COLUMN Winnaars fotospel Natuurlijk Heiloo Winkelcentrum 't Loo houdt zicht op 1,5 meter Juf Theresia jubileert UaArtje ïlWBV Lekker weer UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 2020 Datje na het douchen jezelf aan kleedt en weer even bezweet bent als voordatje eronder ging. En datje 's nachts met alle mogelijke ramen en deuren open - waardoor de och tendzon je om half zes wekt - een poging tot slapen doet. Het blijft proberen, het enige datje werkelijk doet is achter de bloeddorstige, zwaar irritant zoemende insecten aanrennen in je slaapkamer, die door kan gaan voor een Indiaanse zweethut. Datje extra lang over je boodschappen doet, want god wat is het heerlijk daarbinnen. En je dat in kledingstukken doet waarin je normaal niet eens de deur voor de pakketbezorger durft te openen. Ook deze zomer werden we weer getrakteerd op temperaturen van 30 graden en hoger. De populaire weersites geven het weer op dit soort dagen een negen en soms zelfs een tien. Die tien is er enkel als er ook geen verkoelend briesje staat en de hemel om zeven uur 's ochtends al strakblauw en zinderend is. En je weet: het wordt meedogenloos heet en afgeladen vol op het strand. De reserveringen stromen binnen voor het zwembad, het barbecuevlees is vóór de middag al uitverkocht en het bier is bijna niet te koelen. Vorig weekend kochten wjj vliegers. De wind stak al vroeg op, de wolken raasden en er was geen zweet. Ook was er geen file, er waren zelfs par keerplekken op loopafstand van de strandopgang en het zand was niet bedekt met blote lijven, handdoeken en parasols. De hete zweetdagen waaiden uit onze hoofden, onze benen konden nog rennen en ik sprak zoals ieder jaar de woorden die ik mij in februari nooit voor kan stellen: "Ik krijg zin in de herfst". Het weercjjfer was een drie maar wat een lekker weer. Of kwam het door het vooruitzicht op pepemoten, chocoladeletters en kerstdiners? HEILOO - Margreet van de Verhalenkamer Willibrordus reikt de prijs uit aan de win naars van het fotospel, Renate Sombroek en Jeroen Schouten. De goedgevulde mandjes wor den natuurlijk hartelijk in ont vangst genomen. Ze zijn het erover eens dat het fotospel een echte uitdaging was. Jeroen was zelfs nog naar de par keergarage op het Stationsplein gefietst om er zeker van te zijn dat de foto daar gemaakt was. Het heeft in ieder geval tot een goed resul taat geleid: ze kunnen genieten van lokaal lekkers. Het mandje is gevuld met onder andere kaas van Kaasmakerij Willibrordus, biertjes van Heyloo Bier, chocolaatjes van Banketbakkerij Van Velzen en nog veel meer! Alle deelnemers bedankt voor het meedoen aan het fotospel! HEILOO - Tijdens de actie "t Loo Ruimt OP' komt zater dag 5 september niemand min der dan de beroemde Mr. Bean op zijn eigen, humoristische manier 'helpen' bij het hand haven van de 1,5 meterregel in Winkelcentrum 't Loo. Met zijn onhandige manier van doen komt Mr. Bean regelmatig in hilarische situaties terecht. Dingen die een normaal mens nauwelijks moeite kosten, gaan bij Mr. Bean vaak al verkeerd. Tussen 12.00 en 16.00 uur loopt Mr. Bean met zijn 1,5 meterliniaal door het winkelcen trum. Op zijn eigen ludieke wijze zorgt hij ervoor dat iedereen de wel bekende 1,5 meter lachend in acht neemt. U mag ook met hem op de foto, maar wel op 1,5 meter afstand natuurlijk. Mr. Bean Zaterdag 5 september 2020 12.00 - 16.00 uur Winkelcentrum 't Loo, Heiloo Meten is weten! Aangeleverde foto HEILOO- In de deurope ning van het