Dick Slagter brengt nieuw boek uit Kleuren en zwaaien voor een glimlach! 101 met een beetje geluk en geloof 11 ifJ INGEZONDEN BRIEF Onrust bij omwonenden de Rimboe vanwege bouwplannen Kennemer Wonen UITKIJKPOST 30 SEPTEMBER 2020 Haal jij de raamtekening ook op? HEILOO - Naar elkaar zwaaien betekent glimlachen, de ander opmerken, gezelligheid en veel meer moois. Vind jij dat ook? Versier de Zwaaisteen- raamtekening zo mooi en opval lend mogelijk en hang hem vanaf 1 oktober voor je raam, dan begint de Week tegen de Eenzaamheid. Aangeleverde foto Wil je nog meer knutselen of de raamtekening, wandel- of fietsrou tes downloaden? Kijk op www.jongerenwerkbuch.nl/ zwaaistenen. De zwaaistenenactie is een samenwerking van Steunpunt Eenzaamheid Heiloo, Stichting Trefpunt Heiloo en Jongerenwerk Heiloo. HEILOO - Het nieuwste boek van Dick Slagter is werke lijk een lust voor het oog. Het staat vol met prachtige his torische en nieuwe foto's van hoe het was en nu is. De St. Willibrordusstichting, van land goed Ypestein tot landgoed Willibrordus is daarmee een must-have in je boekenkast! Wie kent de Willibrordus niet? Dick heeft dit boek samenge steld naar aanleiding van een eer der door hem geschreven boek, Het Melcoterrein. "Ik heb jarenlang bij de GGZ gewerkt op het prachtige terrein van de Willibrordus, daar wilde ik dan ook graag een boek over schrijven. Na overleg met de Historische Vereniging Heiloo kon ik starten met dit project. En wan neer iemand mij vraagt iets uit te zoeken, doe ik dat grondig. Vandaar dat ik twee jaar gewerkt heb aan dit boek", aldus Dick. Dick is een bevlogen man als het gaat om de ontwikkelingen in de psychiatrische zorg, specifiek zoals die zich ontwikkelde in het toon aangevende Willibrordus. "Ik was voor het boek vooral geïnteresseerd in wat er achter het zo karakteris tieke hoofdgebouw gebeurde. Hoe de gebouwen van simpele huisves ting voor psychiatrische cliënten werden omgebouwd naar huise lijke gebouwen waarbij herstel en integratie in de maatschappij voor cliënten belangrijker werd. Deze veranderingen hebben grote gevol gen gehad voor de functie van land goed Willibrordus. Ik heb mij voor het boek vooral gefocust op de ste nen op dit terrein, niet zozeer op de gegeven zorg zelf." De geschiedenis wordt ook verteld door de vormen van de vele bijbe horende gebouwen. Het interieur van het hoofdgebouw is bijzonder en heeft een belangrijke histori sche betekenis. Maar ook op andere plekken op dit bruisende landgoed vind je rijksmonumentwaardige kunstwerken", zo vertelt Dick. "Op het hele terrein zijn vele kunstui tingen te vinden van kunstenaars uit de buurt. Ik heb mij laten ver rassen door de aanwezigheid van veel, soms verborgen, kunstwer ken. In de kapel bijvoorbeeld bevin den zich aan de binnenzijde van de buitenmuren 14 schilderingen van Thé Lau. Notabene de opa van de Thé Lau die wij misschien beter kennen als de zanger van de rock band The Scene. De begraafplaats heeft ook alles om als een rijksmo nument te worden verklaard, vind ik." Hoe de benaming voor dit terrein afhankelijk van de bestemming ook wordt, voor de meeste Heilooërs zal dit terrein de Wilhbrordusstichting of 'De Stichting' blijven heten, al is het maar omdat het met grote let ters op de voorgevel staat. Tekst: Pauline de Vries f Of nog leuker: geef de kleur plaat aan iemand naar wie je graag zwaait, bijvoorbeeld je buurman, buurvrouw, opa of oma, of je juf! Als zij de kleurplaat op het raam hangen, kunnen er nóg meer men sen zwaaien! Maak een foto van je kunstwerk en deel je foto op social media met #zwaaisteen, tag ©jonge renwerker, ester en kom een goodie ophalen bij het Trefpunt of in het jongerencentrum in Heiloo. De raamtekening kan opgehaald wor den bij het Trefpunt. Foto: Pixabay HEILOO - Onlangs kwamen de eerste plannen voor de bouw van een nieuw appartementencomplex aan de Ter Coulsterlaan naar buiten. Dit complex ligt in een uitloper van het Ter Coulsterbos, ook wel de Rimboe geheten. Afgelopen woensdag werden de omwonenden van de Rimboe door Kennemer Wonen tijdens