Bewoners Zevenhuizerlaan in actie tegen snelheidsduivels De schoenendoosactie begint weer Een nieuw tijdperk voor Pensionstal Sprenkeling w Heiloo weer een beetje dementievriendelijker 3 Vervolg van de voorpagina: "ff. 2fgn UITKIJKPOST 30 SEPTEMBER 2020 HEILOO - Zaterdag 26 septem ber kwamen de bewoners van de Zevenhuizerlaan gezamenlijk in actie tegen snelheidsovertre ders in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland (WN). Op de Zevenhuizerlaan is de maxi male snelheid 30 km per uur maar er wordt nog altijd te hard gereden, wat gevaarlijke situa ties oplevert. Terwijl de kinderen met laser- guns, meegebracht door WN, de snelheid meten van passanten leg gen initiatiefnemers Monique en Thirza uit wat het doel is van de actie: "Wij willen automobilisten ervan bewust maken dat zij te snel rijden. Ook willen wij dit probleem onder de aandacht brengen van de gemeente." De herinrichting van de Zevenhuizerlaan zit eraan te komen maar de bewoners zouden graag zien dat dit proces versneld wordt of dat er alvast maatregelen worden genomen om de snelheid van het verkeer eruit te halen. Pijnpunten Pijnpimten zijn de kruising Haagbeuk-Breedelaan, waar 's mor gens drommen kinderen moeten oversteken om naar school te gaan, en de rij huizen aan de nieuwbouw- zijde zonder stoep. "Er komen hier steeds meer jonge gezinnen wonen en omdat er geen stoep is staan de kinderen gelijk op straat als ze de voordeur uit lopen", aldus een bezorgde moeder. Ook rijden er nog altijd veel vrachtwagens door de straat. Dat is verboden, behalve voor bestem mingsverkeer. Inmiddels is er een prachtige alternatieve route via de Vennewatersweg. Metingen Ook wethouder Rob Opdam en de CDA-fractie kwamen poolshoogte nemen. "Onlangs, als reactie op een brief van de omwonenden, heeft de gemeente metingen uitgevoerd. Daaruit bleek dat 50% zich aan de snelheid houdt; 75% rijdt te hard maar blijft onder de 37 km per uur. Het grootste probleem zijn dan ook de echte snelheidsduivels en de vrachtwagens die hier niets te zoe ken hebben", aldus de wethouder. Tot de herinrichting wil de gemeente BOA's controles laten uit voeren. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Veel vrijwilligers zijn bezig met de voorbereidingen van de jaarlijkse schoenen doosactie. De actie gaat op 4 oktober van start met een fami- lieviering om 10.00 uur in de Willibrorduskerk. Ook het kin derkoor WIKIKO verleent mede werking. De afgelopen jaren zijn steeds meer mensen mee gaan doen aan de actie. Vorig jaar konden er 250 mooi versierde en goedgevulde schoenen dozen gestuurd worden naar kinde ren in arme landen en oorlogsgebie den. De organisatie hoopt ook dit jaar op veel deelnemers. Er staat een kraampje met spulletjes en informa tie. Op zondagen, na de viering van 10.00 uur in de Willibrorduskerk, staan vrijwilligers in de periode van 4 oktober l/m 8 november in de kraam om u te helpen. U kunt ook helpen met tennisbal len, knikkers en lapjes stof met fris se kleuren. Als u er niets mee doet, wilt u die dan op een zondag afge ven bij de kraam of (door de week) bij het secretariaat? De organisatie is u daar zeer dankbaar voor. Werkgroep MOV (Missie, Ontwikkeling en Vrede) Werkgroep Schoenendoosactie Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Wiliibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op Gesoebat Ook komt er eindelijk een einde aan het gesoebat met de gemeente dat al jaren duurt. In eerste instan tie wilde het stel namelijk niet op de Hoogeweg starten maar langs de Zeeweg aan de Zuidemeg, daar bezitten zij namelijk zeven hec tare grond dat alleen gebruikt werd om gras te oogsten. "In 1986 vond de