Dementie in coronatijd, hoe ga je daarmee om? High tea in de Trog met plaatjes van de Toverlantaarn Sportinstuif voor kleinste inwoners van Heiloo 9 INGEZONDEN MEDEDELINGEN 16 september Alzheimer Café Heiloo INGEZONDEN BRIEF De Loet Begint het weer te kriebelen? Heb jij het nog in je? Ontdek het bij Blosse! Muziekoriëntatie: een feestje! UITKIJKPOST 9 SEPTEMBER 2020 HEILOO - Alzheimer Noord- Kennemerland organiseert op woensdagavond 16 september een Alzheimer Café in Heiloo over het onderwerp 'Dementie in coronatijd, hoe kun je daar mee omgaan?' - Wat zijn uw zorgen bij de coronaperikelen? - Hoe kunnen we onze (klein)- kinderen nog zien? - Hoe moeten we omgaan met onze partner met dementie? - Welke zorg is nog beschikbaar? Gespreksleiders zijn Pascalle De Graauw - Schmitz en Marise Kraaijeveld (beiden werkzaam bij Geriant). Het Alzheimer Café is bedoeld voor mensen met demen tie, him naasten, belangstellenden, hulpverleners, kinderen en iedereen die in het onderwerp is geïnteres seerd. U bent van harte welkom in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ in Heiloo. Vanaf 19.00 uur staan koffie of thee voor u klaar. De inleiding begint om 19.30 uur. Om ongeveer 21.00 uur wordt de avond afgesloten. De toegang is gratis; aan melden is niet nodig. Mail voor infomatie: r.steenhoek@ alzheimervrijwilligers.nl of bel met 072 - 5337612. Facebook: Alzheimer Café Noord Kennemerland, www.KnooppuntDementie.nl Ik wil graag reageren op het arti kel over zorginstelling De Loet in de Uitkijkpost van woensdag 26 augustus. Mijn verbazing was groot toen ik dit negatieve stuk las en kon mij niet voorstellen dat dit over De Loet ging. Mijn vader woont al een paar jaar in De Loet, mijn ervaring tijdens de warme periode is juist heel positief. Regelmatig kwamen de medewer kers langs met limonade en water ijsjes. De bewoners werden juist extra in de watten gelegd. Wat betreft de airco: die was inderdaad stuk in de openbare ruimtes maar niet op de kamers van de bewo ners. Natuurlijk werd het, door de langdurige hitte, op een gegeven moment overal heet. Van mij krijgt het personeel een dikke pluim voor hun inzet het afgelopen jaar, eerst de corona, daarna de hitte... Wilhelmien van Diepen HEILOO - Inmiddels is het een traditie aan het worden: 3 a 4 keer per jaar laat Blosse zien hoe leuk het is om te werken in opvang en onderwijs. We laten je graag ontdekken of werken in de opvang en/of onderwijs (weer) iets voor jou kan zijn. Op dit moment zijn er niet heel veel vacatures bij Blosse, maar wij kunnen ook niet in de toekomst kijken en daarom hou den we graag onze invalpool goed gevuld. Lijkt het je wat om inzetbaar te zijn op verschillende locaties van Blosse? Om te leren van collega's en je steeds weer te verwonderen over de kinderen? Werken met kinderen is de meest inspirerende en ontroerende baan die je maar kunt hebben. Misschien heb je in je jonge jaren voor een heel ander beroep gekozen, maar kriebelt er stiekem toch iets bij je dat werken met kinderen je zo leuk lijkt. Hoe kom je erachter of dit kriebeltje écht kan worden? Neem op 17 september vrijblijvend contact met ons op. Helaas kunnen we je in verband met corona niet uitnodigen op de locaties zelf. Maar we zitten voor je klaar om nietje te bellen, videochatten of mailen en al je vragen te beantwoorden. Heb je misschien andere diploma's nodig, wat zijn de bijscholings- of omscholingsmogelijkheden, stageplaatsen, het inkomensplaatje, vraag maar raak! Meer informatie vind je op www.blosse.nl/beleving Tijdens muziekoriëntatie maken kinderen o.a. op speelse wijze kennis met verschillende muziekinstrumenten. Foto: Martin Rozema HEILOO - Op woensdag 16 september gaat de cursus muziekoriëntatie weer van start voor groep 3 t/rn 5. In deze cursus gaan we samen zingen, veel muziek maken, luisteren naar muziek, bewegen en leuke muzikale spelletjes doen. Ook kun je kijken welk instrument bij je past. In de les komen verschillende instrumenten voorbij, maar we gaan ook op bezoek bij andere docenten in de muziekschool. Na de cursus mogen de leerlingen zich inschrijven voor twee proeflessen. Kosten: 8 lessen van 1 uur voor 75. Docent: Bianca IJderna. Schrijf je in via ons inschrijfformulier op de website: https://muziekendansschoolheiloo.nl/inschrijven Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1,1852 GG Heiloo HEILOO - Op zondag 20 septem ber en zondag 11 oktober orga niseert Stichting De Buitenkans weer 2 gezellige high teas in Theeschenkerij De Trog op Landgoed Willibrordus. Van 14.00 tot 16.00 uur geniet u voor slechts 15 per persoon van de heerlijkste lekkernijen. Tussen de hapjes en thee door presenteert het Toverlantaarn Museum sfeervolle plaatjes van vroeger aan u via een echte oude projector. Uiteraard houden wij rekening met de coronamaatregelen. Aanmelden en betalen voor deze leuke activiteit kan bij VW De Verhalenkamer. info® verhalenkamerwillibrordus.nl of 06 - 22795336. Of kom langs! HEILOO - Vrijdag 18 september organiseren de buurtsportcoa- ches van Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur een Dreumesochtend in Sporthal Het Vennewater in Heiloo. Kinderen van 1 tot en met 4 jaar kunnen samen met hun (groot)ouder of begeleider twee uur lang klimmen, klaute ren, springen, rennen en plezier maken op diverse luchtkussens. Toegang tot het evenement bedraagt 4 per kind. Tijdens de Dreumesochtend kun nen de kleinste kids zich uitleven met diverse beweegactiviteiten, ook voor hen is het immers leuk én gezond om lekker in bewe ging te komen. Er wordt een waar fietsparcours uitgezet waar zij hun behendigheid op de loopfiets in de praktijk kunnen brengen, je mag hiervoor ook je eigen loopfiets mee brengen. Voor de allerkleinste peu- tertjes is een aparte hoek ingericht waar zij lekker hun gang kunnen gaan. Om 10.00 uur gaan de deuren van de sporthal open. Er is ruimte voor 50 kinderen en vooraf reserveren is noodzakelijk, dit kan online via Tijdens de high tea geniet u van de heerlijkste hapjes. Aangeleverde foto www.sportenbewegeninheiloo.nl. Per kind mag i.v.m. de geldende coronamaatregelen maar één bege leider mee de zaal in. De kantine van Het Vennewater is wel geopend. Als u vragen heeft kunt u terecht bij de buurtsportcoach van Heiloo via b.ploeger@alkmaarsport.nl of 06-28493955. Klimmen, klauteren en plezier maken op de Dreumesochtend. Aangeleverde foto Vind jij het leuk om met kinderen te werken?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9