Pieter van Woerden en Willem Gesink exposeren Nieuwe expositie in de Trog Mad Science op De Zuidwester Koor Piccolo Heiloo van start 9 boddaerl I advocaten UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 2020 De kinderen van groep 3 tot en met 8 keken aandachtig naar professor Cindicator. Aangeleverde foto HEILOO - De kinderen hebben woensdag 26 augustus ademloos gekeken naar de show van Mad Science. Professor Cindicator heeft de kinderen meegenomen in de magie van licht en geluid. Je ziet dat wetenschap en tech niek de natuurlijke nieuwsgierig heid en verwondering van de kinde ren raakt. Zo is er blauw elfjeslicht gemaakt, een komkommer gaf licht als een lamp, draaiende plastic slangen gaven geluid en kinderen HEILOO - Een enthousiaste groep mensen heeft een koor gevormd onder leiding van de bekende Noord-Hollandse dirigent Olaf van Rijn. Na een artikel in Uitkijkpost in mei jl. over de mogelijke vorming van het nieuwe koor Piccolo Heiloo, meldden zich meer dan 20 geïn teresseerden. Deze overweldigende belang stelling was een verrassing. Alle leden hebben een stemtest gedaan. Koor Piccolo Heiloo bestaat uit 5 sopranen, 3 alten, 3 tenoren en 3 bassen. HendrikJan Bosma begeleidt op de piano. De leden van Piccolo Heiloo verbinden zich graag aan een kleiner koor, waarbij zij veel inspraak hebben in de keuze van het repertoire. Met name vanwege dit laatste argument hebben zich veel mensen aangemeld. voelden trillingen in hun keel bij bromgeluiden. Tijdens deze inspi rerende show stelden de kinderen zich onderzoekend op en kwamen ze met verrassende vragen en crea tieve oplossingen. Aan het eind van de voorstel ling gaven kinderen aan wel op 'Wetenschap en Techniek' te willen gaan. Gelukkig kan dat op maandag middag bij Mad Science vanaf 14.15 uur, bij voldoende aanmeldingen op De Zuidwester zelf en anders doen de basisscholen het gezamenlijk. Alle leden streven voor eigen en gezamenlijk plezier koorzang van goede amateurkwaliteit na. Daarnaast willen zij ook een groep zijn met een prettige sociale samen hang en sfeer. Voor de overgebleven geïnteresseerden vond op 26 augus tus een bijeenkomst plaats om te zien of er een tweede koor gefor meerd kan worden onder leiding van dezelfde dirigent. Op 17 augus tus heeft de oprichtingsvergadering plaatsgevonden van koor Piccolo Heiloo. Een koorlid heeft zijn maga zijn beschikbaar gesteld voor de repetities op maandag. Om de coro narichtlijnen van het RIVM goed op te kunnen volgen is een grote ruim te met voldoende ventilatie noodza kelijk. Daar voldoet deze ruimte vol ledig aan. Ook de anderhalve meter afstand wordt zorgvuldig in acht genomen. Bij koor Piccolo Heiloo is nog plaats voor één tenor. HEILOO - Sinds lange tijd is er weer een expositie in de bibliotheek. Pieter van Woerden Pieter Hugo van Woerden is in 1966 geboren aan het Vondelpark in Amsterdam. Daar leerde hij op jonge leeftijd de diversiteit van de kleuren kennen, hetgeen in zijn latere werk terugkomt: vele tinten groen, zonnig geel, rood en oranje. Ook het stralende blauw in Zuid- Frankrijk, waar hij als kind vaak kwam, heeft hem beïnvloed en aan gezet tot zijn eerste schilderijen. De Provence blijft, naast het Hollandse landschap, een bijzondere inspira tiebron. De gastronomische keu ken, de haventjes, mediterraan blauw, vismaaltijden, lavendel, ven kel, hooi, het komt allemaal terug in zijn schilderijen. Daarnaast is Pieter altijd geïnspireerd door de ronde vormen die de natuur steeds lijkt te willen aannemen als haar de vrij heid wordt geboden. HEILOO - Vanaf vrijdag 4 sep tember tot en met zondag 29 november wordt door Galerie de Buitenkans in de Trog een expo sitie georganiseerd met werken van Annemarie Jong, Moniek Bliek en André Bergmans. Annemarie Jong Annemarie Jong (1983) uit Tuitjenhorn gaat avontuurlijk het leven aan. Na een reis naar Australië, besluit ze op jonge leef tijd dat Noord-Holland te gewoon is en gaat ze studeren aan de Hoge Hotelschool in Maastricht. Vanwege haar stages in Miami, Barcelona en Cancün (Mexico) leert ze dat er in de wereld erg veel verschillen zijn. Nederland is een prachtig land, maar na vele teleurstellingen op zakelijk en persoonlijk vlak, begint Annemarie met een nieuwe uitda ging: creëren van glazen schalen. Hiermee hoopt ze andere mensen te inspireren. Moniek Bliek Moniek Bliek (1966) is arabist (in 2003 afgestudeerd met een onder zoek naar mystieke gedichten op Mohammed) en heeft alvorens haar studie Arabische letteren en Geesteswetenschappen aan de UvA, de derde graad