WuNEN EERLIJK& WERELDS Acht praktische tips voor het verbouwen van je huis Eerlijk Werelds www.eerlijkenwerelds.nl STATIONSWEG 105 HEILOO een nieuwe naam voor Wereldwinkel Heiloo - dé fairtrade cadeauwinkel 25% KORTING OP SIERADEN EN SJAALS T/M 10 OKTOBER in sfeervolle vloeren SINDS A. Witte Paal 227 - Schagen T. +31(0)224-212 827 E. info@klitsieparket.nl www.klitsieparket.nl Een flinke verbouwing van je huis is iets waar je niet zomaar aan begint. Er komt veel expertise aan te pas. De kosten kunnen behoor lijk oplopen, zeker als je geen goede afspraken hebt gemaakt. En hoe zit het met de regelgeving in jouw gemeente? Lees de praktische tips hieronder. HEILOO - Al bijna 35 jaar is Wereldwinkel Heiloo te vinden aan de Stationsweg 105. Al die jaren waren wij aangesloten bij de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels. Wij gaan nu verder als onafhankelijke winkel onder de naam EERLIJK WERELDS Op hetzelfde adres, met onze trouwe vrijwil ligers, een nieuw logo en nieuwe huisstijl. Onze missie en visie blijven: het verkopen van fairtrade en duurzame cadeaus en food-artike- len met een verhaal. Eerlijke wereldproducten waarvoor producenten in ontwikkelingslanden eerlijke prijzen ontvangen. Kom langs bij EERLIJK WERELDS, Stationsweg 105,1852 LN Heiloo. Je vindt ons ook op www.eerlijkenwerelds.nl en Facebook of mail ons via info@eerlijkenwerelds.nl tAIftTMfiC «t T £Ü4 VLPJIHAL 1. W eet wat je precies wilt Hoe logisch het ook klinkt, hier kan het al fout lopen. Als iemand meer ruimte wil en besluit een aanbouw te laten plaatsen, is het noodzakelijk om alle opties te bezien om te voorkomen dat het eindresultaat een tegenvaller wordt. 2. Wat is bouwkundig gezien mogelijk? De huiseigenaar blijft verantwoordelijk voor de verbouwing en niet de aannemer. Schakel dus altijd een bouwkundig expert in. Zij kunnen een bouwkundige opname ver zorgen en bepalen wat constructief wel en niet kan. Indien nodig kunnen ze ook toezicht houden op de verbouwing. 3. Welke regelgeving is er? Als verantwoordelijke voor de verbouwing zul je zelf zeker moeten weten wat wel en wat niet kan. Is er sprake van een beschermd stadsaanzicht? Zijn er bestemmingsplan nen waardoor je verbouwing kan worden gefrustreerd? Hebben buren inspraak in jouw verbouwingsplannen? Neem deze zaken beslist niet te licht op en vraag eventueel advies bij een expert. 4. De constructietekening Als je met een beperkte schets of plan een offerte aanvraagt, loopt dat regelmatig fout. Vraag minstens drie offertes aan op basis van een complete constructietekening. Zo voor kom je fouten en meerwerk. 5. Kies de beste aannemer en niet altijd de goedkoopste Goedkoop kan bij een verbouwing ook duurkoop worden. Probeer de beste aannemer te vinden met een aannemelijke prijs, dat kan ook de goedkoopste zijn. Maak voor jezelf een üjstje wat jij het belangrijkste vindt, zoals snelheid of goede communicatie. Informeer ook eens bij familie of kennissen of zij je een goede aannemer kunnen aanbe velen. 6. Bewaak je budget Een budget waarin praktisch geen ruimte is voor tegenvallers zal al gauw tot problemen leiden. Er is nu eenmaal vaak eerder sprake van meerwerk dan van minderwerk. Tenzij het je dagelijks werk is, kun je bij het opstellen beter de hulp inroepen van een expert, een architect of een andere bouwkundig expert. Die weet welke punten in het budget horen en kan ze ook beter inschatten. 7. Neem de tijd voor de verbouwing Sneller verbouwen betekent niet dat er ook goedkoper zal worden gewerkt. Een te hoge tijdsdruk zorgt voor stress en dat vergroot de foutkansen. Een verbouwing kost nu een maal tijd en een vakman kan zoiets beter inschatten. Houd altijd rekening met mogelijke vertragingen en laat niet te veel afhangen van een tijdige oplevering. 8. Overleg met de buren Ook als het niet verplicht is, zal overleg met de buren je in ieder geval goodwill ople veren. Misschien zijn er zelfs buren die ook een (deel van de) verbouwing willen laten doen. Het combineren van zaken als schilderwerk en tuinverbetering levert vaak prijs voordelen op en daar is iedereen dan weer blij mee. BRON: Wonen.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 12