Nieuw boek Historische Vereniging Heiloo Marie-José zoekt knutsel- spullen voor Lesbos Ga mee op wijksafari in Heiloo! Raadsinformatiebijeenkomst over Wind en Zon in het buitengebied ■1MB* Helpt u ook mee verzamelen? Klassieke muziek in Bibliotheek UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 2020 - M Aangeleverde foto HEILOO - Eind septem ber verschijnt het boek 'St. Willibrordusstichting - van Landgoed Ypestein tot Landgoed Willibrordus'. Dick Slagter, bekend van eerder geschreven boeken over Heiloo, beschreef de zeer uitgebreide geschiedenis van het terrein van de Willibrordusstichting en haar bewoners. Daarnaast wordt veel aandacht besteed aan de gebouwen en de kunstwerken op het terrein. Kortom, een boek om naar uit te kij ken! Vanaf 26 september is het boek te koop in het Historisch Museum en bjj beide boekhandels in Heiloo. Tentoonstelling Wegens grote belangstelling en veel ontvangen complimenten is de tentoonstelling '75 jaar Vrijheid in Heiloo' nog enkele weken langer te zien. Bijzonder zijn de unieke filmbeelden van de intocht van de Engelsen en Canadezen, rijdend over de Kennemerstraatweg. De film draait continu en duurt een kwartiertje. Toneelvoorstelling Als de toneelvoorstelling 'Het verborgene, een daad van verzet' in onze eigen film-theaterzaal opge voerd zou worden, waren alle voor stellingen al uitverkocht. Nu we de voorstellingen konden verplaatsen naar de Cultuurkoepel, waar meer ruimte is, zijn er weer plaatsen beschikbaar. 6 november is er een avondvoor stelling en 8 en 14 november zijn er twee middagvoorstellingen. Kaarten bestellen kan per mail: giekjes® kpnmail.nl Monumentenwandeling Ten slotte: op zondag 13 september organiseert de Historische Vereniging Heiloo een Monumentenwandeling. Volgt u hiervoor volgende week het Veremgingsnieuws in Uitkijkpost. Openingstijden van het museum: dinsdag 19.00 - 21.00 uur, zaterdag en zondag 14.00 - 17.00 uur. De toe gang is gratis. De coronaregels zul len vanzelfsprekend in acht worden genomen. HEILOO - Een aantal weken geleden las u in Uitkijkpost een artikel van Marie-José van Leeuwen-Oud over haar vrij willigerswerk in Griekenland. Momenteel breidt corona zich op Lesbos uit in en rond de vluchtelingenkampen. Alle acti viteiten in kamp Moria, waar 17.000 vluchtelingen zitten, zijn gestaakt. 40% hiervan is kind, de school is gesloten. Namens Because we Carry vraagt Marie-.José om hulp: "Wat zou het fijn zijn als wij een lach op het gezicht van de kinderen kunnen toveren. Wilt u ons meehelpen om knutselspullen te verzamelen? Als er bedrijven zijn die nog partijen papier en knutselspullen hebben lig gen, dan houden wij ons zeer aanbe volen." Er is behoefte aan: - knutselpapier - stickers - kinderscharen - nietmachine (s) - kinderverf en kwastjes U kunt uw spullen tot vrijdag 11 september inleveren bij Marie-.José van Leeuwen-Oud, Laan Eindeloos 21, Heiloo, tel: 06 - 27627799. Namens de kinderen heel veel dank. HEILOO - In september/oktober organiseert Bibliotheek Heiloo een cursus 'Luisteren naar klas sieke muziek'. Deze cursus wordt verzorgd door Gert Floor, voorheen muziekbibliothecaris van Bibliotheek Heiloo. Er zal tijdens zes donderdagochtenden muziek van verschillende componisten klinken. De tijd waarin deze muziek ontstond wordt besproken, evenals de plaats van de compositie in het leven van de com ponist. Met veel voorbeelden in beeld en geluid. De volgende werken komen aan bod: 1. Alfred Schnittke: Concerto grosso nr. 1 2. Henriette Bosmans: pianoconcert Vitezslava Kapralova: pianoconcert 3. Antonin Dvorak: Negende symfonie 4. Ludwig van Beethoven: Negende symfonie 5. Wolfgang Amadeus Mozart: de strijkkwartetten KV 156; 465 en 590 6. Heinrich Schütz: Historia der Geburt Jesu Christi Data en tijdstip: 10, 17, 24 september en 1, 8, 15 oktober, van 10.00 - 12.00 uur. Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. Kaartverkoop via www.bibliotheekheiloo.nl of bij de servicebalie van de bibliotheek. Nico Admiraal (links) van Artmiraal Grafische Vormgeving over handigt de eerste doos nieuwe boeken aan auteur Dick Slagter. Het boek verschijnt 26 september. