Alleman Mode Maaike wint publieksprijs HEMA designcontest 4 oktober 2020 laatste viering met WIKIKO COLUMN BEDRIJF BELICHT K/UAfije 5 Steek jezelf van top tot teen in het nieuw bij Jeans-Business-Casual-Shoes leen ontvangen? Bel donderdag tot 12.00 uur: 0226331020 (Rodi verspreiding bv) Complotgekkies UITKIJKPOST 30 SEPTEMBER 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Stationsweg 61, 1851 LJ Heiloo, 072 - 533 0068 www.allemanmode.nl, FB/Insta: Alleman Mode Al vele jaren is Alleman Mode een begrip voor modebewuste mannen in Heiloo en omgeving. De prachtige moderne en ruim opgezette winkel met meer dan twintig topmerken zou niet mis staan op Fifth Avenue in NYC, en dat in Heiloo! Stijladvies In de ruim opgezette winkel kan je je van top tot teen laten stylen. Een prachtig matglans overhemd van Porto Milano met een hoge boord, een makkelijk te dragen ongevoerd colbert van het merk Bob erover heen, een mooie chino eronder van At.P.Co of een fijne jeans van PME of Vanguard en een paar schoenen of sneakers met een bijpassende riem van Floris van Bommel erbij maakt het helemaal af. Alleman Mode heeft een breed assortiment mannenmode: van klassiek tot sportief en van modern tot een tikje extravagant. Mocht je het even niet meer weten dan kan je een afspraak maken voor een stijladvies: aan de hand van een kleurenwaaier, moodboards voor de sportieve, zakelijke of bijvoorbeeld extravagante stijl en je type figuur bepalen zij in welke outfit jij de beste versie van jezelf bent. Jassen in alle soorten en maten Wordt het wat frisser en heb je een mooie jas nodig? Bij Alleman Mode slaag je altijd! "Door de hele collectie heen zie je geruite jassen geïnspi reerd op de serie Peaky Blinders, maar ook jassen met grafische prints en leuke details. Natuurlijk hebben we ook rustigere jassen zoals die van Milestone en Fortezza en de stoerdere zoals van PME en Vanguard", vertelt Pauline terwijl ze enthousiast door de winkel dwarrelt. Zowel jong als oud kan terecht bij Alleman Mode. Zoon Thijs neemt vaak zijn vrienden mee voor bijvoorbeeld de merken Lyle Scott en Genti; dat laatste merk werd geïnspireerd door voetballers met spor tieve broeken, hoodies, colletjes en pullovers met turtlenecks in slanke snits. Al wil Pauline het liever niet hebben over jong of oud: "Ik praat liever over 'een lifestyle'. Hier komen vaders en zoons shoppen, leeftijd speelt geen rol." Feestje? Wil je eens origineel uit de hoek komen? A Fish Named Fred heeft o.a. overhemden geïnspireerd op Hollandse meesters. Een overhemd met de zonnebloemen van Van Gogh combineer je bijvoorbeeld met een kek okergeel jasje. Succes verzekerd! Bij de kostuums voor business, rouw en trouwgelegenheden valt op dat de paspop een dunne basistrui onder het pak draagt in plaats van een overhemd; dit is het werk van de mode bewuste Pauline en het ziet er prachtig strak uit. Alle kostuums kunnen overigens gemixt en gematcht worden qua maat. Duurzaam: 'Because there is no planet B' Dat Pauline a! 35 jaar met veel plezier in het vak zit merk je: ze is voor al gek op creëren. "Ik koop de basics in, doe er een kleurig item over heen en finish het met wat originaliteit." Daarna hangt ze alles netjes op stijl gesorteerd in de overzichtelijke winkel. Daarbij is ze ook nog maatschappelijk betrokken, er komt geen kledingstuk de winkel in die kinderarbeid of waterverspilling met zich meebrengt. Sterker nog, het Spaanse merk Ecoalf maakt kleding van petflessen en visnetten uit de oceaan. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Op donderdag 24 september vond de spannende finale plaats van de HEMA de signcontest. Met maar liefst 21% van de stemmen ging Heilooër Maartje Min met haar bloeitegel ervandoor met de publieksprijs. Na vijf jaar te zijn weggeweest was de populaire ontwerpwedstrijd van HEMA terug. Het thema van dit jaar was: Thuis is belangrijker dan ooit. Ons alledaagse leven is er in een rap tempo anders gaan uitzien. De opdracht van de wedstrijd luid de: ontwerp een oplossing die de tijd die je met dierbaren thuis door brengt beter, leuker en makkelijker maakt. De bloeitegel van Maaike was overtuigend de publiekslieveling. Met de bloeitegel maak je het voor iedereen mogelijk om te tuinieren: een moment van rust voor jezelf of om samen te doen met je kind. Ideaal voor stadsbewoners om meer groen te creëren. En zo bedacht Maaike een oplossing om een eigen geveltuintje aan te leggen. Maaike: "Ik ben nog steeds een beetje over donderd. Ik kreeg wel veel positieve reacties op mijn ontwerp, maar ik had niet verwacht dat ik meer dan 20% van alle stemmen zou binnen halen." Mensen konden online stemmen en daarnaast presenteerde elke fina list tijdens de finale nogmaals zijn of haar idee aan de jury in het HEMA supportoffice. De jury had de gele genheid om vragen te stellen en ook zij kozen hun favoriet. Maartje: "Ik ben nog steeds een beetje in de 'wauw'-modus, maar het werk gaat gewoon door." Op de vraag wat Maartje met het gewonnen bedrag van 2.500 gaat doen, antwoordt zij: "Ik zit erover na te denken om het te investeren in een iPad Apple Pencil. Ik teken veel en vooral met inkt/fineliners etc., maar het lijkt me leuk ook weer vaker digitaal werk te maken." De eerste prijs ging naar Claudia Bleeker met haar product Houtje Touwtje. Een rugtas om kinderen te inspireren en creatief te laten kijken naai' analoge producten. In de rugtas zijn 17 verbindings elementen te vinden zoals haken, knijpers en touw waardoor huis-, tuin- en keukenattributen omgeto verd kunnen worden tot interactief speelgoed. Maaike heeft wel een idee wat ze met het gewonnen bedrag gaat doen. Aangeleverde foto HEILOO - Helaas moeten we na 47 jaren afscheid nemen van ons kinderkoor WIKIKO. We vinden het heel erg jam mer, maar we zingen op zon dag 4 oktober om 10.00 uur onze laatste viering. Het wordt een mooie viering die tevens de start is van de schoenendoosactie. Wie ooit op WIKIKO heeft geze ten en het leuk vindt om ons nog één keer te horen zingen, kom op tijd naar de Willibrorduskerk. We hopen vele oude bekenden te zien. Werkgroep familievieringen Onlangs werd er in de duistere uren nadat de zon onder was een folder in de bus gegooid. De maker van de folder is een bezorgde inwoner van Heiloo die de mensen via de folder vroeg zelf na te denken over de maatregelen van de overheid. Iemand aanzetten tot nadenken, of je het nu eens bent met de materie of niet, lijkt mij geen zware misdaad. Ik kan me herinneren dat ik nog wel eens iemand aan de deur kreeg die mij een folder vol sprookjes over een paradijs in handen duwde. Die heb ik netjes te woord gestaan, niet belachelijk gemaakt en vriendelijk afgewezen. De maker van de folder werd op onze altijd gezellige Facebookpagina van Heiloo meteen weggezet als complotdenker, internetgekkie en een gevaar voor de samenleving. Ik kreeg vooral trek in een bockbiertje door de mooie, groene vormgeving (ja, ik mis de Bokkentocht nu al). Zonder mijn mening over de inhoud te geven vind ik dit zorgelijk. Mensen lijken geen vragen te mogen stellen of een afwijkende mening te kunnen hebben. Net als met de discussie over racisme lijken ook in het coronadebat slechts twee mogelijkheden te bestaan: voor of tegen, zwart of wit. De mensen die graag wat klem en nuance eraan willen geven worden snel weggezet als complotdenkers. En de overige kampen staan lijnrecht tegenover elkaar. Nu weet ik dat men dan meteen roept: corona bestaat, is gevaarlijk en er gaan mensen dood. Inderdaad. Niemand zegt van niet. Maar van de maatregelen van de overheid sta ik mezelf soms ook even op het hoofd te krabben. De horeca een uur eer der dicht (zodat iedereen thuis met z'n allen nog even nazit) en de kinde ren tot 12 jaar met klachten mogen gewoon weer naar school. Ik noem maar even wat. Niemand ontkent corona. Wereldwijd stevenen we af op 1 mil joen doden. Dramatisch. Tot je leest dat er in 2019 wereldwijd 1,3 miljoen verkeersdoden vielen, voornamelijk jonge slachtoffers zonder onderlig gend lijden. We kunnen niet in bub beltjesplastic leven, dat is overleven. Paulien en Johan Alleman met medewerker Luc Cohen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5