Bewoners van Zevenhuizerlaan vragen aandacht voor de verkeersveiligheid Center Design en Center Care Smeltkaasfabriek Kaptein verhuist naar Boekelermeer Heiloo COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 r" «v j 1 Massage en broccante scharrelen Bakken Dick de Scally UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. 1 Foto: Margreeth Anema HEILOO - Op zaterdag 26 sep tember van 10.00 tot 13.00 uur gaan bewoners van de Zevenhuizerlaan in Heiloo de straat op voor een veiligere straat. Samen met Veilig Verkeer Nederland vragen ze op een ludie ke manier om langzaam te rijden. Met kindertekeningen op de weg, slingers en een duim omhoog voor de automobilisten die zich aan de maximumsnelheid houden. Net als de meeste straten in het dorp is de maximumsnelheid op de Zevenhuizerlaan 30 km per uur. Helaas wordt er vaak (veel) harder gereden. De straat is smal, er zijn veel (jonge) fietsers en er is niet overal een stoep. Het kruispunt met de Breedelaan, waai' veel gezin nen en kinderen oversteken vanuit Zuiderloo, is een groot punt van zorg. Ook rijdt er nog steeds vracht verkeer en gewoonteverkeer door de straat, dat veel beter voor de Vennewatersweg kan kiezen. De hoop van de bewoners is ook gevestigd op de gemeente. De bewoners vragen om beter toe te zien op de verkeersveiligheid en haast te maken met de her inrichting. En op korte ter mijn tijdelijke maatregelen te nemen. O.a. met tekeningen vragen de bewoners van de Zevenhuizerlaan aandacht voor verkeersveiligheid. Aangeleverde foto Center Design en Center Care Slimpad 36, 1851 LB Heiloo, 072- 533 4906, www.centerdesign.nl,info@centerdesign.nl Dertig jaar geleden kocht Wim Sinnige het pand van Center Design aan het Slimpad op een veiling. "Het was een vieze bende en er zaten krakers in", vertelt Wim. Toch zag hij potentie in de perfecte ligging van de winkel en het woonhuis. Wim en zijn vrouw Atie had den allebei een baan. Toch kriebelde het: "Als je iets heel anders wilt doen dan moet je dat doen voor je vijftig bent", zei Atie altijd. Wim was gek van muziek en besloot het pand om te dopen tot pla tenzaak, mét iedere drie weken een liveband. Het was een geweldige tijd: "Als de nieuwste van Borsato binnenkwam stonden de dozen tot aan het plafond, maar binnen een uur was de laatste plaat uit verkocht", vertelt Wim. Tegenslagen Zijn ergste klap kwam toen zijn vrouw Atie overleed. Hij bewonderde haar: "Ze was goed met mensen en pakte iedereen in", vertelt Wim liefdevol. Daarna kwam er nog een klap: muziekliefhebbers gingen zelf cd'tjes bran den. Maar toen Spotify kwam kon Wim het naar eigen zeggen schudden: "We verkochten nog maar vijf cd's op een dag." Dat werd het einde van het tijdperk 'platenzaak'. De ommekeer Op een verjaardag werd Wim aangesproken: "Wim, jij bent een echte schar relaar, waarom begin je geen brocanterie? Brocanterieën zijn helemaal hip." Wim was altijd al handig en en ging ook graag naar rommelmarkten. "Ik ver zamel al gereedschap vanaf mijn twintigste", glimlacht hij. Hij ging aan de slag: meubels pimpen, schuren en opnieuw verven en oude meubels maakte hij als nieuw. "Het is tevens een hobby dus bij mij kunt u goedkoop uw meu bels laten opknappen of pimpen." Er zijn heel wat bijzondere brocante meu bels en woonaccessoires te vinden in de winkel aan het Slimpad. Center Care Bij Kung, de Thaise vriendin van Wim, begon het ook te kriebelen. Zij volgde een opleiding tot professioneel masseuse in Japan. U vindt de massagesalon van Kung achter Center Design en eenmaal in de salon voel je een serene rust over jezelf heenkomen. Kimg benadrukt dat zij geen Thaise massages geeft: "Ik combineer diverse massagetechnieken, afgaande op eventuele klachten van mijn klant. Dit houdt in dat ik ook mijn kracht doseer." De service gaat ver: bij pijnklachten wordt u dezelfde dag nog geholpen. Bij ernstige pijnklachten gebruikt Kung speciale Thaise zalf. Deze zalf verricht wonderen en is niet verkrijgbaar in Nederland. Schappelijke prijzen Om in tijden van corona