MEER RUIMTE 12 Raken de beperkingen alleen de topsport? Hoe zie je de toekomst van Flashing Heiloo? UITKIJKPOST 30 SEPTEMBER 2020 HEILOO Sporthal Het Vennewater is veel te klein om de trainingen, wedstrijden en toernooien van de sportverenigingen nog te faciliteren. Wij zijn over duidelijk toe aan meer binnensportruimte. De verenigingen zitten klem, kunnen niet meer groeien, schrappen in hun aanbod en wijken uit naar sporthallen in de regio. Een tweede hal is de oplossing en parallel aan de huidige hal kan dat! Specialisten van de verenigingen hebben al het voorwerk gedaan. Bouwteke ningen, kostencalculaties, exploitatie: alles is klaar. Conclusie: met minimale extra financiële ondersteuning is het hele verhaal rond. Uniek in Nederland. Nu is de politiek in Heiloo aan zet! Kom alle sporters tegemoet en gun ze de noodzakelijke ruimte. Heiloo groeit en is meer dan gemiddeld sportief, dan hoort een tweede hal erbij! Volleybalvereniging Effect, Hockeyvereniging De Terriërs, Basketbalver eniging Flashing en Zaalvoetbalvereniging HZV lopen 4 weken een moti vatie-estafette. Deze week het 'waarom' van Flashing: Huub Hartman, voorzitter van Flashing Heiloo, over de ontoereikende sportaccommodaties in Heiloo: "Flashing Heiloo is een ambitieuze vereniging. Lang hebben de teams op regionaal niveau gespeeld. Maar door te investeren in kaderontwikkeling zijn de Heilooër teams doorgestoten naar landelijke competities. Dat resulteer de in 2019 in het eerste Nederlands kampioenschap. Meerdere spelers van Flashing zijn ondertussen ook tot nationale selecties doorgedrongen. De faci liteiten in Heiloo ondersteunen deze ontwikkeling echter niet. Onze nationaal spelende teams moeten de meeste trainingen afwerken in gymzalen die bij lange na niet voldoen aan vereiste afmetingen. In Het Vennewater spelen we zelfs met dispensatie, omdat de velden te klein zijn met te weinig uitloop. Dit is een structureel probleem. Dit seizoen zijn twee teams doorgedrongen tot de eredivisie. Wij hebben voor dit hogere niveau nog slechts dispensatie gekregen op basis van de verwachting dat in de aanloophal op een center- court kan worden gespeeld. Lukt dat niet, dan moeten wij ons terugtrekken uit de eredivisie. Topsport in Heiloo blijkt dan gewoon niet mogelijk te zijn. Om eerlijk te zijn steekt het ons als we bij onze tegenstanders de faciliteiten zien en horen dat de gemeente daar bereid is sport te faciliteren. Het steekt zo schril aftegen onze situatie." "Nee, zeker niet. Ook andere teams moeten deels uitwijken naar hallen buiten Heiloo. Dat heeft al meerdere keren geleid tot leden die dat niet zien zitten en afhaken. Juist breedtesporters zoeken naar mogelijkheden in de buurt. Flashing heeft nu een BasketballsCool project voor kinderen van 3 - 8 jaar. Daar lopen meer dan 40 kinderen rond. In de maanden oktober - februari kunnen wij niet in Het Vennewater en wordt ons gevraagd uit te wijken naar de gymzaal Burenweg. Maar daar kunnen geen 40 kinderen in. Noodgedwongen leggen wij het programma daarom in die maanden deels stil. Kinderen willen sporten, maar kunnen dat door de beperkte voorzienin gen niet. Een gemeente als Heiloo kan dit toch niet laten gebeuren!" "We staan op een kantelpunt. Politiek Heiloo kan ons helpen een bloeiende vereniging verder te laten bloeien. Maar het kraakt nu aan alle kanten. Als wij geen accommodatie krijgen die voldoet aan de eisen, zullen wij terug moeten naar plan B. Spelen en trainen zonder ambitie. Werken met kleine groepen en trainingsuren beperken. Het zal leiden tot een leegloop. Het is de vraag of Flashing Heiloo dat op termijn zal overleven. Maar wij rekenen erop dat de Heilooër politiek het niet zover zal laten komen. En tot slot nog dit: "Het is werkelijk uniek dat verenigingen gezamenlijk met een solide en goed onderbouwd plan komen om de zaalsport in Heiloo gezond te houden. Het onderschrijft direct ook de potentie die deze verenigingen in de toekomst hebben. Juist dat moet reden zijn om deze verenigingen een toekomst te bieden." Flashing geeft het stokje door aan zaalvoetbalvereniging HZV. Volgende week maken zij duidelijk waarom de tweede hal bij Sporthal Het Vennewater noodzakelijk is! Meer informatie kunt u bij de betreffende sportclubs opvragen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 12