Kennemer Wonen eerste met BREEAM Certificaat Samenwerking met Annick Melgers Cultuurkoepel krijgt geen ontheffing: "Onbegrijpelijk" Aandacht voor eenzaamheid 15 Tennisvereniging Het Vennewater UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2020 Dick Tromp en directeur-bestuurder Krista Walter van Kennemer Wonen bij het BREEAM Certificaat in De Plataan in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Het kantoorpand De Plataan in Heiloo van Kennemer Wonen heeft het BREEAM-NL Certificaat Excellent gekregen. BREEAM (Building Research Establishment's Environmental Assessment Method) is een wereld wijd toegepaste beoordelingsme thode om de duurzaamheidspres tatie van gebouwen te bepalen. De Plataan scoort hoog en voldoet daarmee ruimschoots aan de clas sificatie excellent. "Als je bedenkt dat er in Nederland niet veel gebou wen zijn die een vergelijkbare score hebben gehaald voor het verduurza men van een bestaand gebouw dan maakt mij dat extra trots!" aldus Dick Tromp van Kennemer Wonen. Nadat Tromp het felbegeerde cer tificaat kreeg uitgereikt, overhan digde hij deze vrijwel direct aan Krista Walter die de heer Tromp sinds 1 oktober heeft opgevolgd als directeur-bestuurder bij Kennemer Wonen. Van oud schoolgebouw naar modern kantoorpand De transformatie van oud school gebouw naar modern kantoor pand is met de BREEAM-methode getoetst op 51 punten waaronder energieverbruik, gezondheid, trans port, water, materiaalgebruik, afval, landgebruik, ecologie en vervui ling. Met name de functieveran dering van school naar kantoor, de (groene) daken en gevels, de gasloze vloerverwarming en koe ling en de warmteterugwinning uit ventilatielucht scoorden erg goed. Ook is er materiaal (her)gebraikt HEILOO - Tennisvereniging Het Vennewater is verheugd dat Annick Melgers dit winter seizoen het trainersteam komt versterken. Annick is professioneel WTA- tennisser en daarnaast is zij bezig om haar KNLTB trainerslicentie te behalen. Zij begint onder begelei ding als trainer bij de vereniging waar zij zelf als 5-jarig talent haar tenniscarrière is gestart! "Het aan tal leden is bij ons afgelopen jaar enorm gegroeid; veel mensen heb ben tennis (her)ontdekt. Het is buiten, veilig én gezellig! Wij gaan daarom uitbreiden met extra ten- nistrainingen en we zijn natuurlijk enorm blij met Annick Melgers", aldus de voorzitter. met een lange levensduur en is er een ecologisch buitenterrein aan gelegd met nestkasten en water- doorlatende grasbetontegels. Er is sprake van gescheiden afvalstro men, sensorgestuurde verlichting, waterbesparend sanitair, etc. Het kantoor is energieneutraal, onder meer door toepassing van 276 zon nepanelen. Om de transformatie mogelijk te maken is er inten sief samengewerkt met Tervoort Egmond en BRTArchitecten. Build2Live heeft Kennemer Wonen begeleid in het BREEAM-proces en RoyalHaskoningDHV heeft de duur zaamheidsprestaties als BREEAM Assessor beoordeeld. Duurzame Thuisgever Duurzaamheid is een belang rijk thema voor Kennemer Wonen. Behalve het BREEAM Certificaat is Kennemer Wonen onlangs ook als eerste woningcorpora tie in Nederland gecertificeerd voor de C02-Prestatieladder. Krista Walter: "Deze certifica ten passen bij ons streven om de Duurzame Thuisgever van Noord- Kennemerland te zijn. Enerzijds door het woningbezit verder te verduurzamen en daarmee de C02- uitstoot terug te dringen. Anderzijds door aantoonbare duurzame maat regelen door te voeren en zelf het goede voorbeeld te geven. Door ons te laten certificeren, laten wij zien dat wij transparant zijn over onze ambities, resultaten en verwachtin gen. Dat laatste helpt ons om in een later stadium ook van onze partners te verwachten