Filmhuis Alkmaar en de coronamaatregelen Natuurbegraafplaats Geestmerloo Een goed hoofdkussen is hoofdzaak! Sint-Adelbertabdij koopt kerk Egmond-Binnen REGIO 21 Vincent Beentjes snelste mountainbiker Tijdens de open dag vond er een UITKIJKPOST 30 SEPTEMBER 2020 De sfeervolle foyer van het Filmhuis. Aangeleverde foto ALKMAAR - De coronamaatre gelen hebben natuurlijk veel effect op de bezoekersaantallen van het Filmhuis. Daarom bie den ze de mogelijkheid om het Filmhuis financieel te steunen en vriend te worden. Voor 50 per jaar steun je het Filmhuis om het draaiend te hou den. Als huisvriend kom je dan in aanmerking voor exclusieve spe cials en voordelige vriendenacties. Zie de website www.filmhuisalk- maar.nl voor meer informatie. Hoe gaat een bezoek aan het Filmhuis eigenlijk in de praktijk met de coronamaatregelen? Als je bin nenkomt wordt gevraagd hoe het met je gaat en of je je handen wilt desinfecteren. Ze leggen je vriende lijk uit dat je bij de kassa je kaartje kunt laten scannen en dat je een gratis kopje koffie mee kimt nemen de zaal in of een betaald drankje. De foyer ziet er overzichtelijk en ver zorgd uit. Een vrijwilliger begeleidt je naar de zaal en geeft aan waar je kunt zitten. Na afloop kun je nog nazitten als er plek is aan de tafels in de foyer. Verschil is nu wel dat de medewerkers naar je tafel komen om te vragen wat je wilt drinken en datje het niet zelf hoeft te halen aan de bar. Ondanks de coronamaatregelen is een bezoek aan het Filmhuis nog steeds een hele beleving. REGIO - In Indonesië horen leven en dood bij elkaar: over ledenen werden begraven in de achtertuin en de kinderen speelden om de graven heen. Conceptueel denker Charles Lourens, met zijn Indonesische roots, begreep niet dat wij onze overledenen achter een muur op het kerkhof laten rus ten en zo werd het idee gebo ren voor natuurbegraafplaats Geestmerloo. In het prachtige serene natuur gebied bij het Geestmerambacht dat 11 hectare beslaat kunnen 5500 mensen worden begraven. Inmiddels rusten er zeventien over ledenen. Om het meer heen vind je een natuurspeelplaats voor kin deren en het Bos der Omarming, waar ouders die hun kind hebben verloren een herdenkingsboom kun nen planten. In de duinkamer en de boskamer kunt u afscheid nemen van uw dierbare. Al wandelend over de kronkelige paden tussen de kruiden en de bosschages door heb je een prachtig uitzicht, zelfs de duinen van Schoorl zijn te zien. Een begrafenis in de natuur Op de graven ligt een boomschijf met een inscriptie; deze schijf zal uiteindelijk weer één worden met de natuur. De kist, de mand of de lijkwade en de kleding van de over ledene moet bestaan uit natuurlijke materialen zodat het in de natuur kan worden opgenomen. Uiteraard mogen er rouwkransen worden gelegd tijdens de begrafenis maar na twee weken worden deze weg gehaald door de medewerkers om de natuur niet te verstoren. De begrafenis die per dagdeel wordt ingepland om 'lopende band peri kelen' te voorkomen lijkt overigens minder deprimerend dan op een kerkhof; de bijtjes zoemen rond de nabestaanden en je ruikt de geurige bloemen en kruiden in een oase van rust. Het lijkt alsof de natuur je ter plekke troost. Alexander van der Pijl van Dimweg Uitvaartzorg: "Dit is niet alleen een natuurbegraafplaats, het is veel meer dan dat. Het is een ont moetingsplaats voor nabestaanden, maar ook voor mensen uit de omlig gende wijken en we werken mee aan het behoud van de natuur voor toekomstige generaties." Eeuwigdurende grafrust Op natuurbegraafplaats Geest merloo krijgt de overledene eeu wigdurende grafrust tegen eenma lige kosten. U kunt nu al een plekje uitzoeken en deze reserveren voor onbepaalde tijd. Een andere pret tige bijkomstigheid van de natuur begraafplaats is dat