Nieuwe wijkagent Erwin Webbe Gouden Griffels en Penselen uitgereikt op kindcentrum De Duif Zingen in de zorg Kops Aannemers verlengt TOP- sponsorcontract met HSV 12 MUSEl "Wijzijn niet meerde bromsnorren van vroeger" UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2020 HEILOO - Eind januari ging wijkagent Dirk Haasnoot met pensioen na bijna 22 jaar. Erwin Webbe neemt het stokje van hem over en zal zich samen met wijkagenten Johan de Wildt en Jacqueline Kok ontfermen over de veiligheid van de inwoners in Heiloo. Wie is wijkagent Webbe nu eigenlijk en waar staat hij voor? Al wandelend over de markt, tussen de begroetingen en gesprekken met inwoners en ondernemers door, stelt hij zich voor. De 51-jarige Erwin Webbe woont samen met zijn vrouw en drie kin deren in Heemskerk. Veertien jaar geleden maakte hij de carrière switch van accountmanager bij een telecombedrijf naar de politie. Hij was nog maar 37 jaar toen het idee werd geboren en hij dacht: het is nu of nooit. Hij meldde zich aan bij de politieschool voor een 4-jarige oplei ding tot hoofdagent. Terug naar waar alles begon Tijdens zijn opleiding liep hij stage op bureau Castricum waar het een van zijn taken was om nood hulp te verlenen in de omgeving; Heiloo was hem dus niet onbekend. Vervolgens mocht hij stagelopen als waarnemend wijkagent in Alkmaar- Noord, waar hij later een baan kreeg als wijkagent. In de tussentijd maak te hij ook nog deel uit van een Hex- team binnen politie NHN waar hij spannende undercoveroperaties uit voerde. "Mensen om mij heen dach ten dat ik elektricien was", grin nikt hij. Toen hij hoorde dat Dirk Haasnoot met pensioen zou gaan greep hij zijn kans, hij solliciteerde en zo kwam hij terecht op een van de plekken waar alles begon. "Ik voel me regisseur van de wijk" "Wijkagent zijn was altijd mijn doel. Bij noodhulp rijd je incidentele meldingen en daarna ga je door. Als wijkagent heb je meer tijd om zaken te onderzoeken en structureel op te lossen", zo verklaart hij zijn keuze, hr Heiloo ziet hij de uitdaging om verbinding te zoeken met part ners zoals bijvoorbeeld de GGZ, de woningbouw en de gemeente. Hij is zich ervan bewust dat hij het eerste aanspreekpunt is voor de inwoner van Heiloo die een probleem heeft; als hij de inwoner moet doorverwij zen noemt hij dit liever 'doorverbin den'. "Dat zou kunnen komen door mijn telecomachtergrond maar ik bedoel ermee dat ik houd van een warme overdracht, ik zal iemand die problemen heeft nooit zomaar losla ten", glimlacht hij. Als wijkagent houdt hij niet van loze beloftes: "Als ik iets niet kan waarmaken beloof ik het ook niet want dan verlies je het vertrouwen", zo legt hij uit. Hij probeert altijd helder en duidelijk te zijn en wil iedereen in de ogen kunnen zien. "Ik vertel zelfs aan de boefjes dat ik er ook voor hen ben, al maak ik ze wel duidelijk dat ik politieman blijf: als je dingen doet die niet door de beugel kunnen dan krijg je met mij te maken." Een lastige start Midden in de coronatij d startte wijkagent Webbe als wijkagent. Hij erkent dat dit voor hem lastig is maai' toch probeert hij zich op cre atieve wijze te bewegen onder de inwoners van Heiloo. Bijvoorbeeld door op de fiets de wijk in te gaan of een rondje te lopen op de woens- dagmarkt bij winkelcentrum 't Loo. "Ik blijf zichtbaar en ben aanwezig om aangesproken te worden, daar bij houden we de 1,5 meter afstand natuurlijk in acht", aldus Webbe. Hij luistert graag en dan vooral om mensen te kunnen begrijpen: "Want zo kom je echt achter het probleem wat speelt", vertelt hij. Dat Erwin uit het burgerleven komt is alleen maar een pre: hij weet wat hij kan beteke nen voor de burger. