Welkom Puk! Kits Oonlie start met het aanbieden van kinderopvang 0-4 jaar Opvang voor kinderen van 4-13 jaar UITKIJKPOST 30 SEPTEMBER 2020 Kits Oonlie opende in mei 2001 de deuren van zijn eerste kinderdag verblijf aan De Hoefsmid in Heiloo. De oprichters van Kits Oonlie konden geen passende opvang voor hun kinderen vinden en zijn daarom een eigen kinderdagver blijf gestart. Eén jaar later werden de tweede en derde locatie van Kits Oonlie geopend: kinderdag verblijf Limmen en kinderdagver blijf Alkmaar. Binnen Kits Oonlie staat de kwaliteit van de opvang hoog in het vaandel. Sinds 2003 zijn de locaties dan ook in het bezit van het HKZ-certificaat. Dit certificaat wordt afgegeven door het Keur merkinstituut aan kinderopvang organisaties die de kwaliteit van de opvang continu bewaken en verbeteren. Het Keurmerkinstituut controleert jaarlijks of nog steeds wordt voldaan aan de kwaliteitsei sen die zijn opgesteld door een breed scala van deskundigen. Kits Oonlie vindt het belangrijk dat het verschil tussen thuis en de kin deropvang zo klein mogelijk blijft. De pedagogisch medewerkers van Kits Oonlie creëren, in samenspraak met de ouders, een veilige, ver trouwde en stimulerende omgeving waarin kinderen kunnen opgroeien en zich kunnen ontwikkelen, ieder op zijn eigen tempo. De financiële crisis weerhield Kits Oonlie er niet van om in 2011 nog twee kinderdagverblijven te ope nen, waarbij één kinderdagverblijf uit een verticale groep bestaat. Hierbij worden de kinderen van 0 tot 4jaar in één ruimte opgevan gen, in tegenstelling tot de andere kinderdagverblijven. Groot voordeel hiervan is dat broertjes/zusjes gezellig bij elkaar in de groep zitten en de kleinsten veel kunnen leren van de 'oudere' kindjes. Door de jaren heen zijn de locaties zowel van binnen als van buiten regelmatig opgeknapt om aan de verwachtingen van ouders en het ontwikkelingsniveau van de kinde ren te kunnen blijven voldoen. Negen jaar na het openen van het laatste kinderdagverblijf komen er twee kinderdagverblijven bij. Sinds 1 september 2020 heeft Kits Oonlie kinderdagverblijf Picobello, gevestigd in de binnenstad van Alkmaar, overgenomen. Kinder dagverblijf Picobello onderscheidt zich van andere locaties, doordat de kinderen tussen de middag een warme maaltijd aangeboden krij gen. Bij binnenkomst valt je meteen de grote open keuken op, waar de groepsassistentes wekelijks een menu samenstellen en bereiden. Daarnaast opent, aan het einde van dit jaar/begin 2021, kinderdag verblijf De Rimboe zijn deuren. Momenteel wordt er hard ge werkt om ervoor te zorgen dat het pand aan alle kinderopvangeisen voldoet. De keukens zijn besteld en worden binnenkort geplaatst, de nieuwe vloer wordt momenteel gelegd en de buitendeur naar het speelterrein is al geplaatst. De buitenruimte is inmiddels zo goed als klaar en de laatste gesprekken over de inrichting vin den nu plaats. Om de naam van het nieuwe kinderdagverblijf eer aan te doen, wordt zowel binnen als buiten het thema 'Rimboe' toegepast. Een uniek concept binnen Kits Oonlie. Vanaf het schooljaar 2007-2008 werd het verplicht voor basisscholen om buitenschoolse opvang te regelen als ouders daarom vroe gen. In overleg met verschillende basisscholen in Heiloo en Alkmaar is Kits Oonlie in augustus 2007 gestart met het aanbieden van buitenschoolse opvang. Dagelijks waren er bij de start van de buitenschoolse opvang onge veer 10 kinderen per dag aanwezig. Inmiddels is het aantal kinderen ge groeid naar ruim 50 per dag en op BSO Ypestein is er zelfs nu nog een wachtlijst. Voor Kits Oonlie reden om BSO Ypestein uit te breiden. In overleg met Gemeente Heiloo heeft Kits Oonlie sinds dit school jaar het beheer van Wijkgebouw Ypsalon op zich genomen en zal het Wijkgebouw een nieuwe uitstraling krijgen. Niet alleen de uitstraling zal veranderen, ook het aantal kindplaatsen wordt verhoogd, zodat de kinderen op de wachtlijst ook een plekje kunnen krijgen. Tijdens de herfstvakantie