WE ZIJN ER 11 NATUURL'JK NIEUWSFLASH Elke dag een hele lange piek! Henk Morsch: Trots op Heiloo en zijn ondernemers Live cultuur streamen in Heiloo Volle terrassen op het Stationsplein 9 m natuurlijkheiloo.nl *Graag vertelt het Noordhollands Jeugdorkest over hun zeer succesvolle optreden in coronatijd. Geniet van hun belevenissen op de website natuurlijkheiloo.nl/herstelfonds Per 1 oktober is er voor ondernemers een derde steunpakket aangekondigd, het zogenaamde T0Z03 pakket. Meer info over de tijdelijke overbruggingsregeling op www.haltewerk.nl *Heeft u een succesverhaal over een uniek initiatief, of heeft u een bijzondere 1,5 meterervaring? laat het ons weten via info@heiloo.nl LEES MEEP OP DE WEBSITE UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 2020 GEMEENTE HEILOO VOOR ELKAAR®» HEILOO - "Heiloo telt veel onder nemers, gezien onze 24.000 inwoners", zo vertelt Henk Morsch, voormalig voorzitter van de Ondernemersvereniging Heiloo met een enorme staat van dienst. Zelf was hij ook jaren ondernemer en hoewel hij zijn bedrijf inmiddels heeft verkocht schrok hij zich rot toen de corona crisis uitbrak. Alle crisissen die hij heeft meegemaakt als onderne mer waren niets vergeleken bij de coronacrisis. "Veel ondernemers zaten weken zonder inkomen tijdens de intel ligente lockdown, terwijl de kos ten gewoon doorliepen. Gelukkig is er veel gebruikgemaakt van de overheidsregelingen, anders was het leed niet te overzien", zegt hij zorgelijk. In mei trok de omzet aan: de horeca mocht weer open en het winkelend publiek liet zich weerzien. Heilooër ondernemers slepen elkaar door de crisis. Er ontstonden bijzondere samenwerkingsverbanden tussen ondernemers, die het Herstelfonds enorm toe juicht. "Kijk maar eens naar het Stationscentrum: de cafés mochten hun terrassen flink uit breiden en zij vroegen de omlig gende restaurants om daar hun gerechten te serveren. Er werd zelfs een gezamenlijke menu kaart gemaakt", vertelt Henk enthousiast. Ook de kinderen van mensen met cruciale beroepen mochten weer naar het kinderdagverblijf. Omdat het niet rendabel was om ieder kinderdagverblijf voor deze kleine groep te openen werd er afgesproken dat de kin deren mochten rouleren tussen de verschillende kinderdagver blijven die Heiloo rijk is. "Dit zijn toch prachtige initiatieven die prima aansluiten op onze cam pagne. We zijn er voor elkaar", aldus Henk. 'Put your money where your mouth is' Henk is enorm trots op de inven tiviteit van alle Heilooër onder nemers. Hij merkt nog wel enige terughoudendheid van mensen om te winkelen of naar de hore ca te gaan. Daarom roept hij de inwoners van Heiloo dringend op lekker te gaan winkelen en uit eten te gaan in eigen dorp. "Besteed uw geld lokaal! Heiloo stond recentelijk op nummer 12 van de beste gemeenten in Nederland, mede door onze goede winkelstand en het mooie horeca-aanbod, laten we dat zo houden!" Tekst: Margreeth Anema Een unieke samenwerking van ondernemers in het Stationscentrum: samen slaan ze hun slag door eikaars dranken- en menukaart aan te prijzen. Beleef dit geweldige initiatief, ga naar ze toe en 'Geniet Lokaal...', maar dan wel op een uiterst verrassende manier. v Henk neemt de plannen door die de ondernemers instuurden naar aanleiding van de oproep van het Herstelfonds. Foto: Margreeth Anema HEILOO - Klaas de Groot van OS Steakhouse aan het woord: "Ik ben iemand die snel uitgaat van het ergste scenario. Iets dat heel vermoeiend is, maar vaak