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Afgelopen donderdag sloot kindcentrum De Duif de Kinderboekenweek 2020 af met de uitreiking van de Gouden Griffels en Gouden Penselen voor het beste verhaal en de mooiste tekening over geschie denis. Tijdens de Kinderboekenweek die dit jaar het thema: En toen.mee kreeg, stonden veel lessen op De Duif in het teken van geschiedenis. Met de 'Dit-ben-ik-tas' presenteer den alle kleuters de geschiedenis van zichzelf aan elkaar. Kinderen tekenden portretten in Rembrandt- stijl en strips over tijdreizen. Ook onderzochten zij de geschiede nis van vulkanen, de marine en Prinsjesdag. Leerlingen van groep 8 presenteerden hun boekbespreking in de vorm van een boekendoos. Ook kreeg elke groep een opdracht mee: schrijf of teken een verhaal over geschiedenis. De win naars ontvingen uit handen van directeur Annemiek van de Vliet en leescoördinator Natasja Hoebe een Gouden Penseel voor de mooiste tekening of een Gouden Griffel voor het beste verhaal of gedicht. En alle winnaars mochten daarbij een mooi boek uitkiezen. De trotse winnaars van de Gouden Griffels en Gouden Penselen van de Kinderboekenweek 2020 op kindcentrum De Duif zijn geworden: David, Hugo, Danique, Rodrigo, Tim, Marijn, Max, Elin, Larissa, Floris, Pipa, Friso en Luuk. Aangeleverde foto Erwin Webbe neemt het stokje over van wijkagent Dirk Haasnoot die met pensioen gaat. Foto: Margreeth Anema HEILOO - 'Hoe komt mijn bedrijf gezond de coronacrisis door?' dacht Maartje de Lint van Zingen in de Zorg. Een gevoelige combinatie immers in deze tijd: zingen in de zorg is zingen met kwetsbare, demente mensen en hun naasten. Het prachtige boek 'Ik start een Zing-Cirkel' n.a.v. haar goedlopende en zeer geliefde Zing-Cirkel Heiloo, kon helaas in maart niet gepresen teerd worden. 'Creatief blijven den ken, dat is de oplossing!' dacht De Lint en vol goede moed maakte ze in april en mei, met steun van sub sidiegever ZonMw, de inspirerende e-learning 'Ik zing in de Zorg!' In juni kwam die online, evenals de 'Zing- Cirkel-Online': een meezingpro- gramma voor mensen met demen tie omdat de deelnemers van haar Zing-Cirkel Heiloo helaas tijdelijk niet konden komen zingen. De 'Zing- Cirkel Online' is gratis te volgen op YouTube en wordt binnenkort nog sterk verbeterd. Maartjes missie? Zorgprofessionals en mantelzor- gers blijven inspireren en leren hoe zij het beste afgestemd - rustge- HEILOO - Kops Aannemers verlengt het sponsorcontract met HSV. De samenwerking, die inmiddels al ruim zes jaar duurt, bevalt beide partijen zeer goed. Ook de komende drie sei zoenen zal de naam van Kops Aannemers op de shirts pronken van de teams van HSV 1 en 2. Op maandag 12 oktober jl. werd het contract getekend. Onder het motto 'Kops Aannemers en HSV bouwen samen aan de toekomst' is als locatie voor de onderteke ning gekozen voor een bouwplaats van Kops Aannemers. Om dit heu gelijke feit iets extra's te geven is van de ondertekening een leuke video gemaakt door Zeb Koppes. Het resultaat kunt u zien op www. whsv.nl. Bestuur, leden en vrij willigers van HSV bedanken Kops Aannemers en hun medewerkers voor hun trouwe sponsoring. V.l.n.r. Ellen Popma (voorzitter HSV), Patrick Kops (directeur Kops Aannemers), Wim Leering (sponsorcommissie HSV). Foto: Sanne Kaandorp vend, vitaliserend, verbindend - kun nen zingen met mensen met demen tie thuis en in zorginstellingen. Zij wordt daarbij gesteund door haar stichting Orpheus Curat, haar team van Zing-Cirkel Heiloo en de mede werkers van haar bedrijf. Corona stopt Maartje de Lint niet. Ze is weer in gesprek met zorgor ganisaties, want iedereen realiseert zich dat samen zingen, juist als coro na ons op afstand zet, des te belang rijker is om elkaar te blijven ont moeten en ontroeren. Wil je meer weten? Ga naar ZingenmdeZorg. nl en schrijf je in voor de nieuwsbrief! Maartje zingt samen met kwetsbare, demente mensen en hun naasten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 12