Oktober is filmmaand in De Trog! Ouder Kind Toernooi bij Foresters Expositie schilderijen in het Trefpunt Heiloo Visie Aardgasvrije Wijken klaar voor Heiloo Kledinginzamelingsactie groot succes ï%m. 17 de Bibli de Bibliotheek Heiloo Heiloo Terriërs MB5 in het nieuw UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 2020 HEILOO - Elke maandag in oktober wordt De Trog omge toverd tot een coronaveilige bioscoop. Tijdens deze filmmid dagen staat de Nederlandse film centraal. Het programma: - 5 oktober: De Aanslag -12 oktober: De Noorderlingen -19 oktober: De Tweeling - 26 oktober: Bride Flight De middagen starten om 14.00 uur in Theeschenkerij De Trog op Landgoed Willibrordus. Een kaartje kost 7,50 per persoon en is inclu sief koffie thee. Komt u drie films kijken dan krijgt u korting en betaalt u 20 per persoon. En komt u alle middagen dan betaalt u slechts 25 per persoon. Aanmelden en betalen voor deze leuke activiteit kan bij WV De Verhalenkamer. Dit kan via info@verhalenkamerwillibrordus.nl en 06 - 22795336. Of kom langs! Een werk van Marianne Jonkers. Aangeleverde foto Tijdens de filmmaand staat de Nederlandse film centraal. Aangeleverde foto HEILOO - Vind jij voetbal hele maal te gek en wil je het graag een keer proberen? Bij De Foresters kun je al vanaf 4 jaar iedere zaterdagochtend spelen derwijs kennismaken met voet bal! En hoe leuk is het om dat samen met je vader, moeder, opa of oma te doen? Zaterdag 26 september orga niseert De Foresters voor alle kinde ren in Heiloo tussen de 4 en 6 jaar een Ouder Kind Toernooi. Het toernooi is bij De Foresters, van 8.30 - 9.30 uur op het hoofdveld. Meld je wel even aan via kabouters@ deforesters.nl Voor meer informatie kun je natuurlijk ook mailen. Aangeleverde foto HEILOO - Ook dit jaar dragen Nhl816 Verzekeringen en Harsveld Verzekeringen het meidenhockeyteam MB5 een warm hart toe. De meiden hebben nieuwe hoodies gekregen en gaan weer met veel plezier beginnen aan een nieuw hockeyseizoen onder begeleiding van de coaches Huib van Velthoven en Brian Taylor. Boven v.l.n.r. Fleur Harsveld, Annemijn Chattellon, Jet de Vries, Flore Outshoorn, Michelle de Jong, Jet van Beekhoff, Dana de Boer, Lynn Taylor, Jin Tiebe. Onder v.l.n.r. Linde de Koning, Hannah Spelt, Sophie Ligteringen, Noortje Spaan, Kyra Wilvers, Rosa van Velthoven en Floortje Haanappel. Aangeleverde foto HEILOO - De komende twee maanden exposeert Marianne Jonkers haar schilderijen in het Trefpunt. Marianne schildert het liefst met olie of acrylverf in impressionis tische stijl, hier en daar geabstra heerd en een enkele keer helemaal abstract. Het werk is kleurrijk en zij haalt haar inspiratie voorname lijk uit de natuur. Momenteel is ze gefascineerd door bomen met hun grillige structuur. Marianne is al vele jaren lid van teken- en schil- dervereniging Tintoretto in Heiloo. Hier volgt ze regelmatig lessen en vindt zij het een uitdaging om op de clubavond een mooi portret te schilderen. Het Trefpunt, Abraham du Bois- Hof 2, Heiloo. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 17.30 uur. VJ HEILOO - In de Klimaatwet is vastgesteld dat in 2050 alle woningen en andere gebouwen in Heiloo met duurzame ener giebronnen verwarmd moeten worden. Dit houdt in dat het gebruik van aardgas in dertig jaar tijd wordt afgebouwd. Om zorgvuldig te werk te gaan heeft de gemeente Heiloo samen met professionele betrokkenen en met input van inwoners de Visie Aardgasvrije Wijken ontwik keld. In dit document is opgenomen in welke wijken in de gemeente de komende tien jaar het beste nader onderzoek kan worden uitgevoerd voor deze verandering naar duur zame warmte. De Visie Aardgasvrije Wijken