Trefpunt Heiloo officieel dementievriendelijk JANWa 3 f INGEZONDEN BRIEVEN Zandzoom D£Z£ mW: Helpen UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 2020 HEILOO - Eén op de vijf mensen wordt getroffen door dementie. Hoe fijn is het dan een plek te hebben waar je je vragen over dementie kunt stellen en waar je op een laagdrempelige wijze hulp en begeleiding kunt aan vragen? Vrijdag 28 augustus heeft Trefpunt Heiloo de sticker 'samen dementievriendelijk' ontvangen. Karin van Kersbergen, cliënton dersteuner bij Stichting Trefpunt, kreeg de sticker met het bekende vergeet-mij-nietje overhandigd door Jeannette Streefland-du Mee namens Stichting Alzheimer Noord- Kennemerland. De sticker is meer dan welkom en vormt de beloning voor het jaren bouwen aan een lokaal informatief trefpunt voor mensen met dementie én him omgeving, vaak familie of mantelzorgers maar ook bezorgde buren, huisartsen en andere zorgme- dewerkers die beginnende dementie signaleren. "Het Trefpunt biedt alles wat wij als Stichting Alzheimer kun nen wensen; het Alzheimer Café bijvoorbeeld zorgt tweemaandelijks voor het bespreekbaar maken van dementie en de problemen die je dan ervaart. Daarnaast trainen wij vrijwilligers om mantelzorgers tij- Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiioo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy delijk te ontzorgen door simpelweg een boodschapje te doen of een goed gesprek te voeren. Zo simpel is het vaak, een luisterend oor bieden," zegt Jeannette. "Ontzorgen, infor meren en begeleiden zijn belangrij ke waarden voor ons," aldus Karin. Dat kunnen we als Trefpunt niet alleen en daarom werken we veel samen met bijvoorbeeld Geriant, Dorssports Heiloo en sinds kort met Knooppunt Dementie." Het nieuwe inloopspreekuur van Knooppunt Dementie vormt een mooie aanvulling op de bestaande activiteiten. Elke vrijdagochtend van 10.00 tot 11.30 urn gaan de deu ren open voor iedereen die meer wil weten over dementie. Adri Steenhoek geeft namens dit hulplo ket uitleg wat dit spreekuur precies inhoudt. "Het is een ware zoektocht op internet om de juiste informatie over hulp en begeleiding bij demen tie te vinden. Dat frustreert mensen, waardoor de drempel om daadwer kelijk hulp te zoeken te hoog wordt. Dan haken zij af. Dat is jammer, want het is belangrijk dat we ieder een met elke vonn van dementie in het vizier krijgen en houden. Op onze website www.knooppuntde- mentie.nl staat alle informatie per regio voor je klaar." Wanda, beheerder van deze bij zondere locatie, hoefde niet lang na te denken over wie het 'stic kerstokje' van hen overneemt. "Dat moet Dorssports Heiloo zijn. Sport verbindt en ontspant, dat is voor iedereen goed. Twee keer per week brengen we niet de Trefpunt Express een kleine groep oude ren met geheugenproblemen naar de sportschool Dorssports. Daar begrijpen ze heel goed wat deze kwetsbare groep nodig heeft en daarom hebben wij Dorssports geno mineerd voor de sticker. Plakken Tekst: Pauline de Vries Karin van Kersbergen (links) neemt namens het Trefpunt de sticker aan van Jeannette Streefland-Du Mee van Stichting Alzheimer Noord-Kennemerland. Foto: Pauline de Vries Volg de Uifkijkpost ook op De berichten doen geloven dat alles betreffende de bouw van Zandzoom gereed is. Dit is geen objectieve maar subjectieve informatie. Het ontwerpbesluit is niet rond. