Voorlezen is leerzaam Verhalenkamer Willibrordus: 'Passie voor vrede' Boddaert Advocaten COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Bibliotheek Heiloo en de VoorleesExpress: alle rechtsgebieden onder één dak Volg de pijlen Michiel Ullers UITKIJKPOST 26 AUGUSTUS 2020 HEILOO - Misschien heeft u dierbare herinneringen aan voorleestradities thuis, in uw jeugd: het gevoel van geborgen heid, het spannende of mooie verhaal, het samenzijn... Waar u misschien niet aan denkt, is dat voorlezen ook een belangrijke rol speelt in de creativiteit en de taalontwikkeling van een kind. Dat de taalontwikkeling niet altijd tot bloei komt, ligt aan de basis van de oprichting van de VoorleesExpress. De VoorleesExpress zorgt ervoor dat kinderen van 2 tot 8 jaar met een taalachterstand extra aandacht krij gen. We lezen voor, doen taalspel letjes en gaan samen met de ouders aan de slag met taal en leesplezier. Dat doen we door het gezin (thuis) te ontmoeten maar ook door digi tale contactmomenten. Joke Luken, een van de vrijwil ligers van de VoorleesExpress van Bibliotheek Heiloo: "Té veel kin deren hebben een taalachterstand. Die kan niet ingehaald worden als er niet tijdig wat aan gedaan wordt. En als je je realiseert hoe belangrijk taal is om goed te kunnen functione ren, ja zelfs om je staande te kunnen houden in de maatschappij, dan kun je niet anders dan je met volle over tuiging inzetten voor dit project." Bibliotheek Heiloo heeft de VoorleesExpress (VLE) dan ook omarmd: enthousiaste voorlezers (getraind en begeleid door de biblio theek) lezen 20 weken achter elkaar een uurtje voor aan een kind met een taalachterstand. Ze doen dit bij het kind thuis. De ouders van deze kinderen worden gewezen op het bestaan van de VLE door de school, de kinderopvang, enz. Deze instan ties verzorgen desgewenst de aan melding van het kind. De voorlezers ervaren grote vol doening in dit vrijwilligerswerk en proberen de ouders zó te betrekken bij het lezen en spelen dat ze na 20 weken het stokje overnemen en zélf gaan voorlezen. Wilt u een kind aanmelden? Wilt u misschien meedraaien als voorlezer? Bezoek dan de website voorleesexpress.nl/locatie/heiloo Comeniusstraat 4 E, Postbus 3271, 1801 GG Alkmaar Telefoon: 072- 574 44 09 www.boddaertadvocaten.nl, info@boddaertadvocaten.nl fb/insta: boddaert advocaten In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Het team van Boddaert Advocaten. Foto: Sander Boer Fotografie Als je een juridische vraag hebt, dan ben je bij Boddaert Advocaten al gauw aan het juiste adres. Ieder van de zeven advocaten heeft zijn eigen rechtsgebied: letselschade en verzekeringsrecht, contrac tenrecht, arbeidsrecht, faillissementsrecht, strafrecht, procesrecht en huur- en vastgoedrecht. Inmiddels bestaat het kantoor van Boddaert Advocaten vijftig jaar en zij zijn gevestigd in een ruim fris kantoor aan de Comeniusstraat in Alkmaar. Met de komst van drie nieuwe partners Iris Degenaar, Cihan Sesver en Lique van der Leer is het team van advocaten verder versterkt. De advocaten praten gepassioneerd over hun werk: "Door onze specialisaties kunnen wij snel beoordelen of een zaak haalbaar is en daar een goed advies op afstemmen," vertelt Iris. De Heiloose lique en haar collega Iris staan in het weekend vaak langs de lijn bij hockeyvereniging De Terriërs, maar veel tijd om te ontspannen heb ben zij niet: "Advocaat ben je 24/7," glimlacht Iris. Korte lijnen en snelle ser vice vindt Lique belangrijk, die vooral ondernemers bijstaat op het gebied van contractenrecht. Goede bereikbaarheid is daarom cruciaal. HEILOO - In het jaar dat we 75 jaar bevrijding herdenken/ vieren is er veel aandacht voor ervaringen die in de Tweede Wereldoorlog zijn opgedaan. In die jaren hebben velen zich met passie ingezet om weer in vrij heid te kunnen leven. Op vele plekken in de wereld is geen vrede en lijkt bevrijding van onderdrukking ver weg. Internationaal worden heden ten dage nog veel missies uitgevoerd met het doel vrede te bereiken zodat mensen in vrijheid kunnen leven. We zijn daarom vereerd dat Jan Kraakman wil komen vertellen over zijn passie en de ervaringen opgedaan tijdens 'zijn' vredesmis sie in Irak. Hij komt na 16 jaar ver tellen over zijn in 2004 opgedane ervaringen. Hij bewaart voorwer pen in een kist. De voorwerpen die hij verzamelde tijdens de missie Sfir3. Aan de hand daarvan gaat hij zijn ervaringen vertellen. Het was een heftige missie waarbij een collega om het leven kwam. Jan Kraakman is 56 jaar en opgegroeid in Heiloo. Hij