starten de werkzaamheden die naar verwachting ongeveer drie weken in beslag zullen nemen. Kits Oonlie kiest voor een huise lijke sfeer op de buitenschoolse opvang. De kinderen kunnen even hun verhaal kwijt wanneer zij uit school komen en kunnen daarna zelf kiezen wat zij gaan doen. Maar om toch gericht de ontwikkeling te stimuleren van de kinderen biedt Kits Oonlie verschillende activitei ten aan, zodat de kinderen een activiteit kunnen kiezen die zij leuk vinden. Daarnaast zijn er verschil lende materialen aanwezig waar de kinderen mee kunnen spelen. De medewerkers streven ernaar om de tijd zo leuk mogelijk te laten zijn en toch de ontwikkeling te stimuleren. Veiligheid, vertrouwen en structuur zijn de belangrijkste speerpunten bij Kits Oonlie. Kits Oonlie wil de kinderen het gevoel geven dat zij een beetje thuiskomen en zich ver trouwd voelen met de medewerkers en andere kinderen in de groep. Voor vragen over plaatsingsmoge lijkheden op een van de locaties, kunt u terecht bij de medewerkers van de Centrale administratie. Kinderdagverblijf De Rimboe Bergeonstraat 30 1851 KB Heiloo Kinderdagverblijf De Hoefsmid De Hoefsmid 9 BSO Ypestein De Hucht 4 1851 ZC Heiloo Centrale Administratie De Hoefsmid 9 1851 PZ Heiloo 1851 PZ Heiloo 072-5323576 Kinderdagverblijf Plan Oost Kennemerstraatweg 380A 1851 BK Heiloo info(5)kits-oonlie.nl www.kits-oonlie.nl Kinderdagverblijf Boekenstein Boekenstein 46 1852 WS Heiloo Kits Oonlie heeft tevens vestigingen in Limmen en Alkmaar. Om het stimuleren van de ontwikkeling nog verder vorm te geven, heeft Kits Oonlie er in 2008 voor gekozen om bij de kinderdagver blijven en de peuteropvang te gaan werken met het Voor- en Vroeg- schools Educatieprogramma (WE) Uk Puk. Uk Puk is een educatief totaalprogramma, gericht op de brede ont wikkeling van kinderen van 0 tot 4jaar. Uk Puk is speciaal ontwikkeld voor kinderdagverblijven en peuterspeelzalen. Taalontwikkeling staat daarbij voorop: spreken, luisteren en uitbreiding van woordenschat zijn belangrijke onderdelen. Daarnaast is er bij Uk Puk aandacht voor so ciale vaardigheden, motoriek en is er een eerste oriëntatie in rekenen. Uk Puk bestaat uit een vrolijk gekleurde handpop, genaamd Puk. Hij maakt dezelfde dingen mee als de kinderen en leeft dus in een voor hen herkenbare leefwereld. Puk betrekt de kinderen bij de activiteiten en lokt zo op een veilige manier interactie uit. Uk Puk is opgebouwd uit verschillende thema's. Als extra steuntje in de rug is er voor bijna 4-jarigen het activiteitenthema: 'Ik ga naar de basisschool'. Met het totaalprogramma Uk Puk krijgen de kinderen een goede start in het basisonderwijs. Aan de hand van de thema's worden verschillende activiteiten aangeboden. De activiteiten zijn geschikt voor horizontale en verticale groepen en sluiten aan bij het normale dagritme van Kits Oonlie. Uk Puk gebruikt dagelijkse rou tines, zoals samen eten of buitenspelen, als vertrekpunt voor speelse activiteiten. Hierdoor worden dagelijkse bezigheden omgebogen tot leersituaties. De activiteiten worden uitgevoerd in grote en kleine groe pen en bestaan uit luister-, ontdek-, kring- en pukhoekactiviteiten. Niet alleen de peuters worden betrokken bij de activiteiten maar ook aan de baby's worden leuke activiteiten aangeboden, uiteraard op een aan gepast niveau en met andere doelen. Bij de baby's ligt de nadruk vooral op het ervaren in plaats van het doen. Wanneer een kind geen interesse heeft of niet mee wil doen wordt hem/haar een andere activiteit aan geboden. Kinderen die risico lopen op een onderwijsachterstand kunnen een aan vullende WE-indicatie krijgen. Dit betekent dat zij het advies krijgen extra dagdelen naar de kinderopvang te komen. De extra dagdelen worden gesubsidieerd door de gemeente. Wanneer u denkt dat uw kindje in aanmerking komt voor een WE-indi catie, dan kunt u dit aangeven bij uw CJG-locatie (consultatiebureau).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 17