de inwoners van Heiloo tegemoet te komen han teert Kung schappelijke prijzen: één uur massage voor 30. Ook zijn er cadeaubonnen te krijgen waarmee u uw dierbaren kimt trakteren op een heerlijke massage van Kung. HEILOO - In 2021 is bedrijven terrein Boekelermeer Heiloo een nieuw bedrijf rijker. Naast het huidige pand van Kaptein aan Het Gemaal wordt een nieuwe fabriek gebouwd. Op de kavel van ruim 1 hectare komt de smeltkaasfabriek van Kaptein PCF (Processed Cheese Factory). Op woensdag 16 sep tember tekenden René Kaptein en wethouder Dellemijn de koopovereenkomst. De smeltkaasfabriek staat nu nog in Oosthuizen. Het is een logi sche stap om deze fabriek naar de Boekelermeer te halen. Vier jaar geleden verhuisde Kaptein hun bedrijf voor opslag en het verpak ken van kaas en boter naar Het Gemaal. Met de komst van de smelt kaasfabriek staan twee van de drie productiebedrijven op het grondge bied van Heiloo. De bouw van het nieuwe pand start waarschijnlijk in de zomer van 2021. Toekomstbestendig bouwen Het nieuwe pand is een mooie uitbreiding op het al bestaande gebouw aan Het Gemaal. Kaptein zet in op groei en toekomstbesten dig bouwen. "We willen een gebouw neerzetten wat er jarenlang mee door kan. Onze producten zijn gro tendeels voor de export bestemd en gaan de hele wereld over. Dat ver zorgen we dus vanuit Heiloo", zegt Mireille Kaptein, directeur Kaptein Groep. De duurzame oplossingen die in het huidige pand zijn verwerkt dragen ook bij aan het toekomst perspectief. Daar is gekozen voor zonnepanelen, ledverlichting en warmteterugwinning. Mireille Kaptein: "We willen zo duurzaam mogelijk ontwikkelen, zodat het klaar is voor de volgende generatie." Aantrekkelijke locatie De Boekelermeer Heiloo als bedrijventerrein is een aantrekke lijke locatie voor Kaptein. De ligging en bereikbaarheid zijn goed. Het wachten is op de ontsluiting met de A9. Boekelermeerwaarde Bedrijventerrein Boekelermeer Heiloo is een duurzaam bedrijven terrein met ruime vestigingsmoge lijkheden. Bedrijven creëren er een eigen pand op maat, mede door de mogelijkheid van flexibele kavel grootte. Er is voldoende groen, ruimte voor natuur en het terrein is ruim opgezet. Hierdoor is het een inspirerende en gewilde plek om te ondernemen. Er voltrekt zich dezer dagen een halve revolutie in Heiloo onder de noemer: de bak. Althans volgens de weinig lovende commenta ren op Facebook. Tijdens al mijn jaren in Heiloo vormen 'de zak en de bak' een probleem, Heiloos eigen afvalprobleem. Opa herinnert zich nog de zwarte vuilniszak die aan de straat gezet moest worden, tot feestelijke vreugde van allerhande ongedier te, dat zich in het donker te bar sten vrat aan driegangendiners. Toen kwam de zwarte bak, onge veer tegelijk met de groene. Want afval moest je samen scheiden, aldus de hippe slogan op de vuilniswagens. En die bakken moest je volgens een ingewikkeld ophaalschema bij een verzamel plek zetten, niet voor 07.00 uur 's morgens, maar daar hield nie mand zich aan want er werd toch niet gehandhaafd. Toen kwam een ambtenaar die op de centjes lette op de gedachte dat je de milieukosten kon druk ken als je bij elke zwarte-bak- leging de kilo's afval zou belasten. En dus kreeg iedere bak een soort burgerservicenummer in een chip die het gewicht kon verklappen. Nog vóór de uitvoering dreigde er een opstand, want als iemand zo slecht en slim was zijn rommel in andermans bak te kieperen, was die ander financieel de klos. Hoe moest je dat in 's hemelsnaam handhaven? Zodat dit plan bij het grofvuil werd gezet. Een andere ambtenaar met bezui nigingsdrift bedacht de automa tische bakkenleegschudder. Dat scheelt even personeel! Vanaf heden wordt van het publiek de enorme inspanning gevraagd het afval intelligent te verdelen over drie bakken, die volgens een nog ingewikkelder rooster geleegd gaan worden. Maar alleen als ze netjes in het gelid aan de stoep rand staan. Want 'netjes' wordt wel gehand haafd. Tekst: Margreeth Anema

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5