toenmalige wethouder dit een slecht idee omdat we te jong zouden zijn, daarna hebben we het nog vier of vijf keer geprobeerd maar er was altijd wel iets of iemand die tegen was", aldus Jeannette. Drie jaar geleden kwam er een eventueel nieuwe mogelijkheid tot verplaatsing. De gemeente bood Sprenkeling in verband met de nieuwbouwplannen van Zuiderloo samen met een trans portbedrijf een locatie aan langs de Vennewatersweg. Jeannettes hart maakte een sprongetje: nu kon ze in Heiloo blijven waar tachtig pro cent van haar klanten vandaan komt en waarvan ze velen al twintig of dertig jaar kent omdat ze al zo lang hun paarden stallen bij Sprenkeling. Ook zouden ze zo in de buurt van de Sprenkeling-enclave blijven, een van Jans zusters woont ook op Hoogeweg 34 en een ander heeft er een tuin. Helaas gooiden de stik stofcrisis en Natura 2000 roet in het eten. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en bet ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek HEILOO - Op maandag 21 sep tember, Wereld Alzheimer Dag, namen vijftien vrijwilligers deel aan de training GOED omgaan met dementie. De training door Samen dementievriende- lijk werd georganiseerd door Respijtpunt Heiloo. Een op de vijf mensen in Nederland krijgt de ziekte, dus krij gen we er allemaal mee te maken. In onze familie- of vriendenkring, maar ook op straat, in de winkel of op het werk. Door deelname aan de trai ning leerden de deelnemers staps gewijs vaardigheden die belangrijk zijn wanneer je in contact komt met dementie. Voor meer informatie over vrijwilligerswerk voor men sen met dementie, kunt u con tact opnemen met Fabiola Hillebrand van Respijtpunt op 072 - 5331297 of stuur een e-mail naar info@trefpuntheiloonl Op Wereld Alzheimer Dag namen vijftien vrijwilligers deel aan de training GOED omgaan met dementie. Aangeleverde foto Waterballet Toen de bouw van Zuiderloo aanving begon de ellende pas echt: Stal Sprenkeling kreeg te kampen met enorme wateroverlast. Bij de aanleg van de Hazelaar bleek er voor de waterafvoer een slang rich ting de stal neergelegd te zijn die al het weggepompte water zo het erf op liet lopen. De paarden stonden tot aan hun knieën in het water. Dit alles was rond kerst en er was natuurlijk niemand te bereiken. Gelukkig bood het riool uitkomst. Twee jaar later regende het vijf maanden lang en moesten ze een greppel graven om het water af te voeren. Ook bij het bouwen van de rest van de huizen werd het een waterballet: de infiltratiekratten van de woningen werkten maar deels, het grondwaterpeil lag nog maar 10 cm onder het maaipunt en baande zich een weg naar het laagste punt: het erf van Stal Sprenkeling. De verlossing Twee maanden geleden was daar dan eindelijk de verlossing. Tijdens een rondje om kwamen Jan en Jeannette toevallig langs de nieuwe locatie en deze bleek nog te koop te zijn. De gemeente kocht het erf van Stal Sprenkeling, inclusief de zeven hectare aan de Zeeweg aangezien het één bedrijf is. Het stel kocht gelijk het perceel in de Starnmeer aan. De klanten van de stal zijn blij: de meesten gaan mee, een enke ling heeft inmiddels een ander onderkomen gevonden voor zijn of haai- edele viervoeter. Veel van de pensionklanten hebben vakantie opgenomen om Jeannette en Jan te helpen om de nieuwe locatie zo snel mogelijk in gebruik te kunnen nemen. Samen gaan zij een nieuw tijdperk in. Tekst: Margreeth Anema Jeannette Sprenkeling met haar paard voor de oude stallen. Foto: Margreeth Anema Initiatiefnemers Thirza en Monique, wethouder Rob Opdam en Thijs, Sam en Saar op het gevaarlijke kruispunt. Foto: Margreeth Anema

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3