behaald aan D'Witte Lelie (Hoge School Holland) in tekenen schilderen. Haar bron van inspiratie voor haar metaforische werken zijn de ervaringen tijdens Willem Gesink "Ik heb een technische opleiding en heb tijdens mijn werkzame leven kalligrafie gestudeerd. Om mijn kennis te verbreden volg ik nog regelmatig workshops bjj gerenom meerde kalligrafen in binnen- en buitenland. Na mijn pensionering kwam daar, naast de kalligrafie, ook beeldhouwen en sieraden maken bij. Het sieraden maken doe ik met veel plezier bij Artiance in Alkmaar. Samen met mijn vrouw, tevens kalligrafe, heb ik meegedaan aan vele exposities. Ook ben ik lid van verschillende verenigingen, o.a. Kalligrafenkring West Friesland, Vereniging Mercator Scriptores (Nederlands-Belgische vereniging) Mijn passie voor letters is er nog steeds, maar de aandacht is nu meer verschoven naar zilversmeden en beeldhouwen. De expositie is te bezichtigen tot 12 oktober in Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. haar vele rondzwervingen in de Arabische wereld en de latere ken nis van de mystiek. Zij geeft work shops en inspireert de mensen om vorm te geven aan de fantasie. André Bergmans André Bergmans (1953) uit Heiloo is als fotograaf autodidact. Zijn manier van werken is steeds projectmatig en thematisch en er wordt zelden gezocht naar het 'technisch perfecte' losse beeld. Fotografie 'over iets' in plaats van fotografie 'van iets'. In dit bevrij dingsjaar laat hij werk zien dat op een of andere manier gerelateerd is aan oorlog en vrijheid. Zijn werk was te zien in het Fotomuseum in Rotterdam, de Grote Kerk in Alkmaar, het ICOON-theater in Amersfoort, Het Burgerhuis in Delft, Het Timmerhuis in Rotterdam, de Vrije Universiteit in Brussel en de Royal Photographic Society in Bath (UK). André is lid van de Nederlandse Fotobond en de Royal Photographic Society in de UK. Foto's van hem zijn tweemaal opgenomen in jaarboeken van de Nederlandse Fotobond. De Trog, Bullaan 4 te Heiloo. De Trog is geopend op vrij dag en zaterdag van 12.00 t/m 17.00 uur en op zondag van 10.30 t/m 17.00 uur. Zie ook www. de-buitenkans, org Cihan Sesver is advocaat arbeidsrecht bij Boddaert Advocaten. Zij schrijft deze week over zaken die zij in haar praktijk tegenkomt. De schoolvakanties zijn weer voorbijDeze zomer zal de vakantie voor de meeste mensen anders dan anders zijn verlopen. In deze tijd is het plannen van een vakantie wat omslachtiger dan voorheen. Hoe zit dat eigenlijk als je al vakantiedagen had opgeno men, maar later blijkt datje reis niet door lean gaan? Kun je dan je vakantieverzoek intrek ken? In principe niet. Als de vakantie eenmaal is goedge keurd, kun je slechts in overleg met je werkgever de opname van vakantiedagen terugdraai en. Andersom kan een werkge ver die eerder akkoord was gegaan met het vakantiever zoek van een werknemer, daar wel op terugkomen als er spra ke is van 'gewichtige redenen.' Denk daarbij aan plotselinge drukte door een grote spoed- order of uitval van de collega die jou tijdens je vakantie zou vervangen. De werkgever moet dan wel in overleg treden met de werknemer en hij moet de schade vergoeden die de werk nemer eventueel lijdt. Denk daarbij aan annuleringskosten of extra kosten bij het later op nieuw boeken van de vakantie. In deze tijd doen ook veel werk gevers een beroep op werkne mers om vakantie op te nemen terwijl ze dat eigenlijk niet van plan waren. Kunnen zij hun werknemers daartoe verplich ten? Ook hierop is het ant woord nee. Wel kan het zo zijn dat in de arbeidsovereenkomst of cao enkele dagen per jaar als verplichte vakantiedagen zijn aangemerkt. Daarnaast is het voor werkgevers soms mogelijk om werknemers te verplichten ADV- of ATV-dagen op te ne men. Het is dus verstandig om dat na te gaan. En hoe zit het ten slotte als je na terugkomst van vakantie in thuisquarantaine moet? Als je in deze periode kunt thuiswer ken, zal je werkgever dat moe ten toestaan. Lukt dat niet, dan zul je ook daarvoor vrije dagen moeten opnemen. Vakantie opnemen kan in deze tijd een heel gedoe zijn. Ook voor de werkgever is het vaak balance ren tussen de bedrijfsbelangen en het recht van werknemers om vakantie op te nemen. Maar voor beiden geldt: met overleg kun je een heel eind komen. Werk van André Bergmans was eerder ook te zien in o.a. Rotterdam, Delft, Brussel en Engeland. Aangeleverde foto Boddaert Advocaten Comeniusstraat 4 E 1817 MS ALKMAAR 072 574 4409 tang@boddaertadvocaten.nl www.boddaertadvocaten.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9