il APK Service Heiloo Sportraad organiseert informatie bijeenkomst Steunfonds Winkelcentrum 't Loo ruimt letterlijk op! COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Een metamorfose voor uw auto, caravan of camper Tante Jannie Dick de Scally UITKIJKPOST 9 SEPTEMBER 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. CERAMIC GUARD Anoukh Stins en medewerker Dave op de brug in de wassalon. Foto: Margreeth Anema De Hoefsmid 26, 1851 PZ Heiloo, 072 - 7370199 www.apkserviceheiloo.nl - info@apkserviceheiloo.nl Openingstijden: ma t/m vrij 09.00 uur - 17.00 uur (op afspraak) "Mijn jongens," noemt Anoukh Stins steevast haar twee trouwe medewerkers Dave en Joeri. Anoukh is van huis uit jeugd- en jongerenwerker maar besloot haar leven drie jaar geleden over een andere boeg te gooien: ze ging de autowassalon bestieren van APK Service Heiloo, het garagebedrijf van echtgenoot Chiel Keet. Enige voorwaarde was dat zij mocht werken met jongeren met een afstand tot de arbeidsmarkt, en zo geschiedde. Ze maakte zich het vak eigen door verschillende cursussen en mas- terclasses te volgen; terugkijkend op haar carrièreswitch wil ze nooit meer anders. "Ik word gelukkig van dit werk. Vroeger, op kantoor, was ik constant aan het troubleshooten. Nu zie ik gelijk resultaat van mijn werk én mijn klanten gaan blij de deur uit," aldus Anoukh. De behandeling is maatwerk We spreken hier over een 'behandeling', want simpelweg een auto 'was sen en uitzuigen' is het allang niet meer, tenzij u dit juist wilt natuurlijk want alles is maatwerk en gaat in overleg met de klant. U kunt daar naast bijvoorbeeld uw interieur laten reinigen en verfrissen, en er kan een coating worden aangebracht waarvoor de auto altijd eerst mooi gepolijst wordt. Het paradepaardje van Anoukh is overigens de Ceramic Guard: een revolutionaire coating die zeer goede bescherming biedt, de autolak sterk water- en vuilafstotend maakt en de kans op krassen ver kleint. Deze behandeling laat insecten en vuil als sneeuw voor de zon verdwijnen, iedere keer als u uw auto laat wassen. Particulieren en bedrijven Niet alleen particulieren kunnen bij de wassalon terecht, ook bedrijven met een wagenpark of autodealers laten hun pareltjes schoonmaken bij APK Service Heiloo. Mensen uit de wijde omgeving weten de wassalon aan De Hoefsmid inmiddels te vinden. "Zo mag ik de Chevrolet uit 1949 van GP Groot onder handen nemen. Het is een feestje om dit te mogen doen," vertelt Anoukh. Maar ook voor een camper van 11 meter lang of een Volkswagen Up draait zij haar hand niet om. Indien gewenst krijg je je auto in showroomstaat weer mee. Behoud van je auto In augustus 2019 kochten Chiel en Anoukh het pand dat zij sinds 2013 huurden. De vooruitstrevende ondernemers begonnen gelijk met een ingrijpende verbouwing: een mooie ontvangstruimte in het hart van de zaak, links de werkplaats en rechts de wassalon. De wassalon is brandschoon en dat is belangrijk: "Wij wassen alles met de hand. Dat is arbeidsintensief maar zorgt wel voor het beste resultaat. Wij komen dus ook gemakkelijk op de plekken waar de wasstraat niet komt en bij het polijsten en coaten gaan de auto's onze brug op, zo kunnen we ook makkelijk de onderkant van de auto, de velgen en wielen verzorgen," zo legt Anoukh uit. Bent u minder mobiel of druk aan het werk, dan kun nen voertuigen desgewenst opgehaald worden van huis of werk. Rijden in een schone auto is fijn, maar denk er ook aan dat je auto veel langer meegaat als je hem netjes laat onderhouden," aldus Anoukh. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Op woensdag 9 sep tember organiseert Sportraad Heiloo een informatiebijeen komst over het steunfonds van de gemeente Heiloo. Alle sport verenigingen en -organisaties en direct betrokkenen zijn uitgeno digd voor deze bijeenkomst. De bijeenkomst vindt plaats in het clubhuis van voetbalvereniging HSV, Het Maalwater 4 in Heiloo. Inloop 19.30 uur, start 19.45 uur. De Sportraad heeft veel reacties ontvangen n.a.v. het artikel van de Taskforce in Uitkijkpost van 19 augustus. Hieruit blijkt dat er niet alleen behoefte is aan deze informa tie, maar ook aan meer informatie over eventuele mogelijkheden voor overheidssteun om de gevolgen van corona het hoofd te bieden. Ook is de wens geuit om de verenigingen bij elkaar te brengen zodat ze elkaar kunnen inspireren tot goede ideeën en mogelijk samenwerkingen