KAASH TROMP UW SLAGER 'T LOO Snoopy komt naar 't Loo i Fijnproevers opgelet! De winkel is volledig gemoderniseerd www.tloo-winkelcentrum.nl UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 2020 't LOO Halverwege de jaren 60 richtte Toon Tromp Kaashuis Tromp op, daarvoor ventte hij in de straten van Amsterdam-West. Hij stond op de weekmarkt van Plein 1940-1945 met zijn verkoopwagen vol kaas en aanverwante artikelen. Willem van den Berg hielp hem op de markt vanaf zijn 11e en leerde van hem het vak. Op zijn 19e begon Willem zijn eerste winkel en sinds 2007 is Kaashuis Tromp gevestigd in winkelcentrum 't Loo. Verswinkels verdwijnen meer en meer in het dage lijkse straatbeeld, terwijl ze juist in deze tijden zo belangrijk én coronaproof zijn. Gelukkig zijn ze nog wel te vinden in winkelcentum 't Loo, zo ook Uw Slager 't Loo. Al jong begon hij als schoonma ker in de slagerij van zijn zwager en in 1998 kwam hij bij Keurslagerij Kees Burger werken als slager. In 2016 nam Marcel Scholten de zaak over van wijlen Kees. Hij is inmiddels 25 jaar getrouwd en heeft drie zonen waarvan de oudste (20) in de slagerij in winkelcentrum Het Hoekstuk de scepter zwaait, die zij op 1 juli 2018 erbij kochten met de verbou wing in winkelcentrum 't Loo in het kielzog. Nog steeds gaat Willem naar de versmarkt in Rungis bij Parijs om heerlijke kazen in te kopen, net als vroeger. "Het klinkt romantisch maar ik ga om 03.00 uur rijden en ben daar om 08.00 uur. Ik maak daar afspraken met producenten en ga daarna naar huis", glimlacht hij. Als je weet wat je eet proef je meer In Rhenen heeft Kaashuis Tromp een eigen kaasmakerij. Daar leveren acht boeren raszuivere melk: bijvoorbeeld van de Montbéliarde-koe en de Sahnegeit: "De producten hiervan verkopen zij in de winkel in 't Loo, sommige onder eigen noemer. De coöperatie staat voor een transparant, biologisch en zuiver traject van melk tot kaas." Duurzaam ondernemen staat bij Willem hoog in het vaandel. De Noord- Hollandse Goudse kaas heeft bijvoorbeeld een BOB-status (de BOB wordt verleend aan producten waarvan de productie, verwerking en bereiding plaats vinden volgens een erkende werkwijze): de melk die hiervoor gebruikt wordt is afkomstig van koeien van o.a. de familie Brouwer-de Koning van boerderij Ter Coulster, die o.a. aan actief weidebeheer doen. Bij Kaashuis Tromp koopt u een eerlijke brok zuivel. Op woensdag 16 september opende hij zijn volledig verbouw de winkel. Het ziet er fantastisch uit. De winkel is Hl opgedeeld in een kaashoek, een tapashoek en een wijnhoek waar je uit maar liefst 350 soorten betaalbare wijnen kunt kiezen van de kleinere wijnboeren uit Frankrijk. Een lekker stukje kaas of droge worst erbij van Brandt Levie en je bent klaar voor het weekend. Iedere donderdag komt overigens de verse invoer uit Parijs binnen. Net als de slager neemt hij ook weieens iets mee naar huis: "Hollandse boerenkaas ont breekt nooit op onze ontbijttafel." U Op 18 september opende de geheel vernieuwde slagerij in winkelcentrum 't Loo haar deuren na een verbouwing, met een strakke planning van vier weken. Het grote feestvarken en de ballonnenbogen getuigden van een fees telijke dag. "Deze week hebben wij ook 600 kg grillworst gemaakt om mee te geven aan onze klanten", aldus Marcel. De winkel is volledig gemoderniseerd met een vernieuwd kassasysteem zodat niemand meer geld hoeft aan te raken. Er staat zelfs een bestelzuil voor de winkel; klanten kunnen buiten de winkel bestellen én betalen, een ander boodschapje doen, en daarna hun bestelling afhalen. De bouwtekeningen stammen van voor de tijd van corona maar door wat lastminute kunst- en vliegwerk is alles nu coronaproof. Waar hij normaal slechts drie mensen in de winkel kon hebben, kan hij nu dankzij het vrieseiland in het midden met de meest smakelijke soepen, al gauw negen mensen in de winkel hebben door de routing. Lekker kant-en-klaar: gemak dient de mens Ook heeft Marcel nu het assortiment kunnen j - uitbreiden: "Voor de verbouwing konden we het bijna niet meer kwijt", glimlacht hij. r-^-^ De heerlijkste maaltijden, tortilla's en bij voorbeeld het broodje 'pulled pork' liggen voor u klaar. Het vertrouwde bakje filet americain is overigens niet te versmaden. Marcel is er zelf ook gek op en neemt ieder weekend een bakje mee naar huis voor op een toastje, met een gezellig flesje wijn van buurman Willem. HEILOO - Wie kent Snoopy niet? De witte striphond die het liefst op het dak van zijn rode hondenhok ligt is bij veel mensen bekend. Op 26 september krijgt winkelcentrum 't Loo bezoek van Snoopy, de hond van Charlie Brown. De hond heeft zelfs een eigen bioscoopfilm gehad en is nu nog meer bekend bij jong en oud. Snoopy deelt graag een knuffel uit en natuurlijk kan je ook met hem op de foto. Kom je ook een knuffel of high five aan Snoopy geven? Zaterdag 26 september van 12.00-16.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 20