op deze manier de natuur voor altijd behouden blijft. Projectontwikkelaars zullen in dit gebied geen kans krijgen. De natuurbegraafplaats reserveert een deel van de inkomsten in een toe komstfonds en schenkt een deel aan natuurbeheer. Voor meer informatie, een rondleiding of voor het reser veren van een rustplaats: www. natuurbegraafplaats-geestmerloo.nl Tekst: Margreeth Anema LIMMEN - Sluit uw hoofdkus sen wel aan bij uw persoonlijke behoeften? Het beste hoofdkus sen is afgestemd op uw individu ele maten en wensen. In onze winkel laten wij u de mogelijkheden ervaren. Daarna gaat u thuis testen! Door onze bescherm- slopen kan dit uiteraard 100% veilig en hygiënisch! Het kussen welke wij u adviseren krijgt u mee naar huis om deze een aantal nachten thuis te testen. Niet even voelen en pro beren in de winkel dus, maar thuis ervaren. Best kans dat u even moet wennen, u ervaart ondersteuning en comfort op een compleet andere manier. Vaak wordt dit direct als prettig ervaren maar het komt ook voor dat u uw spieren iets meer tijd moet gunnen om deze ondersteu ning als prettig te ervaren. En mocht u na een aantal nachten nog niet lekker slapen dan gaan we samen in de winkel aan de hand van uw feedback het juiste kussen uitzoe ken. Geen stapel kussens meer op zolder, geen investeringen in dure kussens welke toch niet geschikt blijken, geen risico, alleen maar lek ker slapen! Tijdens de kussenmaand oktober krijgt u van ons een leuk cadeau bij aankoop van uw nieuwe kussen! Kom naar onze winkel, wij hebben uw kussen! Slaapkenner Lute, Rijksweg 108 Limmen www.slaapkennerlute.nl 072 - 505 14 54. Slaapkenner Lute heeft een ruim assortiment hoofdkussens. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Mountainbiker Vincent Beentjes uit Castricum heeft donderdagavond de snelste tijd gereden tijdens de weke lijkse tijdrit in Akersloot op Sportcomplex de Cloppenburgh. Het werd een spannende race bij de Kids and Parents Bikeschool. Net als vorige week had Dave van Kuilenburg uit Heiloo pech van wege een lekke band. Het werd daarom een spannende strijd tussen Alwin Hes en Vincent Beentjes. Zelfs Wout Bakker had aan dit gevecht mee kun nen doen, mits hij niet halfkoers zijn weg versperd zag door een boom. Met tijden van om en nabij de 5.15 minuten per ronde hielden de twee kemphanen elkaar in evenwicht en gaven geen meter cadeau. Het verschil bleef gelijk tot Beentjes bloed rook. Uiteindelijk had Alwin Hes geen schijn van kans en moest hij genoegen nemen met een tweede plaats. Vincent Beentjes kwam over de finish in een eindtijd van 52.29 minuten; Hes noteerde een score van 52.46 minuten. EGMOND-BINNEN - De ker kenraad van de protestantse gemeente te Egmond heeft de kerk in Egmond-Binnen en het bijbehorende kerkhof onlangs verkocht aan de nabijgelegen Sint-Adelbertabdij. De onder tekening van de koopakte vond plaats op 18 september. Aan deze verkoop is gedurende een aantal jaren een zorgvuldig pro ces van overleg voorafgegaan tus sen de abdij en de PKN-gemeente. De gemeente is verheugd dat deze ook historisch zo rijke locaties in handen komen van de abdij. Daarmee is gewaarborgd dat de functies van het kerkgebouw en het kerkhof ook in de toekomst in stand blijven. Op 6 september heeft de gemeen te in een bijzondere viering afscheid van het kerkje genomen, dat zovele jaren een belangrijke plaats had in het kerkelijk leven. De protestantse gemeente blijft haar kerkdiensten voortzetten in de protestantse kerk aan de Trompstraat in Egmond aan Zee. Het beheer van het kerkhof ligt vanaf heden in handen van de abdij. Sint-Adelbertabdij te Egmond-Binnen. Foto: via google.nl demonstratie van een begrafenis plaats. Foto: Paula van der Post Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 21