Heiloocontact I- Owen Westerhout van AV Trias zet zich in voor Het Vergeten Kind Walter van Kuilenburg snelste mountainbiker Verkeer Welzijn Mededelingen Draag een mondkapje in pub! ieke bi nnenruimtes. Bedek neus, mond én kin. Afval en milieu UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2020 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Verkeersbesluit parkeerverbodszone Gaanderij e.o. Heiloo Vanwege de verkeers- en parkeersitu atie wordt er voor de Gaanderij e.o. een parkeerverbodszone ingesteld. De politie heeft een positief advies afgegeven met een voorbehoud. Het verkeersbesluit is vanaf woensdag 14 oktober 2020 gepubliceerd in de Staatscourant. De papieren versie ligt ter inzage bij de receptie in het gemeentehuis. Belanghebbenden hebben na de publicatiedatum 6 weken de tijd om bezwaar te maken. Acties tegen groot en zwaar verkeer Vanaf half oktober handhaaft de gemeente in de Kerkelaan, Stationsweg en Zevenhuizerlaan steekproefsgewijs tegen het bus-, vracht- en landbouwverkeer. In februari 2019 hebben wij een verbod ingesteld op dit verkeer (met uitzondering van bestemmingsverkeer) in deze straten. Ondanks eerdere acties rijdt nog regel matig groot en zwaar verkeer door deze straten. Het is daarom nodig om handhaving in te zetten. Wij doen dit steekproefsgewijs. Verkeersveiligheid Het verbod op groot en zwaar ver keer moet de verkeersveiligheid van vooral fietsen garanderen. Ook ver betert de maatregel de leefbaarheid voor de bewoners van deze straten. De winkelgebieden in Heiloo moeten bereikbaar blijven voor vrachtverkeer. Vrachtverkeer naar winkelcentrum 't Loo rijdt daarom via de Raadhuisweg. De gemeente beseft dat de maatre gelen kunnen leiden tot omrijden van bus-, vracht- en landbouwverkeer. Bij de besluitvorming is dit nadelige aspect afgewogen tegen het voordeel voor de verkeerveiligheid en leefbaarheid. Wat u merkt van de acties Op de momenten dat wij steekproe ven uitvoeren, stellen wij een tijdelijk en kortdurend parkeerverbod in. Dit parkeerverbod geldt voor enkele parkeervakken in de Kerkelaan, de Stationsweg en de Zevenhuizerlaan. De handhavers laten voertuigen op deze parkeervakken stoppen. Enkele dagen voorafgaand aan de acties plaatsen wij borden om te informeren over het tijdelijke parkeerverbod. Direct omwonenden ontvangen een brief met informatie over de maatregelen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met P. Broersen, beleidsme dewerker Verkeer, via 072- 5356666. Voor de eerste keer online banen- markt op 29 oktober. Op zoek naar werk? Grijp je kans! Donderdagmorgen 29 oktober, op de laatste dag van de maand van het werk, organiseert het WerkgeversServicepunt Noord-Holland Noord (WSP-NHN) voor de eerste keer een online banenmarkt. Dit biedt, tij dens coronatijden, extra mogelijkheden - voor zowel werkgevers als werkzoe kenden. De online banenmarkt is van 09:30-12:15 uur. Aanmelden kan op www.banenmarktnhn.nl. A Een mantelzorger in 't zonnetje zetten? Inwoners die intensieve zorg en/ of ondersteuning krijgen van familie of andere naasten, kunnen deze mantelzorgers in 't zonnetje zetten. Mantelzorg is belangrijk en onmisbaar werk. De gemeente wil de mantel zorgers daarvoor bedanken met een mantelzorgwaardering in de vorm van een cadeaubon. Aanvragen kan nu het hele kalenderjaar Iedere inwoner van gemeente Heiloo die langdurige zorg en/of ondersteu Er worden bladkorven geplaatst! De herfst is begonnen. Tuinen, wegen, fiets- en voetpaden raken weer bezaaid met blad. Dat kan tot overlast leiden, zoals gladheid. Om dit zoveel mogelijk te voorkomen, gaat de gemeente vanaf maandag 12 oktober zoveel mogelijk bladkorven plaatsen. Ze blijven staan zolang er nog veel blad naar beneden komt. In deze korven kunt u alleen bladafval kwijt (geen snoeiafval, tak