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes HEILOO - In Heiloo wordt dinsdagavond 8 september een digitale raadsinformatiebij eenkomst over de Regionale Energie Strategie (RES) gehou den. Ook deelnemers aan het eerdere Lokaal Scenario Atelier zijn welkom. Het college van Heiloo heeft op 30 juni ingestemd met het concept van de Regionale Energie Strategie (RES) voor de regio Noord-Holland Noord (NHN). In dit concept staan alle zoekgebieden en mogelijk heden voor grootschalige opwek van zonne- en windenergie in de deelregio Alkmaar, waar Heiloo onderdeel van uitmaakt. Het col lege gaat in het bijzonder voor zon op grote daken en boven grotere parkeerterreinen. In mindere mate wil zij ruimte geven aan zon in de weilanden rond het dorp. Voor windmolens is geen voorkeur. Wel wil het college zo spoedig mogelijk een extra windmolen plaatsen in de Boekelermeerpolder, in het verleng de van de bestaande windmolens. Op 16 september, tijdens de raadscommissie Ruimtelijke Ont wikkeling, wordt de gemeenteraad gevraagd een reactie te geven op de concept-RES. Hieraan vooraf leggen wij het graag ter informatie voor aan raadsleden en inwoners van de gemeente Heiloo tijdens de raadsinformatiebijeenkomst van 8 september. Ook inwoners kunnen hun reactie laten blijken. 5 oktober legt de raad zijn besluiten over de concept-RES NHN vast tijdens de raadsvergadering. Lokale inbreng Afgelopen jaar is er door pro fessionals, overheden, inwoners, ondernemers en belangenverenigin gen in onze regio samengewerkt aan de concept-RES. Met elkaar is geke ken naar de ruimte en mogelijkhe den voor het opwekken van energie uit zon en wind in het buitengebied. Naast regionale overleggen is er in de gemeente Heiloo in januari een 'lokaal scenario atelier' georga niseerd voor belangenorganisaties en inwoners. Tijdens dit lokale atelier gaven de aanwezigen hun mening. De uitkomst was: zon op grote daken had een warme belang stelling van de deelnemers, evenals op parkeerterreinen en op geluids schermen. Belangstelling was er ook voor wind rond bedrijventerrei nen en langs infrastructuur. Zon of wind in het open landschap, in het bijzonder wind, stelden de deelne mers niet of minder op prijs. Met al deze inbreng is de voor lopige concept-RES opgesteld, die op 24 april openbaar is gemaakt (zie ook: https://energieregionhn.nl/ conceptres). Digitale raadsinformatiebijeen komst op dinsdag 8 september Via de digitale raadsinformatie bijeenkomst concept-RES NHN op dinsdagavond 8 september krijgt u als inwoner de gelegenheid om u te laten informeren en vragen te stellen. Mocht u een reactie op de concept-RES willen inbren gen dan kan dat (zie ook: https:// formulieren.noord-holland.nl/pnh/ concept_res_nhn). Ook kunt u uw mening meegeven aan de raad door in te spreken tij dens de raadscommissievergadering van 16 september. U kunt zich aan melden voor de raadsinformatiebij eenkomst via: griffie@heiloo.nl HEILOO - Hoe richt je je tuin in zodat je een fijne tuin hebt en tegelijk heftige droogte en regen kunt doorstaan? Tijdens de wijksafari, een wandeling langs de tuinen in de buurt, krijgt u goede voorbeelden te zien van waterbestendige en diervriendelijke tuinen. Iedereen krijgt te maken met kli maatverandering. De kans op hitte en droogte is groter geworden. Hoosbuien die de tuin blank zetten en kelders doen onderlopen, komen vaker voor. Een goede tuin kan je beschermen tegen een deel van de gevolgen van klimaatverandering. En wist u dat in een groene wijk minder gezondheidsklachten voor komen dan in een versteende wijk? Tot slot helpen we met een groene tuin niet alleen onszelf maar ook bijen, vlinders, vogels en egels. Programma Wie meer wil weten, is welkom bij de wijksafari op woensdag 9 sep tember om 13.30 uur bij Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250 of zaterdag 3 oktober om 13.30 bij Basisschool Elckerlyc, Boekenstein 45. In verband met de coronamaatre gelen kunnen er maximaal 32 men sen deelnemen. Bij de startlocatie gaat de helft van de groep als eerste de wijksafari wandelen, de andere groep volgt het binnenprogramma. Na anderhalf uur wisselen de groe pen. Degenen die met de wijksa fari starten, volgen een wandelroute langs tuinen in de wijk. Tijdens de wijksafari zijn experts aanwe zig van vereniging Groei en Bloei, Gemeente Heiloo en Landschap Noord-Holland voor vragen over plantenkeuze, waterbestendigheid van de tuin, vogels in de tuin en het landschap. De wandelaars keren om 15.00 uur terug bij de school. Daar wisselen zij de andere groep af die net het binnenprogramma gevolgd heeft. Daar kan men kiezen uit een minicursus tuininrichting door Groei Bloei, een plantjes- markt en een (plant)programma voor kinderen. Het progranuna ein digt rond 16.30 uur. Aanmelden U kunt zich aanmelden door een e-mail te sturen naar info@degroe- nereiger.nl onder vermelding van het aantal personen en eventueel het aantal kinderen voor het kinder programma. Eerdere wijksafari's (voor corona) werden altijd goed bezocht. Foto: Dorien Kotterman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7