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is voornemens om een vergunning aan de gemeente Heiloo te verlenen. De vergumiing heeft betrekking op de Natura 2000 gebieden. Tot 21 september kan iedereen een zienswijze over het ontwerpbesluit indienen. Verder zal er nog een uitspraak komen van de Raad van State. De Raad van State is een onafhankelijke adviseur voor de regering over wetgeving en bestuur. Uit onderzoek van Goudappel Coffeng (januari 2017) is gebleken dat de verkeersintensiteit op alle hoofdroutes parallel aan de A9 onvoldoende toekomstbestendig zijn. De infrastructuur is nu niet berekend op uitbrei ding Zandzoom. Dit zal o.a. leiden tot meer ongelukken waarbij fietsers waarschijnlijk het zwaarst getroffen gaan worden. Zonder een goede infra structuur functioneert een gemeente niet en wordt het leven een stuk las tiger. Uit het verleden is gebleken dat het een grote elementaire fout is om eerst te gaan bouwen en later aan de infrastructuur te werken. Zandzoom is een prachtig, niet te vervangen natuurgebied dat mogelijk moet wijken voor beton met alle bijbehorende negatieve verschijnselen. Voor Heiloo kunnen we nu alleen maar hopen dat er wijze beslissingen genomen worden gebaseerd op een toekomstvisie. H. Kuiper DOOtDt LOK Wil. In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. (Gepensioneerd, docent sport en bewegen "Na een trektocht door zes provincies en elf gemeenten beland de ik in 1996 met mijn gezin in Heiloo, waar ik bijna tien jaar na mijn pensionering nog altijd naar volle tevredenheid woon. Na een loopbaan als docent bij Defensie en in de topsport (KNVB, FC Twente, AZ) kwam ik als vrijwilliger bij het Trefpunt terecht. Ik heb zelden een organisatie gezien die zo betrokken is bij het wel en wee van jong en oud, en die zo veel te bieden heeft. Het Trefpunt, met 350 vrijwilligers, is door de fusie met het jonge renwerk een wijkcentrum waar iedereen terecht kan voor activi teiten, hulpvragen en ondersteuning. Voor de gemeente onmisbaar en een nauwelijks te kapitaliseren kostbaarheid op het gebied van vroegsignalering en preventie. Door zijn ligging en facilitei ten is Heiloo terecht genoemd als een van de beste gemeenten van Nederland om te wonen. Maar er kunnen, net als in andere ambitieuze gemeenten waar ik recent namens ASM (Athletic Skills Model) en de Vrije Universiteit Sport en Bewegen mee te maken heb gehad, nog stappen worden gemaakt. Met een gedegen meer- jarenvisie op het gebied van sport en bewegen van de gemeente Heiloo kan er qua vitaliteit en gezondheid voor de gehele bevol king nog een wereld gewonnen worden! Wie pakt die handschoen op in het gemeentehuis?" Jan geeft de lens door aan Marian van Dam. Stel datje in de zeventig bent en dagelijks naar senioren fietst, mensen met een beperking en eenoudergezinnen, om te helpen met klusjes, de tuin en boodschappen. Je brengt pannetjes zelfgemaalde soep. Je komt op een vrijdag aan het begin van de zomer aanfietsen over de parkeerplaats van je flat. Een auto rijdt achteruit uit een parkeervak. Een andere auto komt er net aan. Ondanks je stuurkunsten kom je op nare wijze ten val. Versuft lig je naast je kapotte fiets. En niemand steekt een hand uit. Beide bestuurders kijken even vanuit de auto en rijden dan weg. Na een tijdje help je jezelf overeind en loopt ver ward naar de huisarts. Je wordt doorgestuurd en mag weer naar huis, want 'niets gebroken'. De rest van de zomer verga je van de pijn in je schouder, kan niets oppak ken en slaapt slecht van de pijn. Je voelt je nutteloos, omdat je zo weinig kan. Na zes weken blijkt uiteindelijk datje een gescheurde pees hebt. Nog drie weken wachten, dan gaan ze kijken of je schouder nog gerepareerd kan worden. En eigenlijk ben je vooral verdrietig en boos dat niemand hielp. Jij helpt graag en vaak veel mensen. Dat er dan niemand tijd of aan dacht heeft als je gewond op straat zit, datje waardeloos lijkt, is ziekma kend triest. Maar... niet iedereen is zo behulpzaam. Stel nu dat jij degene was in een van die auto's, of je was een van de passanten op Het Brugstuk op vrijdag 17 juli, eind van de ochtend... Weet dan datje met een kaartje of een praat je iemand kan helpen met het helen van hartenpijn. Een bezorgde dochter

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3