zal binnenkort voor de gemeenteraad ter vaststelling worden gebracht. Uit deze visie blijkt dat er kansen zijn voor de wijken Het Maalwater, Ypestein, Centrum Heiloo en voor het appartementencomplex Westerzij. In deze wijken wordt de komende tien jaar nader onder zoek uitgevoerd en worden plannen gemaakt voor het verder verduurza men van woningen. Betrokken Inwoners worden nauw betrok ken bij deze ontwikkelingen en aan het begin van het proces meegeno men, met uiteindelijk als doel het aardgas uit te faseren. Voor alle andere wijken in de gemeente zal er daarnaast blijvend worden ingezet op het stimuleren van isolatiemaat regelen en het installeren van zon nepanelen. Via de gemeentelijke web site www.heiloo.nl/energie is meer informatie te vinden over Aardgasvrije Wijken en de moge lijkheden voor energiebesparende maatregelen. HEILOO - De kledinginza melingsactie van Nhl816 Verzekeringen, het Trefpunt en Kledingbank Egmond op zater dag 19 september in Heiloo was een groot succes. Vanaf 10.00 uur tot 13.00 uur was er een constante stroom van men sen die kleding kwamen doneren t.b.v. Kledingbank Egmond. Nhl816 Verzekeringen heeft een speciaal fonds opgericht om kwetsbare mensen in deze tijden van corona steun te bieden. Het Trefpunt en Kledingbank Egmond mochten aan het einde van de ochtend nog een mooi bedrag in ontvangst mogen nemen van Nhl816 Verzekeringen. Kinderboekenweek 30 september t/m 11 oktober Wil jij spannende verhalen lezen over ridders? Heb je altijd al meer willen weten over oorlogstijd en de oudheid? Ontdek het tijdens de Kinderboekenweek in de bibli otheek. Dan staat namelijk alles in het teken van geschiedenis! In de bibliotheek ga je terug in de tijd met de leukste kinderboeken! Zie: www.bibliotheekheiloo.nl voor het complete programma. Nog geen lid? Kinderen die tijdens de Kinderboekenweek lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen inschrijfgeld en geen contri butie tot hun 18e verjaardag. En er staat een toffe goodiebag voor ze klaar. Biebbouwers Zaterdag 3 oktober, 10.30 - 12.30 uur Een challenge voor Minecrafters van 9 tot 14 jaar. In deze Minecraftworkshop bouwen we een bunker uit de Atlantikwall na. Je kunt er ook mooie prijzen mee winnen! Opgave vooraf. Opstaptheater voor jonge kinderen: Een huis voor Harry Zondag 4 oktober, 11.00 uur Theatergroep Potitco speelt dit mooie verhaal over grote bin- nenkat Harry voor kinderen van 2 t/m 6 jaar. Kaarten a 7,50 zijn te reserveren bij Stichting Potitco via www.potitco.nl Speelotheek weer open Elke zaterdag, 10.00 -14.00 uur U bent met uw kinderen van harte welkom in de nieuw inge richte Speelotheek in de biblio theek. Er zijn weer vrijwilligers aanwezig en kinderen mogen weer speelgoed uitproberen. Mocht het te druk zijn dan ver zoeken wij u te wachten tot er weer voldoende ruimte is om I,5 meter afstand te houden. Klik Tik Oefenen met het gebruik van de computer of tablet 5 donderdagen, 1 t/m 29 oktober, 10.00 - 11.30 uur (een halfuur per persoon) Op deze donderdagochtenden kruit u terecht voor persoonlijk advies. U kunt een of meerdere donderdagen meedoen. Er is voor iedereen een tijdvak van een half uur beschikbaar. Meedoen is gratis, opgave vooraf. Workshop Online Donorregistratie Donderdag 8 oktober, 15.30 - 16.30 uur. Woensdag 14 oktober, II.00 -12.00 uur. Donderdag 22 oktober, 15.30 -16.30 uur Tijdens deze workshop vertellen we over nieuwe Donorwet, het donorregister en welke keuzes u kunt maken. Opgave vooraf, toegang is gratis. Meer informatie en opgave voor activiteiten: www.bibliotheekheiloo.nl of bij de servicebalie Westerweg 250 tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 17