Heiloo contact m m alleen samen krijgen we 13 HEILOO corona ondercontrole Welzijn Openingstijden Bouwen en wonen Mededelingen Werk in uitvoering Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 30 SEPTEMBER 2020 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Vrijwilligers bedankt! Vrijwilligers Bedankt! is een dankjewel namens de gemeente, steunpunten voor vrijwilligerswerk en welzijnsorga nisaties. Van 7 t/m 15 november wordt een waarderingsweek georganiseerd voor de inwoners die actief zijn als vrij williger. Want... Waar zouden we zijn zonder vrijwilligers? Gedurende deze week worden er allerlei leuke, interessante en inspi rerende workshops en activiteiten georganiseerd. Ook is het mogelijk om u in te schrijven voor een cadeaubon of cadeaupakketje. Lijkt het u leuk om deel te nemen? Van 1 t/m 20 oktober kunt u zich inschrijven via www.vrijwilli- gers-bedankt.nl Verschillende sportactiviteiten uit proberen met de Sportstrippenkaart Afgelopen week was het de Nationale Sportweek. In het kader hiervan heb ben buurtsportcoaches Kim Groen en Bart Ploeger de Sportstrippenkaart overhandigd aan wethouder sport Rob Opdam. Dit symboliseert de uitnodiging GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN Het gemeentehuis is dicht. Regel het online. Lukt dat niet, mail ons op info@heiloo.nl, of bel 072-5356666. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, t 072 535 66 66 Openingstijden Ma, di, wo, vrij 08.30 - 15.45 uur Donderdag gesloten Zaterdag 09.00 - 16.00 uur aan inwoners van Heiloo om zoveel mogelijk te genieten van sporten en bewegen. Met deze strippenkaart is het mogelijk om voor €50,- tien sporten uit te proberen bij verschillende sportaan- bieders in Heiloo. Wethouder Rob Opdam: "De gemeente Heiloo hecht er veel waarde aan dat mensen zoveel mogelijk kunnen genie ten van sporten en bewegen. Met de Sportstrippenkaart kunnen onze inwo ners de ene keer een yogaies volgen en de andere keer een kickboks- of tennisles. Het draagt bij aan een gezonde leefstijl, maar sport is veel meer dan dat. Sport doet iets met je." Wilt u meer genieten van sport en bewegen? Tot en met december is het mogelijk om de verschillende sporten uit te proberen. Voor meer informatie over de Sportstrippenkaart of de aan schaf hiervan, kunt u kijken op www. sportenbewegeninheiloo.nl. Of neem contact op met een van de buurtsport coaches: Bart Ploeger (b.ploeger@alk- maarsport.nl) en Kim Groen (k.groen@ alkmaarsport.nl). Hoe maak ik mijn kind weerbaarder? Hoe geef je je kind meer zelfvertrou wen? Hoe zorg je ervoor dat je kind zich zekerder voelt? Volg de online lezing op donderdag 8 oktober om 20:00 uur. Aanmelden kan via www. ggdhn.nl/cursussen. 1 tot en met 8 oktober Week tegen Eenzaamheid Van 1 tot en met 8 oktober is het 'Week tegen Eenzaamheid'. In deze landelijke week staan ontmoeting en verbinding centraal. Door het hele land is er dan extra aandacht voor het thema, ledereen voelt zich weieens eenzaam of alleen. Door de coronacrisis misschien wel extra. De Week tegen Eenzaamheid is voor iedereen. Meer weten over de landelijke week? Kijk op www.eentegen- eenzaamheid.nl. Ook in onze gemeente vinden we het nog meer dan anders belangrijk dat we omkijken naar elkaar. En dat we elkaar helpen als dat kan. Hieronder leest u een aantal suggesties over hoe u dat kunt doen. Steunpunt Eenzaamheid Bent u een van onze inwoners, een sociale professional, vrijwilliger, ondernemer of zorgmedewerker die eenzaamheid vermoedt en daar iets aan wil doen? En weet u niet goed hoe u dit aan kunt pakken of welke moge lijkheden er zijn? Neem contact op met het Steunpunt Eenzaamheid voor advies en steun. Voor meer informatie over het Steunpunt Eenzaamheid in onze gemeente kijkt u op www.steun punteenzaamheid.nl. Het steunpunt maakt eenzaamheid bespreekbaar en creëert bewustwording, geeft adviezen en steun, zorgt voor doorverwijzingen en helpt gevoelens van eenzaamheid te