8 TREFPUNT HEILOO Activiteiten voor jong en oud Zalenverhuur in het Trefpunt of BukBuk Rouw bij Partnerverlies GOED omgaan met dementie Let's Twist Again Bewegen op muziek Bionische Beweeggroep stimuleren participatie en sociale samenhang 1 informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding 1 verbinden vitale en kwetsbare inwoners Buiten Actief Hip Hoppies Yoga Vrij biljarten Bridgegroep Het Trefpunt Engels Studiekring 50+ MAATREGELEN CORONA IN HET TREFPUNT Dot Painting Experimenteren met aquarelverf Speksteen bewerken Introductie Familieopstellingen Isolde Scholberg Borrelklets - NIEUW Nationale Ouderendag-diner Koffiedrinken op vrijdagochtend Otto van Os Trefpunt Express Lezingen en optredens TREFPUNT HEILOO www.trefpuntheiloo.nl UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 2020 WELZIJN DICHTBIJ ledereen van jong tot oud is welkom in het Trefpunt. Voor alle activiteiten geldt dat u zich vooraf moet aanmelden. Dit kan via (072) 533 12 97 of via info@trefpuntheiloo.nl Wist u dat u al vanaf 37,50 een zaal kunt huren in het Trefpunt en de BukBuk? Er is ook ruimte voor grote gezelschappen. Uiteraard alles coronaproof. Heeft u een dierbare verloren? Kom dan naar de nieuwe gespreksgroep Rouw bij Partner- verlies. Tijdens elke bijeenkomst (Sx) wordt een thema besproken dat betrekking heeft op aspecten van het rouwproces. Eén keer in de 14 dagen op vrijdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur, start 9 oktober. Kosten 80,00 In deze training leert u meer over dementie en hoe u mensen met dementie kunt herken nen. Geschikt voor inwoners en vrijwilligers. De training vindt plaats op maandagavond 21 september en is kosteloos. Opgeven kan tot 7 september. Maak van Wereld Alzheimer Dag een onvergetelijke dag! Zondagmiddag 20 september is er in de BukBuk een dansmid- dag speciaal voor mensen met (beginnende) geheugenproblematiek. Tijdens deze middag staat muziek en dans centraal. Maar er worden ook herinneringen opgehaald n.a.v. beeldmateriaal. Deelname is gratis. Deze middag wordt mogelijk gemaakt Alzheimer Noor-Kennemerland. Samen bewegen op muziek: gezellig en goed voor uw spieren en gewrichten. U oefent op of bij een stoel met bal, hoepel of stokken. U leert door middel van balans oefeningen bewuster bewegen. De oefeningen kunt u thuis herhalen. Op dinsdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur. Heeft u een kunstheup of -knie en wilt u toch lekker bewegen op uw eigen niveau? Onder de bezielende leiding van Jan Kasper (zelf in het bezit van twee kunstknieën en twee kunstheupen) gaat u lekker buiten aan de slag. Ook mensen die een andere vorm van lichamelijke beperking ervaren zijn van harte welkom. U kunt zich per blok van 10 lessen opgeven. Start dinsdagochtend 1 september van 10.00 tot 11.00 uur. Verzamelen bij het Trefpunt. Wilt u graag lekker buiten sporten? Dan is dit nu uw kans. We geven gevarieerde en veilige trainingen onder begeleiding van een gediplomeerde trainer. Wekelijks op dinsdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur. Start 7 september, verzamelen bij het Trefpunt. U leert op een leuke manier te dansen op hiphopmuziek. U begint met een warmingup en eindigt met een coolin down. We eindigen de reeks met als finale een optreden in de BukBuk. Tien weken lang op maandagochtend in de BukBuk van 10.00 tot 10.45 uur. Via het Trefpunt kunt u op verschillende dagdelen en tijdstippen meedoen met yoga. Door yoga wordt het lichaam soepeler en sterker, pijn en beperkingen verdwijnen naar de achtergrond, u voelt een prettige ontspanning en komt meer in balans. Neem voor meer informatie contact met ons op. U kunt in het Trefpunt op verschillende dagen en tijden vrij biljarten. Kosten bedragen 0,50 per 30 minuten. Neem voor de exacte tijdstippen contact met ons op. Mensen die bridge spelen roemen het spel, omdat ze ervaren dat het goed is voor hun hersenen, omdat het gezellig is en omdat ze het spel spannend vinden. Bent u hier ook naar op zoek, sluit u dan aan bij Bridgegroep Het Trefpunt. Er zijn meerdere lijnen, maar de overgang is niet competitief. Er wordt gespeeld op verschillende niveaus zonder competitie. U kunt het hele jaar meedoen op de maandag- en/of vrijdagmiddag. De nadruk ligt op het leren en verstaan van de taal. Er zijn diverse niveaus. Zo kunnen zowel beginners als gevorderden in een groep geplaatst worden. In overleg kunt u ook tussentijds instappen. Er wordt op verschillen de dagdelen en tijdstippen les gegeven. We gaan in Heiloo starten met Studiekring 50+1 Dit is een concept wat landelijk een groot succes is en een combinatie is van ontmoeten, ervaringen delen en nieuws ontdekken. Het houdt het hoofd jong en