Open Dag Muziek- en Dansschool drukbezocht Luus de Boer winnaar Beter Spellen Airco De Loet stuk tijdens zinderende hittegolf rs' Kinderen op Kindcentrum Willibrord hadden geen vakantie 8 "Zorg zelf maar voor een ventilator" Spelen en ontwikkelen ging gewoon door in de zomer UITKIJKPOST 26 AUGUSTUS 2020 Probeerles trombone. Alle instrumenten werden tussentijds gereinigd. Foto: Martin Rozema HEILOO - De Muziek- en Dansschool Heiloo mag terug kijken op een drukbezochte en geslaagde dag. Bij aanvang stond er een lange rij voor het pand. Er waren over de dag ver deeld ruim 250 mensen aanwe zig voor proeflessen dans, musi cal, muziek, zang en theater. Het was wel even anders dan anders door alle coronamaatrege len. Het programma was opgedeeld in drie tijdsloten. Twee rondes met proeflessen en één ronde met con certen, waaronder een concert door docenten. Zo kon de grote stroom mensen goed worden gereguleerd. Ook werden alle instrumenten zo vaak als nodig tussendoor gereinigd en ontsmet. Voor het gebouw presenteerden de muziekverenigingen Caecilia en Eensgezindheid zich en de Theaterbende. Binnen konden men sen een instrument uitproberen, musical- en danslessen volgen en luisteren naar concerten door leer lingen en docenten. Voor dans was silent disco bedacht, buiten. Helaas werkte de apparatuur door overbe lasting van het wifinetwerk pas aan het einde van de dag. Door de drukte kan het zijn dat mensen op een rustig moment nog een keer een proefles willen volgen. Dat kan natuurlijk. Meld je daarvoor aan via de website www. muziekendansschoolheiloonl HEILOO - Op vrijdag 14 augus tus, een van de heetste dagen tijdens de hittegolf, bleken er technische problemen te zijn met de warmtepompinstallatie van woonzorgcentrum De Loet. In sommige woningen liep de temperatuur al snel op tot bijna 35 graden, maar de bewoners werden niet geïnformeerd over het probleem. "Zorg maar voor een ventilator," werd er gezegd als een oververhitte bewoner melding maakte van de verzen gende hitte. Dit verklaarde ook de enorme kraan die stond geparkeerd bij het woonzorgcentrum. Het mankement kon op dat moment niet opgelost worden en de werklieden trok ken met kraan en al huiswaarts om weekend te vieren, de bewoners achterlatend in de bloedverzen- gende hitte. Naar de huiskamer vluchten had geen zin, ook daar deed de airco het niet. "Ze laten de oudjes gewoon barsten," aldus een geschokt familielid die het pro bleem ontdekte dat geheim werd gehouden voor de bewoners. Houd je rustig In het woonzorgcentrum lijkt alles normaal. Er staat een gezellige retrocaravan opgesteld op het ter ras met de deur uitnodigend open. De caravan staat er om de bewoners het zomervakantiegevoel te geven en dat lukt. "Wij gingen vroeger ook op vakantie met de caravan, dus ik vind het leuk om naar te kijken," aldus een bewoner. Ze heeft weinig last van de hitte; ze heeft geluk kig een woning aan de schaduw zijde en is goed ter been, dus ze zit meer beneden dan boven, vertelt ze. "Het advies van het personeel aan oververhitte bewoners is om je rustig te houden," zo meldt zij de verslaggever. Het personeel daar entegen, dat lekker aan de lunch zit op het terras, weet wel van het probleem. Als ernaar wordt gevraagd beamen ze dat de warmtepompinstallatie is uitge vallen maar de knikkende per soneelsleden krijgen al snel een schop onder tafel van hun colle ga's. "Het is blijkbaar de bedoeling dat dit onder de pet wordt gehou den, ondanks de arme bewoners die al die dagen wegkwijnden in een bloedheet tehuis," zo conclu deert een van de bezorgde familie leden. Tekst: Margreeth Anema REACTIE ViVa! Zorggroep: 'We vinden het heel vervelend voor onze bewoners en medewer kers dat ze het extra warm heb ben gehad tijdens de hitte van de afgelopen dagen. Dat juist nu de WKO-installatie tijdelijk uitviel, is erg ongelukkig geweest. We heb ben er alles aan gedaan om het probleem op te lossen en extra voorzieningen als airco's en ven tilatoren te regelen. Gelukkig was door ieders inzet het probleem snel verholpen.' De retrocaravan staat opgesteld op het terras. Foto: Margreeth Anema HEILOO - Elke dag strijden Luus de Boer en haar vier doch ters om 100% te halen met de test van Beter Spellen. Beter SpeHen is een website waar je je kunt aanmelden, zodat je elke dag via je mailadres de test kunt ontvangen. Op werkdagen krijg je vier vragen en op zaterdag tien vragen met betrekking tot de Nederlandse taal. Je kunt de test ook met een groep spelen en zo zijn Luus en haar vier dochters 100 dagen geleden begon nen. Het was een pittige strijd tus sen dochter Lucette en moeder Luus. Uiteindelijk won Luus met een gemiddelde van ruim 87%. Zij mocht de (wissel)bokaal in ont vangst nemen die de dochters had den geregeld. Voor mensen die het ook leuk lijkt om meer over de Nederlandse taal te leren: www.beterspellen.nl of via de app. Luus en haar dochters beginnen met een schone lei, op naar de vol gende 100 dagen. HEILOO - Kindcentrum Willi brord was deze zomer gewoon open! Dit jaar was de vakantie- opvang drie dagen in de week op onze eigen locatie. Het was ontzettend leuk! Lekker spe len, fijn knutselen, steeds iets lekkers maken voor de lunch en wanneer het moge lijk was ook even eropuit! De dagen vlogen voorbij! Nu de zomervakantie weer voor bij is, is iedereen weer op school, en daar zijn we ook erg blij mee! Deze eerste weken leren we elkaar en de nieuwe juf of meester goed kennen. We besteden veel aandacht aan de Kanjertraining, maken mooie verjaardagskalenders, spelen veel, zowel binnen als buiten, en leren ook al heel veel! Er zijn nieuwe Chromebooks die de kinderen in de klas kun nen gebruiken. De kinderen zijn hier al heel snel aan gewend! Nu kun je nog makkelijker de som men maken, informatie opzoeken of woordjes oefenen. Zo gaat leren bijna vanzelf! Spelen en ontwikkelen ging gewoon door in de zomer. Aangeleverde foto De bewoners van de bovenste verdieping hadden het het zwaarst. De temperatuur liep op tot 35 graden. Foto: Margreeth Anema Luus met haar welverdiende bokaal. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 8