ken, stronken, onkruid of ander afval). De gemeente zorgt voor het legen van ning krijgt van een mantelzorger, kan voortaan het hele kalenderjaar door eenmaal een waardering voor een mantelzorger aanvragen. Dit kan digi taal via de DigiD van de zorgvrager op www.heiloo.nl/mantelzorg. Meer informatie Neem bij vragen over de mantelzorg waardering of het aanvragen van een papieren aanvraagformulier contact op met het Sociaal Team via 072- 5356666. Informatie over de voorwaarden vindt u op www.heiloo.nl/mantelzorg. de bladkorven. Als de korf vol is kunt u dit doorgeven aan de gemeente, het telefoonnummer staat op het bordje wat aan de korf hangt. Waar komen bladkorven? De bladkorven komen te staan op plekken waar veel grote gemeentelijke bomen staan en waar dus veel blad valt. Helaas is het aantal bladkorven beperkt en komen ze niet in elke straat. www.heiloo.nl Foto: Pixabay REGIO - Walter van Kuilenburg uit Amsterdam heeft donderdag avond in Akersloot de snelste tijd op de klok weten te zetten in de wekelijke tijdrit van de Kids and Parents Bikeschool (KPB). De condities op Sportcomplex de Cloppenburgh waren, na dagen van regen, op een kort stukje na uitste kend. Hopelijk wordt dit probleem deze week opgelost en is het par cours geheel waterproof. Kijkend naai- de afgelopen periode zou Dave van Kuilenburg uit Heiloo eenvou dig naar een snelle tijd moeten kun nen gaan rijden. De verwachting was dat zijn oudere broer Walter hem de meeste tegenstand zou gaan bieden, samen met Wout Bakker (Heiloo) en Ron Boendermaker (Egmond aan Zee). Heel lang bleef het spannend, maar Dave van Kuilenburg, die niet in goeden doen was en op een hem niet vertrouwde mountainbike reed, begon wat teke nen van mentale slijtage te verto nen. Dit werd direct waargenomen door broer Walter, die er een schep je bovenop gooide. Dit leidde tot de spreekwoordelijke broedermoord toen Walter broertje Dave inpakte en achter zich het. In eerste instan tie leek Ron Boendermaker met de dagwinst te gaan strijken, maar na acht ronden was het na een lekke band over en uit voor de Derper. Mocht Boendennaker zonder pech de koers uitgereden hebben, dan stond er vermoedelijk de snelste tijd voor hem genoteerd. Uitslag: 1. Walter van Kuilenburg Amsterdam 53.19 min. 2. Wout Bakker Heiloo 53.49 min. 3. Dave van Kuilenburg Heiloo 53.58 min. HEILOO - Owen Westerhout, een van de 400 metersprinters bij de groep van Sven Ootjers van AV Trias, gaat zich inzet ten voor Het Vergeten Kind. Het Vergeten Kind richt zich op kwetsbare kinderen die opgroei en in een moeilijke thuissitu atie. In deze tijden hebben deze kinderen jouw steun extra hard nodig. Ook zij zitten veel thuis. Zo gaat Owen Westerhout aan staande zondag meedoen aan 'Five for the Future', een 5000 meterwed strijd op de baan bij AV Trias waar bij hij geld inzamelt voor het goede doel. Doneren kan op twee manie ren. Je kunt een vast bedrag done ren, maar ook een bedrag doneren per seconde die Owen onder de 20 minuten loopt. Hier voegt Owen zelf nog een bedrag aan toe. Owen: "Op het moment zijn we de 100 al gepasseerd, wat me echt enorm blij maakt. Ik vind het heel belangrijk dat elk kind met gelijke kansen op kan groeien en hoop daaraan mijn steentje bij te dragen. Ik ben blij dat er een instantie als Het Vergeten Kind bestaat!" Of het Owen lukt'? Dit kan je zien op een livestream van het event op zijn YouTube-kanaal. Het is zeker de moeite waard om een kijkje nemen, want er zal ook een leuke give away zijn. Doneren kan via: https://actie. hetvergetenkind.nl/actie/owen- westerhout. Heb je vragen of wil je wat anders kwijt? Neem dan contact op met Owen via owenwesterhout@outlook.com Owen Westerhout gaat meedoen aan de 'Five for the Future' op de baan bij AV Trias. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 14