verminderen. Sociaal Team Het Steunpunt Eenzaamheid Heiloo werkt samen met het Sociaal Team. Bij het Sociaal Team kunt u altijd terecht voor een luisterend oor of advies om gevoelens van eenzaamheid te verminderen. Voor uzelf of voor een ander. Ook als u advies, hulp of onder steuning nodig heeft over bijvoorbeeld Wmo, jeugdhulp, mantelzorg of vrijwil ligerswerk kunt u bij het Sociaal Team terecht. Vrijblijvend, in vertrouwen en zonder kosten voor u en zonder dat u een verwijzing nodig heeft. Kijk voor meer informatie op https://www.heiloo. nl/aanvragen-en-regelen/sociaal-team/ Omgevingsvergunning Aangevraagd Dokterslaan 9, het plaatsen van een dakkapel in het voordakvlak van de woning, datum ontvangst 23 september 2020 (WAB02001903) Heerenweg 221, het bouwen van een schuur (na sloop bestaande schuur), datum ontvangst 24 september 2020 (WAB02001913) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verleend Kennemerstraatweg 305 in Heiloo, het aanleggen van een uitweg, verzenddatum 22 september 2020 (WAB02001208) Butterlaan 22, het vergroten van de woning (dakop- bouw), verzenddatum 23 september 2020 (WAB02001620) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Buiten behandeling (aanvraag onvolledig) Stationsweg 128a, het brandveilig gebruiken van het kinderdagverblijf 'Het Kasteel van Heiloo', verzenddatum 16 september 2020 (WAB02001495) Stationsweg 128a, het veranderen van een woning naar een kinderdagverblijf, verzenddatum 18 september 2020 (WAB02001524) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verwijderen bomen Onderstaande bomen worden binnenkort verwijderd. Boom Locatie 1 monumentale Linde Ventweggetje Kennemerstraatweg t.h.v. huisnr. 53 Meer informatie staat op onze website: https://www.heiloo.nl/over-de-gemeen- te/bomen Week van de Veiligheid van 5 tot en met 11 oktober 2020 Bent u voorbereid op criminaliteit? Word geen slachtoffer! Strijd samen met ons tegen criminaliteit. Een bekende die snel geld nodig heeft? Niet-geleverde mondkap jes? Een vage websitelink? In tijden van corona zoeken criminelen naar andere manieren om geld af te trog gelen. Waar het aantal woninginbraken tijdens de coronacrisis juist daalde, steeg het aantal meldingen van online oplichting. Tijdens de Week van de Veiligheid (5-11 oktober 2020) zetten gemeenten, brancheorganisaties en politie zich in om inwoners weerbaar te maken tegen criminaliteit. Volg ons online Helaas gaan veel activiteiten niet door in verband met corona. Daarom zijn we er vooral online voor u. Volg als onder nemer een online overvaltraining, lees wat u moet doen bij inbraak of geef u op voor Burgernet; een kleine greep uit de tips die we in de week van 5 tot en met 11 oktober via de Facebook- en Twitterpagina van gemeente Heiloo delen. Ook plaatsen we die week een pagina vol belangrijke en handige vei ligheidstips in de huis-aan-huis krant. Meer informatie over de Week van de Veiligheid kunt u vinden op www. deweekvandeveiligheid.nl. Balies gemeentehuis 2 oktober gesloten Op vrijdag 2 oktober krijgen wij een nieuw computersysteem. Daarom zijn die dag onze balies dicht. En kunt u geen afspraak maken. Met spoed een rijbewijs of reisdocument nodig? Dan kunt u die uiterlijk tot woensdag 30 september 14.00 uur aanvragen. Afsluiting Omloop In de week van maandag 12 oktober tot vrijdag 16 oktober wordt de Omloop tussen de afslag naar het Baafje en de Spillaan afgesloten voor het door gaande verkeer. Ter hoogte van de Gaanderij wordt het kruispunt van de Omloop aangepast, hier wordt een midden geleider aan gebracht. De midden geleider komt er hetzelfde uit te zien als de midden geleider bij de aansluiting Scheprad. Tevens wordt er een fietsoversteek bij de Gaanderij gemaakt. Er wordt voor het doorgaande verkeer een omleiding gemaakt via de Zeeweg, de Ringweg en de Dors. Meer informatie staat op onze website: www.heiloo.nl/wegwerk- zaamheden

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13