Heilo contact Geen ontvangen? alleen samen krijgen we corona ondercontrole 11 HEILOO f f Bel donderdag tot 12.00 uur: j 0226 3310 20 (rodi verspreiding bv) GEMEENTE Welzijn Bouwen en wonen Openingstijden Volg ons op Hiïr Heeft u vragen? Bel meteen!! kijk ook op www.uitkijkpost.nl W go naar: www.uitkijkpost.nl/klacht I Hier vind u een lijst van adressen waar u de Uitkijkpost kan ophalen UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 2020 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Weet jij al welke sportieve of crea tieve activiteit je dit schooljaar wilt doen? De zomervakantie is weer voorbij en het nieuwe schooljaar is van start. Wil jij met vriendjes en vriendinnetjes voetballen of wil je op zangles, maar is er bij jou in het gezin niet altijd genoeg geld? Het Jeugdfonds Sport Cultuur is er voor gezinnen waar te weinig geld is voor een sportieve of creatieve les, zodat de kinderen en jongeren toch mee kunnen doen met voetbal, muziekles, turnen, streetdance, judo, theaterles of een andere leuke sport of hobby. De gemeente Heiloo werkt samen met het Jeugdfonds Sport Cultuur. Het fonds betaalt jouw contributie- of les geld aan de vereniging. Zo kan ieder een meedoen! Dat wil ik doen! Lijkt dit je leuk en wil je dit graag doen? Vraag dan aan bijvoorbeeld je juf, meester, een jeugdconsulent of de GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN Het gemeentehuis is dicht. Regel het online. Lukt dat niet, mail ons op info@heiloo.nl, of bel 072-5356666. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, t 072 535 66 66 Openingstijden Ma, di, wo, vrij 08.30 - 15.45 uur Donderdag gesloten Zaterdag 09.00 - 16.00 uur buurtsportcoach bij jou in de gemeente of ze jou hierbij kunnen helpen. Je kunt ook terecht bij de consulenten van het Sociaal Team bij jou in de buurt. Kijk voor meer informatie op www.jeugd- fondssportencultuur.nl/noordholland of www.heiloo.nl/over-de-gemeente/buurt- sportcoach. Je kunt ook mailen naar sociaalteamheiloo@debuch.nl. 'Buurtbus-taxi' als tijdelijk alternatief voor de buurtbussen De buurtbussen in Noord-Holland Noord en Haarlem-IJmond rijden voor lopig nog niet. Eerst moet uit landelijk onderzoek blijken welke voorzieningen in de buurtbussen nodig zijn om ver spreiding van het coronavirus tegen te gaan. Daarom bieden de provincie en Connexxion een tijdelijk alternatief: de Buurtbus-taxi. Rit reserveren? De Buurtbus-taxi start per dinsdag 1 september in de regio Noord-Holland Noord en Haarlem-IJmond. Inwoners kunnen op de buurtbustrajecten één uur van tevoren een rit reserveren bij de Buurtbus-taxi, via het reserve ringsnummer van Connexxion 088- 3394800. Bij de reservering kan de begin- en eindhalte worden aangege ven. Er wordt gereden vanaf 9.00 uur tussen de haltes waar normaal gespro ken de buurtbus rijdt. Er geldt een vast tarief van 4 euro per persoon per rit, ongeacht het aantal haltes. Alle ritten worden gereden volgens het coronaprotocol van de taxibranche. Een niet-medisch mondkapje dragen is net als in het openbaar vervoer ver plicht. De Buurtbus-taxi wordt vanwege corona tijdelijk ingezet en vervalt zodra de buurtbussen weer rijden. Meer informatie Meer informatie over de Buurtbus-taxi in de regio Noord-Holland Noord en Haarlem-IJmond staat op de website van overal: www.overal.nl/bb. Als buren hebben we elkaar extra nodig in deze tijd. Toch een con flict? U kunt buurtbemiddeling inschakelen Het is belangrijk dat u zich prettig en veilig voelt in uw woning en in uw buurt. Misschien zijn we ons daar nu extra van bewust. We zijn door de maatregelen van het kabinet rondom het coronavirus immers veel