WE ZIJN ER NATUURL'JK NIEUWSFLASH 13 Oratoriumkoor Heiloo kijkt positief terug "We doen het met en voor elkaar Q Ons hart klopt voor Heiloo Team Herstelfonds m natuurlijkheiloo.nl De campagne 'We zijn er voor elkaar' wordt verlengd. Lees er alles over op de vernieuwde website van Natuurlijk Heiloo: natuurlijkheiloo.nl Heeft u een succesverhaal over een uniek initiatief, of heeft u een bijzondere 1,5 meterervaring, laat het weten via info@heiloo.nl LEES MEEP OP DE WEBSITE UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 2020 GEMEENTE HEILOO VOOR ELKAAR®» Toen het Oratoriumkoor Heiloo werd geconfronteerd met corona was al snel duidelijk dat het jubileumconcert in mei geen doorgang kon vinden. Na overleg met oefenlocatie de Cultuurkoepel is besloten het jubileumconcert te verplaatsen naar december. Verder gaat het koor zich richten op het concert op 1 november, met werken van Vivaldi. Het koor ging op zoek naar manieren om contact te houden met de 84 leden, waarvan een grote groep tot de 'kwetsbare leeftijd' hoort. Er werd gekozen voor digitale repetities via Zoom, in shifts voor sopranen, alten, bassen en tenoren. De leden waren enthousiast, hoewel het 'samen zingen' met Zoom niet kon. Ondertussen dacht het bestuur na over hoe het Vivaldi- najaarsconcert georgani seerd kon worden. Een volle Cultuurkoepel kan immers niet volgens de richtlijnen van het RIVM. Uiteindelijk is ervoor gekozen het concert twee keer uit te voeren, met een half koor. Zo kunnen er evenveel bezoe kers worden ontvangen als bij een concert in de oude situatie. Er kan ook weer op een andere manier gerepeteerd worden, omdat je op afstand in kleine groepjes weer iets mag onder nemen. Het koor is dan ook heel gelukkig met de Cultuurkoepel als oefenlocatie. Met een zogenaamd pioniers koor heeft het koor op 9 juni via YouTube een liverepetitie aan geboden, met de koorleden op twee meter afstand van elkaar. De overige leden konden vanuit huis meekijken en meedoen. De lessen werden bovendien als oefenstof op de site van het Oratoriumkoor geplaatst. Van de laatste repetitie voor de zomer maakte het koor iets bijzonders. Voor het hele koor werd op het grote grasveld voor de Cultuurkoepel een repeti tie georganiseerd, waarbij het Gloria van Vivaldi werd gezon gen. Vervolgens werd met een borrel - op gepaste afstand - het seizoen afgesloten. Het was een afsluiter om te onthouden: het koor onder grote paraplu's zin gend in de regen en de gezellige nazit binnen... Het bestuur van het Oratoriumkoor Heiloo kijkt met een goed gevoel terug op deze bijzondere tijd. Samen met de leden kijken zij uit naar het con cert in november. Zij hopen u dan te ontmoeten. Beste inwoners van Heiloo, Sinds de uitbraak van het coronavirus zijn het bijzonder onzekere tijden. We weten (nog) niet goed waar we aan toe zijn, hoe het verder verloopt met het virus, of er binnenkort wellicht weer nieuwe maatregelen door onze minister-president worden afgekondigd- Wat ik wel weet is dat ik als bur gemeester trots ben op onze inwoners en ondernemers. Ik zie dat er veel initiatieven ontstaan in de samenleving, dat men omkijkt naar elkaar, dat onder andere het bedrijfsleven bedrei gingen omzet in kansen en dat we Heiloo met elkaar leefbaar houden. Chapeau! We doen het goed met elkaar. Zo blijkt maar weer: in Heiloo hoefje het niet alleen te doen, we doen het met en voor elkaar. De besmettingsgraad in Heiloo is laag gebleven. Dat komt ener zijds door de samenstelling van onze gemeente; we wonen niet allemaal op elkaar, er is vol doende ruimte. Anderzijds durf ik wel te zeggen dat we dat mede aan onszelf hebben te danken. We houden ons goed aan de maatregelen en nemen geen onnodige risico's. Ik doe een dringend beroep op u om dat ook te blijven doen. De gemeente Heiloo heeft een Herstelfonds opgezet om onder andere culturele en welzijnsor ganisaties en verenigingen te helpen de coronacrisis te over leven. Het team Herstelfonds - een taskforce met daarin afgevaardigden uit de Heilooër samenleving en het bedrijfsle ven - beoordeelt de aanvragen. Ik begrijp dat er de afgelopen weken steeds meer aanvragen en verzoeken binnenkomen. Opvallend is dat steeds meer mensen bereid zijn om samen te werken. Blijf dat vooral doen; ik ben er heilig van overtuigd dat samenwerken Leidt tot een beter herstel. Sommige dingen blijven lastig, en ook ik maak me zorgen over het verdere verloop. Belangrijk in deze coronatijd is dat we den ken in mogelijkheden in plaats van in beperkingen. Via de Uitkijkpost worden de komende periode verschillende goede voorbeelden uitgelicht op deze speciale pagina. Ik hoop dat er nog veel goede voorbeelden volgen. Als gemeente denken we graag mee. Namens het college van Heiloo wens ik u veel succes en sterk te. Take care! Met vriendelijke groet, Hans Romeyn, burgemeester Wij houden van dit dorp, van de mensen, van de vrijwilligers en de professionals, van de onder nemers, van de mensen die voor anderen zorgen, van de mooie vergezichten richting de kust en polder, kortom, van ons prachti ge dorp. Daarom: ons hart klopt voor Heiloo. Zo, dat is eruit. Dit is de eerste column van Tearn Herstelfonds. Van 2 sep tember tot en met 16 december zult u zesmaal van ons horen in een column in de Uitkijkpost. Daarnaast zult u ook met inter views, nieuwsberichten en ande re zaken op de hoogte worden gehouden hoe Heiloo zich de komende maanden teweerstelt tegen de gevolgen van het coronavirus. Als Corona Taskforce geloven wij in samenwerking. Wij heb ben de ambitie en de wil om samen met de ondernemers, sport- en muziekverenigingen, welzijnsorganisaties, musea en de gemeente Heiloo sterker uit deze crisis te komen. De Leden van de taskforce zijn op dit moment druk in gesprek met tal van partijen om te horen wat hun problemen zijn en wat de ideeën zijn om deze aan te pak ken. Daarnaast kijken wij over de gemeentegrenzen heen om te zien weLke oplossingen elders zijn gevonden en of deze ook in Heiloo succesvol toegepast kunnen worden. Tot slot. Niemand weet hoe de situatie er over een jaar uitziet. Wel weten we dat we alleen sterker uit deze crisis kunnen komen als we het samen doen. We eindigen deze eerste coLumn van Team HersteLfonds daarom met een oproep. Als uw hart - net als dat van ons - voor Heiloo klopt, laten we dan naar elkaar luisteren en laten we vooral met elkaar samenwerken. HEILOO De Corona T askf orce is omgedoopt tot het T earn HersteLfonds, dat klinkt toch veel vriendelijker en positiever? Dat nodigt toch uit tot samenwerking? Op de foto ziet u van boven naar beneden en van links naar rechts: Dolf Balkema, Henk Morsch, Job Twisk, Nico Bakker en Ted Herkes (Lars de Zeeuw ontbreekt op de foto). Op natuurlijkheiloo.nl stellen de leden van het Tearn Herstelfonds zich aan u voor.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13