Highlow Rangers delen laatste beloofde geld uit Theaterbende opent nieuw seizoen Duurzaam, comfortabel en gasloos wonen 13 INGEZONDEN BRIEF Bezint eer ge begint/ de subtitel van ons boekje ^1 Flyeractie Hospice Egmond UITKIJKPOST 26 AUGUSTUS 2020 HEILOO - Waterstof is niet uitontwikkeld en een opslagsysteem omzetten van elektrisch naar waterstof levert verliezen op. Er zijn ook systemen bui ten de bestaande zonnepanelen die elektriciteit genereren via zonnewarm te. Warmte is zonder omzetverliezen op te slaan en wordt gebruikt door middel van een warmtepomp als het koud is. Geen hoge investeringen in leidingen, en ook geen omzet- en transportverliezen. Als bewoner betaal je een vast bedrag aan aflossing van leningen, maar die kunnen lager worden dan de energierekening. Je bent niet meer afhankelijk van de stijging van energieprijzen of andere financiële risico's. Een duurzame risicoreductie dus. Beter dan biocentrales met de benodigde kostbare warmtenetten en door de burger betaalde langjarige afschrijvingskosten voor iets waarvoor nu al betere systemen zijn. Kijk op https://duurzaamheiloo.nl/project-twee- onder-een-kap en informeer naar ons project. Werk aan de winkel voor een duurzame samenleving. Laat politiek Heiloo maar ook ambtenaren van de BUCH geen tijd verspillen en dit structureel en daadkrachtig ondersteu nen. De Highlow Rangers rijden naar Veendam om hun laatste geld uit te delen. Aangeleverde foto Harm Hofman HEILOO - Vijf maanden geleden kwamen de Highlow Rangers terug van hun reis naar Gambia. De mannen zijn bij thuiskomst direct aan het werk gaan, vakan tie is er niet bij. Wat de toe komst gaat brengen is wazig en dus gaan de mannen maar door. Toen Robin bij het aantrappen van de Honda 600 zijn achillespees scheurde, belandden de Rangers in Gambia in het ziekenhuis. Daar ont moetten zij Yvonne Hulzenbos en haar partner. Yvonne corrigeert met Hollandse chirurgen de kromme ledematen van kinderen in Gambia. Deze beentjes zijn eerder gezet door een maraboe, een 'tovenaar' die denkt een dokter te zijn. Met alle gevolgen van dien. Het verhaal van Yvonne bleef de Rangers bij. En zo reden de Rangers zondag 23 augustus naar Veendam om haar de beloofde 2500 te geven. De mannen worden hartelijk ontvangen door Yvonne. De laatste keer dat zij haar zagen was in het chaotische ziekenhuis van Banjul. Nu in een uitgestorven veenko lonie, wat een verschil. Door het coronavirus ligt de wereld stil. In Banjul is het toerisme weggevallen. Ziekenhuizen zijn alleen bezig met corona. Ook de projecten van Yvonne lig gen stil. Dit voorjaar zouden er 45 operaties plaatsvinden, maar die staan dus in de wacht. Het zou een stuk eenvoudiger zijn als een gebro ken been direct in het ziekenhuis werd gezien - en behandeld - maar in donker Afrika werkt dat niet zo. Yvonne kan er niks tegen doen, omdat de maraboe op een voetstuk staat en ook aan zwarte magie doet. Yvonne: "Ik houd me op de vlakte, want die hocus pocus werkt wel. Straks ben ik aan de beurt." Het zijn misschien maar 45 kin deren dit voorjaar, maar hun leven wordt gered. Het zijn individuen die weer gelukkig worden. Dat is pre cies waarvoor ze het doet. Ze laat ons vergroeiingen en ontstekingen zien waar onze honger van stokt. Bij ons gebeurt dit niet, maar hier ettert het door met alle gevolgen van dien. De Hollandse artsen blijven thuis. Het coronavirus slaat dramatisch om zich heen en dus gebeurt er op dit moment even niks. Yvonne ver telt gebiologeerd over haar Gambia en de frustratie van het thuisblijven. Ranger Kees Hageman: "Ik weet wel dat er in Holland ook armoede is. Er zijn niet voor niets Vogelaarwijken. Overdie ligt vlakbij ons. Maai' in Gambia is er nauwe lijks medische hulp en de gevolgen zijn schrijnend. Daarom deze gift, die natuurlijk van onze sponsoren komt." Na alle verhalen, cola en ander lekkers vertrekken we weer. We hebben zwaai' tegenwind en moeten alle zeilen bijzetten om niet van de dijk afgeblazen te worden. Maar de verhalen blijven door onze hoofden spoken. Wat een warme mensen! Dit was voorlopig het laatste geld dat we volgens onze normen ver deeld hebben. Het zal niet de laatste keer zijn, want hulp blijft nodig. En als we iemand kunnen helpen doen we dat. Tekst: Case De kinderen van de Theaterbende hebben veel zin in het nieuwe seizoen. Aangeleverde foto HEILOO - Op de open dag van de Muziek-en Dansschool Heiloo op zaterdag 22 augustus was ook Theaterbende Heiloo aan wezig. Er werden korte toneel stukjes geïmproviseerd, op de manier van het tv-programma 'De vloer op'. De kinderen deden dit erg leuk. De toneelstukjes werden in de bui tenlucht gespeeld dankzij het mooie weer. De Theaterbende heeft de Muziek- en Dansschool als repeti tielocatie. Zoals op de foto te zien is hebben de kinderen veel zin in een nieuw seizoen. Op het programma staat de (uitgestelde) voorstelling 'Het lelijke eendje anno 2020' op 26 en 27 september. De moderne versie van het lelijke eendje waarin het 'anders zijn' en pesterijen voor het voetlicht komen. Er zijn in totaal vier voorstellingen, die i.v.rn. de coronamaatregelen voor een beperkt publiek te zien zijn. U kunt kaarten kopen via www. theaterbende-heiloo.nl Kinderen die ook graag willen toneelspelen, zingen en dansen kunnen zich aanmelden via info@ theaterbende-heiloo.nl Dool 1 BülirU cct ye buy i ui W ElUlfQie Duurzaam Heiloo en Heiloo Energie maakten dit boekje. Aangeleverde foto REGIO - Met een kleinschalige flyeractie op woensdag 19 augustus bij de supermarkten in de drie dorpskernen van De Egmonden introduceerde het hospice in aanbouw in Egmond aan Zee een nieuwe folder. Bij de actie was een dertigtal vrijwilli gers uit de Egmonden, maar ook uit Heiloo, Bergen en Castricum betrokken. De 1,5 meter richtlijn werd strikt in acht genomen en de folder werd over het algemeen met veel sympathie door het winkelend publiek in ontvangst genomen. De organiserende Stichting Zeedistel hoopt Hospice Egmond eind november 2020 te kunnen openen. Foto: Paul Bakker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13