aan kunnen gaan. De Sportraad heeft op basis van de reacties de volgende onderwer pen vastgesteld: Toelichting en uitleg over doel en wijze van aanspraak maken op het gemeentelijke Steunfonds. Lars de Zeeuw, vertegenwoordiger van uit de Taskforce voor de sector Sport, geeft toelichting en is na deze avond ook beschikbaar om onder steuning te verlenen bij aanvragen voor het steunfonds; Twee partijen vanuit het vereni gingsleven presenteren beide een plan om verenigingen/organisaties aan elkaar te verbinden door mid del van een fietstocht en een lote rij, waarbij mogelijke opbrengsten en een beroep op het steunfonds een rol spelen. Deze zouden een goede start kunnen zijn van nieuwe vruchtbare samenwerkingen; Het is nog niet helemaal zeker, maar er wordt gestreefd naar de aanwezigheid van een medewer ker van de gemeente Heiloo/BUCH die kennis heeft van landelijke sub sidies die ter beschikking gesteld worden aan verenigingen om de gevolgen van het coronavirus het hoofd te kunnen bieden. Zo krijgen we ook inzicht in deze mogelijkhe den en kansen. De Sportraad hoopt dat deze avond al uw vragen beantwoord zul len worden, maar meer nog dat u nieuwe ideeën opdoet voor de toe komst van uw vereniging en andere verenigingen. Tenslotte vormt u gezamenlijk het sportieve vereni gingsleven in Heiloo, de drijvende krachten achter de zo belangrijke sport en beweging in ons dorp. Let op! I.v.m. coronamaatregelen vraagt de Sportraad u van tevoren aan te melden voor deelname. Wilt u daarom per mail aangeven of en zo ja, met hoeveel personen u wilt komen? De Sportraad hoopt natuur lijk dat u allemaal aanwezig zult zijn, want met elkaar van gedach ten wisselen en van elkaar leren kan nooit kwaad. Bij binnenkomst vragen wij u om de presentielijst in te vullen, die ook zal dienen als registratieformulier m.b.t. de coro narichtlijnen. E-mail Sportraad: sportraadheiloo2020@gmail.com HEILOO - Na het hilarische optreden van Mr. Bean die afge lopen weekend op ludieke wijze de 1,5 meterregel in de gaten hield in Winkelcentrum 't Loo, is er komend weekend opnieuw iets leuks te beleven in het win kelcentrum. De winkeliers van Winkelcentrum 't Loo houden namelijk niet alleen zomeropruiming, maar ruimen ook letterlijk op met behulp van de wan delende vuilnisbakken. De wandelende vuilnisbakken zijn eigenlijk grote grijze kliko's. Maar wat is daar nu zo bijzonder aan? Deze kliko's zijn wel heel apart. Er komt muziek uit de kliko en de deksels gaan op en neer. Als je je afvraagt waar de muziek van daan komt, rijdt de bak opeens weg. De muziek die uit de bak ken komt is ludiek en heeft allerlei thema's. En denk je netjes iets weg te gooien, dan gaat de klep open. De bakken zorgen voor hilarisch entertainment in het winkelcen trum. Zaterdag 12 september van 12.00 -16.00 uur. In de Volkskrant heeft Sander Donkers een serie korte columns geschreven over zijn zeer bijzondere tante Jo. Mijn tante Jo heette tante Jannie. De ongetrouwde zuster van mijn moeder was geboren met stille mond en altijd bezige handen en die heeft ze levenslang in dienst gesteld van andere ongetrouwde juffrouwen. Meer dan een huishoudster was zij een mensenhoudster. Eenmaal bezocht ik haar tijdens haar werk. Ze was in dienst van ene juf frouw De Liefde (zo heette ze echt), die al haar dagen doorbracht in bed. De gordijnen in de grote woning waren dag en nacht gesloten. Ik schat dat noch voor noch na mij ooit iemand het privilege heeft gehad juf frouw De Liefde te bezoeken. Eén minuut mocht ik naast haar bed staan en kreeg na afloop een door haar geschreven boekje mee met de titel 'De prijs van Doris'. Na een ernstig ongeluk van mijn moeder heeft tante Jannie als tijdelijk inwonend invalster ons huishouden zwijgend behoed voor vervuiling. Voordat je je kopje of ander vaatwerk op tafel terug kon zetten, stond het al in de keuken, afgewassen en wel. Heel veel later, aan het eind van haar leven, heb ik tante Jannie nog eens bezocht in haar kleine flatje, zeshoog. Ze was nog kleiner dan voorheen, zat kaarsrecht op een keukenstoel, zon der de rugleuning te raken, en sprak met gesloten ogen aan één stuk door over vroeger. Onderwijl verkruimelde ze stukjes oud brood, voor de vogel tjes des Heren, zoals zjj zei. Want haar handen stonden nooit stil. De wandelende vuilnisbakken zorgen voor een gezellig winkelmoment. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5