Extreme ultracyclist Harry Schweikert zet topprestatie neer De Hertenkamp dé plek voor private events Suzy on the Road - hairstylist at home! Activiteiten Postaanzee REGIO SPORT 12 Non-stop 3,5 dag fietsen door Oostenrijk Nieuw in Limmen: UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 2020 Bij de Hertenkamp verzorgen ze graag uw private event. Foto: Annemarie Dufrasnes ALKMAAR - De Hertenkamp is juist in deze tijd dé plek voor het verzorgen van private events. De rustige omgeving, de moge lijkheid om bij gunstig weer buiten te zijn en de ruime zaal maken dat zowel privé- als zakelijke arrange menten prima verzorgd worden. De geldende RIVM-voorwaarden zijn hierbij leidend, er wordt zorg vuldig met u, uw gasten en de ruimte omgegaan. Het naastgelegen pop-upterras Het Groene Strand kan onderdeel van het arrangement zijn. Private lunches diners high tea vergaderingen borrels zijn al LIMMEN - Van touch-up tot bruidskapsel: Suzy is van alle markten thuis! Bij u thuis! Suzanne Mesker (31) kapt nu ook bij mensen en gezinnen thuis in Limmen en omgeving. Na een suc cesvolle mobiele kapperspraktijk in Zeewolde woont ze sinds kort bij haar vriend Max, dé personal trainer van Limmen. De praktijk leerde Suzanne na haar opleiding tot topstyliste in een drukke salon in Zeewolde, maar het onderne- mersbloed kriebelde en ze zette een eigen mobiele praktijk op. Veel mensen ervaren het thuis geknipt mogelijk vanaf circa 20 personen. De Hertenkamp ligt in een mooi wandelgebied, de Alkmaarderhout. Ook een zeer geschikte plek voor een lezing/presentatie op gepaste afstand en evt. gecombineerd met lunch, diner en borrel. Dit alles gekoppeld aan een mooie wande ling in de Alkmaarderhout. Daarnaast is de zaak van woens dag tot en met zondag vanaf 10.00 uur geopend voor koffie en gebak, een lunch of borrel met diverse bor relplanken! Voor een plekje binnen dient u wel even te reserveren, een specifieke tafel kunnen wij echter niet garanderen. worden als pure luxe: je hoeft er de deur niet voor uit, geen wacht- rij en 100% aandacht op de tijd die jou uitkomt. Naast knippen, styling en kleuren werkt Suzy trouwens ook met extensions en haarwerken. En up-do's en touch-ups vlak voor dat de klant een feestelijkheid gaat bijwonen. Suzanne wekt uiteraard coronaproof en hygiënisch en met biologische en natuurlijke materia len. Bij Suzanne is het nooit saai; ze is ook actief als fotomodel en actor/ entertainer op evenementen. Check: www.suzyontheroad.nl LIMMEN - Een rondje wielren nen is voor de meesten onder ons al best een prestatie maar in drie dagen (non-stop, dus inclusief nachten), 5 uur en 49 minuten de Race around Austria fietsen, een tour van 2200 km en 30.000 hoogtemeters, dat is een topprestatie. Limmenees Harry Schweikert deed het en eindigde samen met zijn Duitse fietspart- ner op de tweede plaats. De crew regelt vanuit de pace car de voeding, de kleding, de wissel van de fietsen en niet onbelangrijk: ze geven de route aan en motive ren en stimuleren de fietser via een megafoon. De navigator leest de route voor vanuit het routeboek: de bijbel van de Race around Austria en voor een leek abracadabra. Tijdens dit soort races is de crew net zo belangrijk als de fietser, ze zijn onlosmakelijk met elkaar ver bonden. De fietser richt zich op het fietsen, zijn team doet de rest. Na twee uur wisselen de fietsers, dit gaat net als bij een pitstop bij de Formule 1. "Time is money," aldus Susanne, de echtgenote én team genoot verantwoordelijk voor zijn voeding. Gevaar De hele Race around Austria werd gefietst met een snelheid van gemiddeld 28 km per uur, tijdens afdalingen werd er soms 90 km per uur gehaald. Je fietst door de ber gen zonder straatverlichting, gehin derd door tegemoetkomende voer tuigen zoals vrachtwagens. "Je moet dus continu alert zijn. Naargelang de race vordert wordt dit lastiger omdat je gemiddeld een half uur slaapt in 