prachtige trans parante gebouw van de Benedictusschool, waar de kleuren van aarde, water, vuur en lucht de boventoon voeren, verwelkomt directrice Theresia Ruijter-Winder iedere ochtend haar leerlingen. Dit ritueel her haalt zich al 21 jaar. Op 1 augustus 1999 startte zij op de Benedictusschool en in totaal zit ze dit jaar maai' liefst veertig jaar in het onderwijs: alle reden om juf Trees eens in het zonnetje te zetten. Kinderen over juf Trees "De kinderen van de bovenbouw mogen op hun verjaardag een kaart je halen in de directiekamer, dat vinden zij fantastisch," aldus Ivo, meester van groep 8. "En als het even misgaat met een leerling dan lost ze dat kalm en didactisch op," zo vult hij aan. De kinderen van de onderbouw vinden juf Trees enorm interessant. "Vanmiddag tijdens een taalles verzon ik met de kinde ren een verhaal. De kinderen droe gen het op aan juf Trees en daarna mochten ze het verhaal aan haar voorlezen," aldus juf Stephanie van groep 3. Kracht "Ik sta niet als een baas boven mijn troepen, zoals vroeger. Mijn team zet mij in mijn kracht en andersom is dit ook zo. Dit is zoveel fijner, ik vertrouw blindelings op hun kunde," aldus Theresia. "Wij doen alles met elkaar, niet alleen de feestjes maai' ook omgaan met ongemakken. 'Lef hebben' is een groot goed: we hebben het lef om elkaar aan te spreken, elkaar op weg te helpen en keuzes te maken. Dat is voor mij de kracht van de Benedictus," vertelt zij trots. Op 8 september 1980 begon Theresia haar carrière in het onder wijs als leerkracht. Gedurende deze vijf jaar had zij de kleuters, klas 3 en klas 5 onder haar hoede. Toen in 1985 de kleuterschool met de lagere school fuseerde kreeg zij een direc tiefunctie. De fusie was een hele uitdaging en een proces van jaren. Deze ervaring kon ze goed gebrui ken voor de meest recente ontwik keling in onderwijsland: het kind centrum, waarin organisaties zoals kinderdagverblijf, buitenschoolse opvang en de peuterspeelzaal zijn samengevoegd. Hoogtepunten De 21 jaar van Theresia in Heiloo bevat veel hoogtepunten: de ver bouwing 11 jaar geleden, waarbij zij zich eerder aannemer dan school directeur voelde, het bezoek van minister Cramer en staatssecretaris Dijksma tijdens de opening van het nieuwe gebouw, het middeleeuwse feest en natuurlijk het feest wat nog komen gaat: volgend jaar bestaat de school namelijk 50 jaar. "Dit wordt een feestjaar met een gouden rand je," aldus Theresia. "Maar het mooiste is natuurlijk dat werken in het onderwijs 'men senwerk' is en dat wij proberen de talenten van de kinderen én van de docenten ten volle te benutten. Ik ben ook gezegend met de zeer betrokken ouders, tijdens de ver bouwing werd er bijvoorbeeld goed meegedacht en meegeholpen," zo vult zij aan. Lijfboek Het lijfboek van Theresia is 'De kleine prins', een modern poëtisch sprookje van schrijver Antoine de Saint-Exupéry. In het kinderboek worden verschillende zaken over het leven aangekaart. "Met je ogen kun je kijken maar met je hart kan je écht zien. Alle kinderen zijn spe ciaal," zo legt zij de boodschap uit. Theresia vindt het nog elke dag een traktatie om de school in te lopen en ze hoopt dit nog vele jaren te kunnen doen. Tekst: Margreeth Anema Juf Theresia zoals iedereen haar kent: in de deuropening van de Benedictusschool. Foto: Margreeth Anema Margreet van de Verhalenkamer overhandigt de prijzen aan Renate en Jeroen, de winnaars van het fotospel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5