ook handig. Het kan dan niet zo sneL tegenzitten, zeg maar." Toch werd Klaas onaangenaam verrast toen hij op zondag 15 maart een appje kreeg: 'Klaasje moet nu dicht'. Het restaurant was net open, maar alles werd schoongemaakt en de deur ging op slot. "Maandag hebben we meteen een bord buitengezet dat we aan afhaal en bezorging gingen doen. Alle beetjes helpen en richting het weekend Liepen de aantallen hard op, het was een gekkenhuis. Het restaurant werd omgebouwd tot afhaal- fabriek. Elke dag veranderde er wel iets wat handiger en Leuker was, we wilden het zo goed mogelijk doen", aldus Klaas. Er werd met spoed nog een bestelwebsite gemaakt, waarop direct besteld en afgerekend kon worden. Toen draaide alles op volle toeren. "Omdat er bij de afhaal/bezorging zo'n 200 gr friet per persoon komt, konden we het in de keu ken niet meer bijbenen. Nou, ik laat me natuurlijk niet tegen houden door friet. Zodoende heb ik een deel van het restaurant verbouwd tot extra keuken met twee grote frituren erin. Dat was nog best een dingetje, want die grote friteuses verbruikten meer stroom dan de stoppenkast aan kon. Gelukkig stond Alex Kosters meteen op de stoep om de kast aan te passen". De hele operatie leidde tot veel frustraties, want elke dag was er een hele lange piek van 16.45 tot 20.00 uur. Elke dag een race tegen de klok, eentje die Klaas de eerste weken niet kon win nen. Maar naarmate de weken vorderden kon hij dat met zijn team steeds beter managen en konden ze voorkomen dat er een hele afhaalrij ontstond. "Al met al een zeer succesvolle operatie, die ik niet had willen missen", aLdus Klaas. Klaas kijkt terug op wat hij noemt 'een succesvoLLe operatie die hij niet had willen missen'. Foto: aangeleverd Het RTL Nieuws van 9 september staat aan, de nieuwslezer zegt: 'Als gevolg van corona stappen we in Nederland steeds vaker over naar online'. Het wordt snel duidelijk dat hij het niet over de vervanging van de post door e-mail heeft. Nee, hij bedoelt dat we steeds vaker online naar theatervoorstellingen, cabaret en concerten kijken. Een theaterondernemer ver telt over een lezing van een Nederlandse schrijver. Een handvol mensen was erbij, maar 18.000 mensen keken via een livestream via internet mee. Dat aantal stond gelijk aan 26 uitver- kochte zalen. De ondernemer heeft een nieuw businessmodel te pakken. Dit is niet het enige voor beeld. Begin september werd TheaterThuis gelanceerd. Een initiatief van een Hilversums mediabedrijf dat de ambitie heeft om het Netflix van het Nederlandse Theater te wor den. Voor een vast bedrag per jaar onbeperkt live en on demand optredens bekijken. Bekende artiesten als Youp van 't Hek, Theo Maassen, Brigitte Kaandorp en nog vele anderen werken mee aan TheaterThuis. En waarom ook niet? Het publiek krijgt een voorstelling en de artiest zijn gage. De verbeelding is geprikkeld. We hebben geweldige podia in Heiloo. We hebben een groot aantal muziekverenigingen, toneel- en theatergroepen, koren en individuele musici van topklasse. Ook is er een bovengemiddeld aantal lief hebbers van kunst en cultuur in onze gemeente. Dat zijn toch de ingrediënten die nodig zijn om zelf in Heiloo cultuur Live/ on demand te gaan streamen? Zeker, er zal geïnvesteerd moe ten worden in techniek en het zal voor de uitvoerenden een nieuwe ervaring zijn. Maar het is wel mogelijk, zo weten we nu. Wie pakt de handschoen op in Heiloo? HEILOC,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9