is gehuwd met Silvia, samen hebben ze drie dochters. Sinds 1982 is hij in dienst bij de Koninklijke Marechaussee waar hij diverse functies bekleedde. Hij is nu brigade-adjudant binnen de organi satie. Hij was werkzaam voor Den Haag, Amsterdam, Schiphol, Noord- Holland, Friesland, Groningen en het Carïbisch gebied. Passie voor vrede. Maandag 26 oktober, aanvang 20.00 uur. Vrij entree voor max. 50 bezoe kers. Locatie: zaal Strandwal naast Verhailenkanrer. Alleen toegang na opgave via mail: info@verhalenkanrerwillibrordus.nl Mensenwerk en maatwerk Het advocatenkantoor is laagdrempelig en toegankelijk: "Het is echt men senwerk, maar ook maatwerk. Wij proberen goed te luisteren en duidelijk te antwoorden. Wij bieden onze cliënten vooral een realistisch perspectief," aldus Iris. "Ook vinden wij het belangrijk om aan de voorkant transparant te zijn over de kosten," vult Cihan aan. De advocaten zitten compleet op één lijn en dat is belangrijk: ze versterken elkaar dikwijls. "Veel van mijn cliënten die een ongeval hebben gehad raken arbeidsongeschikt; vaak vraag ik dan Cihan, die gespecialiseerd is in arbeidsrecht, om even mee te kij ken," vertelt letselschadeadvocaat Iris. Lique kijkt zo nodig mee vanuit haar andere specialisme procesrecht. Strafrechtadvocaat Robert Polderman is de enige die zij minder vaak zien op kantoor: hij reist voor zijn strafzaken heel Nederland door. De advocaat en de cliënt: een hecht team De advocaten zijn niet alleen advocaat maar ook sparringpartner. Bij Boddaert Advocaten zijn de advocaat en zijn of haar cliënt een hecht team. Cihan maakt vaak werkgevers mee die knopen moeten doorhakken vanwe ge een arbeidsconflict of reorganisatie. "Ik los de case graag snel op zodat de werkgever door kan." Naast werkgevers staat Cihan ook werknemers bij. Bedrijven in moeilijkheden, bijvoorbeeld door de coronacrisis, kunnen ook bij Boddaert Advocaten terecht. In het ergste geval nemen faillissements- rechtadvocaten en curatoren Axel de Groot en Mona de Vries deze onderne mers onder hun hoede. Bedrijven kunnen ook bij Axel terecht voor vragen over huurrecht en vastgoedrecht. Letselschadeadvocaat Iris komt samen met haar collega's Mona en Ed Klungers vaak ontredderde mensen tegen die als gevolg van hun letsel ook in hun persoonlijke leven vastlopen. "Ook daarin organiseren wij de hulp die nodig is. Van een voorschot voor hulp in het huishouden tot het organi seren van een multidisciplinair behandelplan," vertelt Iris. Boddaert Advocaten blijft vernieuwen: onlangs is er een nieuwe website gelanceerd en de socialmediapagina's staan vol informatie. Heeft u een juridische vraag, dan wordt u van harte uitgenodigd om eens te bellen. De advocaten van Boddaert Advocaten staan klaar om u te ondersteunen. Tekst: Margreeth Anema Rechts houden op de trap, handen wassen bij het pompje, daarna via de rechterdeur naar binnen en de pijlen volgen tot de bar. Ik bestel een kopje koffie, betaal en volg de pijlen terug naar buiten, want bin nenblijven is geen optie. Eerst die kant op en dan via aan haakse bocht links richting de deur en rechts via de trap naar beneden. Zo gaat het op de hockeyclub. Buiten staan ook overal strepen, lij nen en pijlen. Hier mag ik wel lopen, die kant niet op en goed lqjken naar de stip op de grond (of bij hockey de afbeelding van een gele 'Terriër') waar ik wel en niet mag staan/zitten. In eerste instantie is het wat onrus tig, maar als ik eenmaal op mijn eigen stip sta, sta ik heerlijk in het zonnetje met mijn kopje koffie naar de wedstrijd te kijken en geniet van de middag. Eenmaal thuis hebben we geen zin meer om te koken. Ik ga snel naar het winkelcentrum om wat te halen, ren naar binnen en kijk niet goed om me heen. "Rechts houden" roept ineens iemand en ik kijk verschrikt op. Ik loop aan de verkeerde kant van de lijn. Help. Ik spring snel naar de goede kant en voel me weer vei lig. Eenmaal binnen is het weer een wirwar van pijlen, stippen en stre pen. Zigzaggend kom ik bij de kassa en loop met een zucht naar buiten. Het is heel belangrijk dat we dit alle maal goed doen, maar het voelt toch soms een beetje of je in een hokje zit. Eenmaal thuis zijn de jongens lekker druk. Gezellig, maar na alle 'richtlijnen' wil ik even rust. Ik pak een rol tape en maak een vierkant op de grond. Dit is mijn vierkant en je mag niet over die lijn. Eindelijk rust! Als vrijwilliger van de VoorleesExpress word je getraind en begeleid door de bibliotheek. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5