bevredigt de nieuwsgierigheid. Elke bijeenkomst duurt zo'n twee uur en start doorgaans met een "rondje actualiteiten". Na afloop is er de gelegenheid voor vragen en discussie. Wij krijgen veel vragen hoe het in het Trefpunt gesteld is ten aanzien van ventilatie en maatregelen rondom corona. Zeker omdat er ook veel ouderen in het Trefpunt komen heeft dit bij ons een grote prioriteit. Wij beschikken over een ventilatiesysteem waarbij lucht van buiten wordt aangezogen en wordt afgevoerd naar buiten. Daarnaast worden (voor zover de weersomstandigheden dit toelaten) in alle ruimtes de ramen en/of deuren opengezet. Als het kouder wordt zal in ieder geval tussen de activiteiten door minimaal 15 minuten gelucht worden en staan de binnendeuren open. De groepsgroottes worden aangepast aan de beschikbare ruimte, waarbij men bij alle activiteiten minimaal 1,5 meter afstand heeft tot andere deelnemers. Voor veel activiteiten worden daarnaast grotere ruimtes beschik baar gesteld. De tafels, stoelen en deurklinken worden meerdere keren per dag gereinigd met speciale reinigingsmiddelen. Wij hopen dat alle bezoekers zich met deze maatregelen veilig genoeg voelen om aan de activiteiten in het Trefpunt deel te nemen I Als u vragen of opmerkingen heeft kunt u altijd bij ons terecht! Dot Painting is de traditionele teken- en schildertechniek van de Australische Aboriginals. Tijdens deze workshop gaan we werken op een houten vlinder en gaan we 'stippen' met diverse gereedschappen. Pas op, deze workshop is verslavendals je eenmaal begint met stippen wil je blijven stippen. Op vrijdagavond 2 en 9 oktober. Tijdens deze workshop komen traditionele maar ook experimentele aquareltechnieken aan bod. Er zal o.a. nat op droog worden gewerkt, nat in nat, met zout, huishoudfolie, karton, kaarsvet, aquarelpotloden en nog veel meer. Op woensdagmiddag 18 november. Speksteen bewerken is absoluut geen zware bezigheid en is voor iedereen geschikt! U maakt uit een stuk speksteen een vorm, dit kan een figuurlijke of abstracte vorm zijn. Deze steensoort is zeer zacht en daarom perfect voor de beginnende beeldhouwer, maar ook de gevorderde beeldhouwer kan hier prima mee uit de voeten. Start donder dagochtend 8 oktober, 24 lessen. In een familieopstelling gaan we op zoek naar de verborgen waarheden achter dagelijkse patronen. Het ontdekken van die waarheden is soms ontroerend, soms pijnlijk. Iedere avond een stukje theorie en daarna oefenin gen om te ervaren hoe onbewuste patronen doorwerken in het hier en nu. Dat inzicht maakt dat we ons vaak vrijer en blijer gaan voelen. Start op dinsdagavond 29 september, 3 lessen. Dinsdagmiddag 6 oktober geeft zij een lezing over 2020: Het Rafaël-jaar. Het is dit jaar 500 jaar geleden dat deze kunstenaar is overleden.Dinsdagmiddag 10 november gaat zij iets meer vertellen over de architectuur van de Amsterdamse School. Op dinsdagmiddag vanaf 15.00 uur kunt u in de ontmoetingsruimte van het Trefpunt lekker kletsen met omwonenden en bezoekers. Komt u alleen? Geen probleem, er is een gastvrouw die u van harte welkom heet. Start dinsdag 8 september. Wij vieren op vrijdag 9 oktober de Nationale Ouderendag met een feestelijk 3 gangendiner om de ouderen van Heiloo in het zonnetje te zetten. Dit diner wordt verzorgd door Brasserie in 't Groen. Van 18.00 tot 20.00 uur. Op vrijdag even met elkaar een bakkie koffie drinken. De insteek is heel simpel maar het le vert zoveel op. Elke vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Consumpties zijn voor eigen rekening, wij zorgen voor een lekker koekje erbij. Na een aantal jaren afwezigheid gaat Otto van Os weer een cursus geven in het Trefpunt. De titel van deze cursus is "Afscheid van het doemdenken en hoop voor de toekomst". Deze cursus laat zien dat onze geschiedenis ook een andere kant heeft die tot verbazing en bewondering leidt, terwijl we tevens meer invloed op een goede toekomst kunnen hebben dan zwartdenkers ons voorschotelen. Start op woensdagmiddag 23 september, 8 lessen. Met inachtneming van de RIV-regels gaat de Trefpunt Express weer op stap. Benieuwd waar we zoal naartoe gaan? Haal dan het programma op in het Trefpunt of kijk op onze website. Op zaterdagavond en zondagmiddag organiseren wij lezingen en optredens. Een kleine greep uit ons aanbod: Zondag 4 oktober: Luisterlezing over Mozarts vrouwen Zaterdag 10 oktober: Hoop, een ode aan Louis van Dijk Zondag 22 november: De Gouden Eeuw van de jazz (deel 2) Een keer in de maand op zondagochtend Van Bach tot de blues en meer met Erik Nap, start 13 september. WELZIJN DICHTBIJ ABRAHAM DU BOIS-HOF 2 HEILOO, 072-5331297 INFO@TREFPUNTHEILOO.NL

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 8