meer thuis. We werken bijvoorbeeld thuis, kinderen hebben thuis onderwijs en we 'ontspannen' thuis. We hopen dat buren elkaar ruimte kunnen geven en rekening houden met elkaar. Ervaart u toch een burenirritatie waar u niet samen uit komt zoals geluidsoverlast, ruzie om een parkeerplek, pesterijen of onenigheid over de tuin? Schakel dan buurtbemiddeling in via De Bemiddelingskamer. Ook tijdens de coronacrisis kunt u bij buurtbemidde- laars terecht. Buurtbemiddelaars Bemiddelaars zijn professioneel getrainde en ervaren vrijwilligers die ingeschakeld kunnen worden om pro blemen tussen buren naar tevreden heid te helpen oplossen. Bemiddelaars luisteren naar het verhaal van beide buren, geven geen oordeel en zijn onpartijdig. Onder begeleiding van deze bemiddelaars kunnen beide buren tot een oplossing komen. Kosten Bemiddeling of advies is geheel gratis voor inwoners uit Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo. Bemiddeling nodig? Neem dan contact op met Buurtbemiddeling via info@debemidde- lingskamer.nl De Bemiddelingskamer is landelijk erkend en gecertificeerd via het CCV. Buurtbemiddeling wordt gefinancierd door de Gemeenten en Kennemer Wonen. Meer informatie en telefoonnummers via www.debemid- delingskamer.nl Omgevingsvergunning 2 september 2020 Aangevraagd Butterlaan 22, het vergroten van de woning (dakopbouw), datum ontvangst 21 augustus 2020 (WAB02001620) Het Maalwater 3i, het veranderen van de woning (plaatsen balkonbeglazing), datum ontvangst 24 augustus 2020 (WAB02001641 Havercamplaan 6, het plaatsen van een dakkapel in het achterdakvlak van de woning, datum ontvangst 25 augustus 2020 (WAB02001654) Spanjaardslaan 12, het vernieuwen van de veranda, datum ontvangst 25 augustus 2020 (WAB02001657) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verleend Groote Olven 2, het vergroten van de woning (dakopbouw), verzenddatum 27 augustus 2020 (WAB02001255) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verlengen behandeltermijn Stationsweg 78, het plaatsen van 2 plantenbakken voor de pui van de winkel, verzenddatum 27 augustus 2020 (WAB02001338) De beslistermijn voor deze aanvragen is met zes weken verlengd Omgevingsvergunning (uitgebreide procedure) De Hucht 4, het brandveilig gebruiken van de BSO en wijkge- bouw Ypestein, verzenddatum 24 augustus 2020 WAB02001068 Het besluit en de bijbehorende stukken ligt vanaf 2 september 2020 zes weken ter inzage. Een belanghebbende kan binnen zes weken na 3 september 2020 een beroepschrift indienen bij de Rechtbank Noord-Holland, postbus 1621 2003 BR Haarlem. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Webinar over zonnepanelen op grote bedrijfsdaken Bent u een dak-eigenaar van een bedrijfsdak dat groter is dan 1.000m2? Volg dan het voorbeeld van andere eigenaren en leg zonnepanelen op uw lege dak. De Provincie Noord-Holland en Bureau Over Morgen helpen dak eigenaren in de gemeente met de eerste stappen naar de realisatie van een zonnestroominstallatie op het dak. Bij interesse wordt er een dakscan aangevraagd om inzicht te geven in het aantal panelen dat op het dak past met daarbij het verdienmodel. Dit is volledig vrijblijvend en kosteloos voor de dak-eigenaar. Voor meer informatie kunt u zich aan melden voor één van de online bijeen komsten die worden georganiseerd. Hier wordt meer verteld over dit initiatief en de mogelijkheden van zonnepanelen op uw bedrijfsdak. Aanmelden kan op: https://overmorgen.nl/zonneenergie/ De online webinars zijn op: - Dinsdag 8 september 16:30 - 17:30 uur - Donderdag 17 september 16:30 - 17:30 uur I J9 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 11