een informatieavond bijgepraat. Daar werd meer duidelijk over de plannen en bleek dat Kennemer Wonen plannen heeft om een groot complex neer te zetten van 5 woonlagen en maximaal 15 meter hoog. Dat betekent dat in dit unieke stukje groen het hoogste bouwcomplex van de gemeente Heiloo zal verrijzen met alle gevolgen van dien voor natuur en omwonenden. Deze informatie zorgt voor grote onrust onder de omwonenden want hoe wel Kennemer Wonen aangaf dat de presentatie slechts eerste schetsen bevat, bleek al wel dat de uitbreiding van 20 naar 50 woningen grote gevol gen zal hebben. De bouw van het nieuwe complex en de bijbehorende parkeerplaatsen lijkt niet te realiseren zonder kap van oude eikenbomen en aantasting van dit bijzondere stukje flora en fauna. Jaren geleden is er ook al gestreden voor behoud van dit imieke stukje groen. Dat heeft er in 1996 toe geleid dat de gemeente toentertijd heeft afgezien van bouwplannen in deze uitloper van het Ter Coulsterbos. Bijna 25 jaar later lijkt het nodig om weer in actie te komen om verdere aantas ting van het groen in Heiloo te voorkomen. De omwonenden van de Rimboe hebben een eerste aanzet gedaan om zich te verenigen met als doel deze rigoureuze plannen te voorkomen. Wilt u zich hierbij aansluiten en op de hoogte gehouden worden van verdere plannen van omwonenden en belanghebbenden dan kunt u zich aanmel den bij Hans Spoelman door middel van een mailtje naar RimboeHeiloo@gmail.com Stijlvolle Rijksmonumenten Dick heeft maar liefst twee jaar gewerkt aan zijn nieuwste boek "De geschiedenis van dit land- over landgoed Willibrordus. Foto: Pauline de Vries goed staat niet alleen in de boeken. EGMOND AAN ZEE HEILOO - Afgelopen dinsdag 29 september werd mevrouw Wessel, Zuster Laeta, 101 jaar oud. Zij is gebo ren op een herfstachtige maan dag in 1919. En eerlijk is eerlijk, die 101 jaar zie je niet aan haar af. "Ze is kwiek en nog lekker bij de tijd", zegt Loes, haar tantezegger. Zuster Laeta is geboren in Heiloo en via onder andere Brabant en Heemstede sinds januari dit jaar terug in de buurt. Ze woont momen teel, samen met nog een aantal reli gieuze zusters, in verzorgingshuis Agnes in Egmond aan Zee. Hoe hebt u deze bijzondere verjaardag gevierd? "Vorig jaar heb ik met mijn fami lie genoten van een lunch en diner in een restaurant hier in de buurt. Van de koning kreeg ik een brief, daar ben ik wel trots op. Dit jaar vierde ik mijn verjaardag niet. Ik mocht niet meer dan vier mensen tegelijk uitnodigen op mijn kamer. Ze sturen dus maar een kaartje", aldus de zuster. "Afgelopen week kreeg ik wel al een bijzonder cadeau van een nicht. Ze vroeg mij of ik met haar ergens heen wilde. We zijn samen naar het kerkhof in Heiloo gegaan. Niet het uitje dat zij in haar hoofd had, geloof ik. Op dat kerkhof liggen onder andere mijn ouders begraven. Ik krijg daar ook mijn plek. Dat vind ik zelf een heel geruststellend idee." 101 jaar, wat is uw geheim? "Als ik terugkijk op mijn leven heb ik vooral vaak geluk gehad, samen met geloof, hoop en liefde. Dat moet je wel willen zien, het zat soms in hele kleine dingen als een gebed of een rondje om. Juist die kleine dingen waardeer ik nog steeds enorm. Als je geluk voelt en positief blijft, kun je heel oud worden. Daarbij zorg ik voor een dagelijkse structuur en puzzel ik elke dag. Ik ben een religieus zuster geworden omdat ik mij graag wilde inzetten voor anderen. Iets geven aan anderen heeft mij zeker ook goed gedaan." Zuster op Soestdijk Mevrouw Wessel is als wijk verpleegster bij alle lagen van de samenleving thuis geweest. Zelfs op Soestdijk, bij koningin Juliana. De kamers van de prinsesjes heeft ze ook gezien. "Als ik nog een wens mag doen, dan wil ik graag nog eens in Paleis Soestdijk kijken. Ik ben een gelukkig mens met een hoofd vol met 100 jaar herinneringen, ont moetingen en belevingen." Tekst: Pauline de Vries Mevrouw Wessel: "Als ik nog een wens mag doen, dan wil ik graag nog eens in Paleis Soestdijk kijken." Foto: Pauline de Vries

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 11