Brandweer haalt kat uit de boom Museum De Zuidwester, voor en door de leerlingen ingericht Elly Beens onthult zwaaisteen Kies je eigen gezonde en sportieve toer 9 Ingezonden foto: opspattend water Brand in afvalopslag- ruimte De Loet UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2020 Wethouder Elly Beens onthult de eerste zwaaisteen, Foto: Sanne Kaandorp-Klaver HEILOO - Op woensdag 30 september heeft de brand weer rond 16.30 uur aan de Zevenhuizerlaan een kat uit een hoge boom bevrijd. Omwonenden Jeroen de Vries en Karin Godijn zagen de kat, die in de 12 meter hoge boom zat en niet meer naar beneden durfde. Zij waar schuwden brandweer en dieren ambulance. Zij kwamen ter plaatse en met een hoogwerker is de kat door brandweerman Dennis van der Kroft en chauffeur van de hoog werker Jasper Zeeger uit de boom gehaald. De medewerkers van de dierenambulance ontfermden zich over het dier. Dankzij de chip werd de eigenaar gevonden. Inmiddels zijn kat en baasje weer herenigd. De kat is met een hoogwerker uit de boom gehaald. Aangeleverde foto HEILOO - In het kader van de Kinderboekenweek en het bij behorende thema 'En toen?' is er op basisschool De Zuidwester een waar museum ingericht. Een museum voor en door leerlin gen. Maar hoe gaat dat nou in z'n werk? Voordat je het museum inloopt, koop je eerst een toegangs kaartje bij Lucas. Je kan dan ook kiezen voor een speurtocht of een rondleiding door archeologe Sabine. Eenmaal in het museum kijk je je ogen uit. Kinderen doen opgravingen in het archeologisch centrum en weten precies welke stenen ze hebben opgraven, zoals amethist of pyriet. Ze verwijderen het zand voorzichtig met een kwastje en wassen de steen daarna af. Ze noteren welke steen ze gevonden hebben, welke kleur hij heeft en hoe lang en hoe zwaar de vondst is. Verderop in het museum staan allerlei voorwerpen uit het verleden opgesteld. Spullen 'van toen' waar kinderen zelf de beteke nis bij hebben geschreven. De opa's en oma's moeten het even doen zonder oude koffiemolens, Friese doorlopers, petroleumstelletje, spin newiel, porseleinen pop en type machines, want alles is uitgeleend aan Museum De Zuidwester. De kinderen hadden het museum ook graag opengesteld voor him ouders en opa's en oma's, als afsluiting van de Kinderboekenweek. Maar samen met de museumdirecteur is besloten om dat in deze coronatij d niet te doen. HEILOO - Al meer dan vier jaar staat bij een beetje regen de laad- en losplaats van de Lidl aan Het Malevoort blank. De gemeente doet hier niets aan. Met de herfst in aantocht kun nen wij weer genieten van het opspattende water met mooie waterzuilen. H.J. van der Werf Aangeleverde foto Tijdens de gezonde en sportieve toer maak je kennis met verschillende sporten. Aangeleverde foto HEILOO - Vrijdagavond 2 oktober heeft er brand gewoed in de con tainerruimte van woonzorgcen trum De Loet in Heiloo. Gelukkig zijn er geen gewonden gevallen. De oorzaak van de brand is niet meer te achterhalen. Waarschijnlijk is er iets heets in de container gegooid. De politie was snel ter plaatse en was er zelfs nog eerder dan de brand weer. De politie heeft dan ook het meeste bluswerk gedaan met een schuimblusser. De brandweer heeft het vuur uiteindelijk echt uitgemaakt en de container naar buiten gereden. Verder is er bin nen geventileerd en de vleugel boven de opslag is tijdelijk ont ruimd geweest. HEILOO - Wethouder Elly Beens onthulde op donderdag 1 okto ber de eerste zwaaisteen in Heiloo, voor de deur bij de fami lie De Jong op de Boswinde. Na het onthullen van de steen en zwaaien naar het gezin, volgde er een kleine zwaaitoer in de regen. Medewerkers van het Trefpunt, Jongerenwerk Heiloo, de buurt- sportcoach, de wijkagent en een medewerker van Kennemer Wonen hepen samen met de wethouder een kleine route in het kader van de Week tegen Eenzaamheid. Vind je het ook leuk als mensen zwaai en als ze voorbijlopen? Of lijkt het je leuk als ze naar je opa, oma of buurvrouw zwaaien? Haal een kleurplaat bij het Trefpunt, kleur 'm in en plak 'm op je raam (of geef 'm weg). Loop je door het dorp en kom je een kleurplaat of zwaai steen tegen, dan wel even zwaaien natuurlijk! HEILOO - We gaan dit najaar op Gezonde en Sportieve Toer, gaat u met ons mee? Dit jaar stellen de deelnemers hun eigen programma samen. Ze bepalen dus zelf waar we naartoe gaan... De Gezonde Sportieve Toer start, bij voldoende animo, in het najaar. We gaan in ieder geval 6-8 weken 1 a 2 keer per week verschillende sporten met elkaar beleven en kij ken wat het beste bij u past. Iedereen in de gemeente mag deelnemen, of je nu begin 50 bent of ver in de 80. Samen bewegen, ont moeten en kennis opdoen over een gezonde leefstijl. Meer informatie? Neem con tact op met Buurtsportcoach Bart Ploeger via b.ploeger@ alkmaarsport.nl In Museum De Zuidwester staan allerlei voorwerpen uit het verleden opgesteld. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9