, www.concertenwittekerk.nl of per mail: info@concertenwittekerk.nl Reservering is pas geldig na over schrijving van het bedrag ad 18,00 p.p. (jongeren 8). Veel mensen wilden wel een perenboom voor in de tuin. Foto: Pixabay HEILOO - De tentoonstelling 'Door de Strandwal' bij arche ologisch museum Baduhenna is nog tot eind september te bezoeken. De tentoonstelling is georganiseerd naar aanleiding van de nieuwe spooronderdoor- gang aan de Vennewatersweg en de opgravingen in de wijk Zuiderloo in Heiloo. De nieuwe spooronderdoorgang in Heiloo heeft de naam 'Door de Strandwal' gekregen. Een toepasse lijke naam, omdat de tunnel dwars door de strandwal is gegraven. Archeologisch onderzoek heeft veel sporen en restanten van menselijke activiteit naar boven gebracht. Deze vondsten vertellen ons het verhaal van de geschiedenis van Heiloo en de nabije omgeving. Misschien zijn de woorden op de zijmuur van de tunnel u ook al opge vallen, bijvoorbeeld woonstalhuis, moesbed en kogelpot. Al deze woor den houden verband met de arche ologische rijkdom van Heiloo. In de tentoonstelling wordt tekst en uitleg gegeven. Iedereen is welkom gedurende de openingstijden. Wij houden toezicht op een maximaal aantal bezoekers. Wilt u zeker zijn van uw bezoek, dan graag aanmelden via www.baduhenna.nl (zie de pagina 'PLAN uw BEZOEK'). Deze speciale tentoonstelling is te zien tot uiterlijk zaterdag 26 sep tember. Archeologisch museum Badu henna. Bezoekersingang op Landgoed Willibrordus: rech- teipoort De Overtoom, Ken- nemerstraatweg 464 - 134, 1851 NG Heiloo. Bezoek op afspraak of tijdens openingsuren op woensdag van 10.00 - 12.00 uur of zaterdag van 14.00 -17.00 uur. BRISK Recorder Quartet Amsterdam is een energiek, inventief en vernieuwend ensemble. Aangeleverde foto De tentoonstelling 'Door de Strandwal' is nog tot 26 september te bezoeken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 11