24 uur," vertelt Harry. Toch benadrukt hij dat zo'n lange race met veel hoogteverschillen niet gevaarlijker is dan een gewone wiel- renwedstrijd: "Ik heb niet te maken met een tegenstander die je tijdens de sprint een duw kan geven," aldus Harry die al twintig jaar ervaring heeft in extreme sporten. Moeheid en frustratie Natuurlijk worden de fietsers moe, doodmoe. Daarom moeten zij hun team blindelings kunnen ver trouwen. "Op een gegeven moment fiets en rem je automatisch maar je geest reageert vertraagd. Harry dacht op een gegeven moment dat hij nog 1,5 dag moest fietsen en toen moest ik hem vertellen dat hij over een paar uur zou finishen," glimlacht Susanne. Ook leidt de moeheid in combinatie met fouten soms tot frustratie: "Ik heb ooit een rondje van honderd kilometer gereden, dit merkten we pas toen we voor de tweede keer langs het zelfde controlepunt kwamen," ver telt Harry. Toen werd er wel even gevloekt maai' niemand vatte dit persoonlijk op. De muur Het dieptepunt voor Harry kwam na 1100 kilometer en twee dagen fietsen, daar begon het klimmen. "Het regende, onweerde en storm de, en na ongeveer 1650 kilometer fietsen, bij de Faschinajoch, vroeg me even af waar ik in godsnaam mee bezig was. Vijftien kilometer gingen we langzaam omhoog en daarna moest ik een heuse mum beklimmen, dat was echt zwaar. Het werd een survival of the fittest: op de app zagen we de een na de ander uitvallen," aldus Harry. Maar de motiverende woorden van de crew en zijn eigen mindset trokken hem erdoorheen. "Ik dacht aan leuke dingen: mijn vrouw en mijn kinde ren en de leuke momenten in mijn leven. Je zorgt gewoon dat je er niet in blijft hangen," zo legt hij uit. Zeg nooit nooit Twee jaar geleden stopte Harry met wedstrijden fietsen maar in maart 2020 besloot hij toch mee te doen met de Race around Austria. Dus geen feestjes, een strak eetpa troon, veel krachttraining en goed slapen. "Ook moet iedereen in je omgeving willen inleveren. Ik was ieder weekend aan het fietsen en EGMOND AAN ZEE Postaanzee heeft de meeste activiteiten weer opgestart. In september komen daar weer een paar activiteiten bij: wandelen (7 km) en de spelletjesmiddag. Het gaat niet alleen om het wan delen maar vooral ook om na afloop gezellig met elkaar na te praten onder het genot van koffie of thee (maximaal 14 personen i.v.m. de huidige coronaregels). Daarom heeft iedere groep een andere start- tijd. De groep 'tempo 7 km' start iede re maandagochtend om 10.30 uur, de groep 'tempo 5 km' start iedere maandagmiddag om 13.00 uur, de groep 'tempo 8 km' start iedere maandagmiddag om 13.45 uur en vakanties zijn uit den boze. Het is niet zomaar iets," benadrukt Hany. Maar Susanne is ongelooflijk trots op haar echtgenoot: "Hij is alle jonkies voorbijgefietst én heeft zich gekwalificeerd voor de Race across America, daarna komt niks meer." "Maar die ga ik niet doen," antwoordt Harry lachend, alhoewel Susanne daar niets van gelooft. Tekst: Margreeth Anema UltZHB de 7 km-groep start vanaf maandag 7 september. Aanmelden is niet nodig; wil je mee, zorg dan datje 15 minuten voor de starttij d aanwezig bent. Spelletjesmiddag SpelaanZee start vanaf 16 sep tember iedere woensdag om 13.30 uur (14 personen i.v.m. de huidige coronaregels). Els heet iedereen van harte welkom. Hou je van kaar ten, keezen, mens-erger-je-niet, dammen, schaken, scrabble, dob belen, puzzelen en van gezellig heid dan ben je van harte welkom. Samen met de bezoekers kiezen we welke spellen er gespeeld gaan worden. Postaanzee vraagt voor deelname en koffie/thee een vrijwil lige bijdrage. Graag tot ziens aan de Voorstraat 82a in Egmond aan Zee. Suzy komt nu ook bij de mensen thuis! Aangeleverde foto 131 llMlfU I O Tijdens de Race around Austria fietste Harry in drie dagen rond Oostenrijk. Aangeleverde foto Non-stop 3,5 dag fietsen is niet zomaar iets. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 12