"We hebben de 'Hel van het Noorden' getrotseerd" m MWÉua Opkikkers XopX Obs De Springschans bezoekt Historisch Museum S|. Amste 3 Dm wtm UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2020 O MUK v UNS VII... In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. On twerper gebruikersonderzoeker voor CoronaMelder) s "Vorige week was ik bij de GGD in Alkmaar. Ik heb heel veel res pect voor hoe de GGD'en hun bron- en contactonderzoek hebben opgeschaald. Maar het blijft handwerk, en met mensenhanden houd je exponentiële groei niet bij. Het verraste mij dus niet dat vorige week bekend werd dat veel GGD-regio's dat niet meer aan kunnen. Daarom is het goed dat daarvoor digitale ondersteuning komt. Ik zat in het bouwteam van CoronaMelder en heb geholpen een gebruiksvriendelijke app te bouwen die zo privacyvriendelijk is dat zelfs het rekenmachientje op mijn telefoon meer data over mij verzamelt. Zonder te weten wie je bent of waar je bent helpt CoronaMelder met contacten waarschuwen. Na een besluit van de Eerste Kamer kan CoronaMelder waarschijnlijk in oktober door iedereen worden gebruikt. Daarna is het voor iedereen een kleine moeite om al die hardwer kende zorgmedewerkers en GGD'ers met een paar klikken op je mobiel te ondersteunen!" Job geeft de lens door aan Merel Siersema. HEILOO - Van 23 tot en met 27 september hebben Ria Rick Hageman en Yvonne Klaver deelgenomen aan de Onbeperkte Elfstedentocht. Hun gezamenlijke doel was om geld in te zamelen voor onderzoek naar MS in het UMC in Amsterdam. Yvonne: "Wij kunnen terugkijken op een onvergeteüjke ervaring. Het was in één woord fantastisch!" Iedere dag konden de deelnemers, mensen met een chronische beperking, een hele of een halve etappe afleggen. "Ondanks een aantal dagen met zeer harde (tegen)wind hebben we de 'Hel van het Noorden' getrotseerd. We hebben doorgezet en zondag de finish in Leeuwarden gehaald. Met veel applaus werden we ontvan gen", aldus Yvonne. Als beloning kregen alle deel nemers een Elfstedenkruisje. Daarnaast konden Yvonne, Ria en Rick een cheque van maar liefst 6.203,50 overhandigen aan Antonio Luchicchi van het MS Centrum UMC in Amsterdam. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op weike wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op UQI Via deze weg willen Yvonne, Ria en Rick iedereen die een donatie heeft gedaan voor de actie 'Samen in beweging voor een MS-vrije wereld' ontzettend bedanken! Trots wordt de cheque geshowd! HEILOO - Tijdens de Kinder boekenweek brachten leerlin gen van Obs De Springschans een bezoek aan Historisch Museum Heiloo. Na het bezoek aan het museum hebben verschillende kinderen van de school hier een verslag over geschreven. Een van de verslagen leest u hieronder. In de volgende Cronyck worden de andere ver slagen gepubliceerd (De Cronyck is het blad voor de leden van de Historische Vereniging dat nauw keurig gelezen wordt en dat door veel mensen lang wordt bewaard). "We gingen naar het Historisch Museum in Heiloo. Daar ging een meneer vertellen over Willibrord en de goden. Daarna hadden we even pauze en mochten de kinde ren wat drinken en een chocolaatje, hi het museum was echt van alles te zien, oude boeken, bijzondere opgravingen en allerlei informa tie over vroeger. Toen ging een andere meneer over de Tweede Wereldoorlog vertellen. Over de Joden die zich moesten verstop pen voor het Duitse leger. En dat de Joden in een concentratiekamp werden vermoord. Ik vond het Heb je zin om volgend jaar ook mee te doen? Houd dan de website www.onbeperkteelfstedentocht.nl in de gaten! Foto: John Klaver superinteressant en leuk. Veilig museumbezoek Gelukkig kan ook in de coronatijd het museum veilig bezocht worden en kunnen er verschillende inte ressante historische onderwerpen bekeken worden. De dubbeltentoonstelling 75 jaar vrijheid in Heiloo en de expositie naar aanleiding van het verschijnen van het nieuwe boek van Dick Slagter, 'De St. Willibrordusstichting, van landgoed Ypestein tot landgoed Willibrordus'. - De filmbeelden van de intocht van de Engelsen en de Canadezen over de Kennemerstraatweg en de filmbeelden over de geschiedenis van het landgoed Willibrordus. - De 7 portretten van Heilooërs die vertellen hoe het is om in vrij heid te kunnen leven. - De presentatie van ongeveer 80 monumentale gebouwen in Heiloo - De Stolpersteine-tentoonstelling. - De sarcofaag in het museum met de geschiedenis ervan. Openingstijden van het museum: di 19.00 - 21.00 uur, za en zo 14.00 - 17.00 uur. De toegang voor leden en (nog) niet-leden is gratis. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer geeft elke week een opkikker van 250 aan een ver eniging of stichting. De opkikkers van de maand september zijn gegeven aan: -Liedeke Kuipers voor de Sekolah Batulaijar School Dusun in Penanggak/Lombok; -Raoul en Sherine Zwaga voor Stichting Nepali Children, weeshuis in Nepal; -Nr. 7 Leerwerkrestaurant van VSO 'de Spinaker' in Alkmaar; -Schoenendoosactie Willibrorduskerk Heiloo. Ook de Zonnebloem afdeling Heiloo mocht een opkikker ont vangen ter ondersteuning van haar activiteiten. Het doel is om mensen die zelf niet meer zo in de gelegenheid zijn om eropuit te gaan een dagje uit of een gezellige middag te bezor gen. In de regel betaalt men een bescheiden eigen bijdrage en doet de Zonnebloem ook een duit in het zakje. Mede dankzij giften en dona ties kan de eigen bijdrage zo laag mogelijk gehouden worden en is deelname voor nagenoeg iedereen toegankelijk. Daarnaast worden de mensen ook thuis bezocht door vrijwilligers, zomaar om een praatje te maken of een boodschapje te doen. Landelijk bezoeken ongeveer 33.000 vrijwilligers regelmatig bijna 54.000 mensen. Dat komt neer op ruim 1 miljoen huisbezoeken per jaar. Helaas is de coronacrisis ook voor dit werk de spelbreker omdat de contacten beperkt zijn. Maar er komen zeker weer betere tijden zodat de Zonnebloem haar doelstel lingen weer ten uitvoer kan bren gen. Wij danken Keer op Keer voor deze bijdrage. Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het for mulier downloaden via www.stich- tingxopx.wordpress.com of opha len in onze kringloopwinkel Keer op Keer, Rijksweg 127, Limmen. Openingstijden: dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur, tel. 072 - 5325962. Groep 8 van De Springschans bezoekt het Historisch Museum Heiloo. Foto: Josta de Graaf - Gieltjes

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3