dat zij duurzaamheid serieus nemen." HEILOO - Door de huidige maatregelen mogen theaters maximaal 30 bezoekers ontvan gen. Zo ook de Cultuurkoepel in Heiloo. Vorige week konden zalen en the aters ontheffing voor deze maatre gel aanvragen, zodat er meer bezoe kers van de voorstellingen mogen genieten. De Cultuurkoepel diende meteen een verzoek in bij Gemeente Heiloo. Tot hun grote verbazing werd het verzoek afgekeurd: de Cultuurkoepel stond niet op het lijstje van theaters in Noord-Holland Noord die van de Veiligheidsregio meer dan 30 bezoekers mogen ont vangen. Theater de Beun staat daar entegen wel op het lijstje, samen met vier andere theaters uit de regio. Het besluit kwam hard aan. "Ik begreep er helemaal niks van", begint Jan Bellekom. "Ik heb alle begrip voor de coronamaatregelen, ik had het besluit dan ook begre pen als niemand in Heiloo een ont heffing had gekregen. Maar dat de Beun wel een ontheffing heeft gekregen terwijl ze gesloten zijn, is onbegrijpelijk. Theater de Beun is namelijk sinds begin van de coron acrisis dicht en heeft de program mering tot maart volgend jaar afge zegd. We hebben zelfs een deel van hun programma over mogen nemen. En deze voorstellingen mogen we nu weer afzeggen... Het is dan ook erg pijnlijk dat een theater als de Berm wel open mag, terwijl ze dicht zijn én blijven. Daarnaast kregen we te horen dat een van de redenen dat we niet open mochten, onze losse stoelen zijn. Gek genoeg staat dat nergens in het document van de richtlijnen. We hadden een prachtig programma-aanbod. De kaartverkoop liep goed, mensen hadden zin in theater. Wij hadden ze dat zo graag willen en kunnen bie den. We hadden dan ook gehoopt dat dit besluit een vergissing was. Maar helaas, de voorzitter van de Veiligheidsregio was niet van plan om het besluit terug te draaien. Het besluit is onherroepelijk. Toch heeft de Cultuurkoepel besloten om het besluit aan te vechten bij de voorzieningenrechter. Via een brief hebben we ze gevraagd om het besluit te herzien. Wij voldoen namelijk aan de gestelde eisen van de Veiligheidsregio en willen niets liever dan mensen een prachtige voorstelling laten zien." Ze kijken met veel belangstel ling uit naar het antwoord op hun bezwaar, maar Leo Gouwerok ziet het somber in. "Als het bij maximaal 30 bezoekers blijft, is het niet moge lijk om optredens te laten plaatsvin den. Jammer, want de voorgaande voorstellingen waren een daverend succes. Er was een goede lucht- circulatie, de stoelen stonden op anderhalve meter afstand en men sen werden naar hun plek bege leid. De bar is dicht, maar met hun eigen meegenomen flesje wijn kon den onze bezoekers genieten van him favoriete voorstellingen. Dat het heel anders was dan voorheen, mocht de pret niet drukken. We ontvingen ontzettend veel positieve reacties. En daar doen we het voor. We wachten het in spanning af. (Op het moment van dit interview was nog niet duidelijk welke maatregelen de overheid heeft genomen tijdens de persconferentie van dinsdag 13 oktober.) Wil je ook lid worden van TV Het Vennewater? Kijk voor meer infor matie op www.tvhetvennewater.nl HEILOO - Van 1 tot 8 okto ber was het de Week tegen Eenzaamheid. Tijdens deze week was er extra aan dacht voor dit thema. Evelien Kraakman van ZorgMies regio Alkmaar ziet veel eenzaamheid onder haar cliënten. In deze speciale week bood zij graag een lichtpuntje aan mensen die te maken hebben met eenzaam heid en ging ze met hen op pad. Ook schakelde zij de praktijkon dersteuners van de huisartsen in binnen haar regio. Zij weten immers welke mensen echt een zaam zijn en een verzetje ver dienen. Riet (82) is 6 jaar geleden haar man verloren en sindsdien is zij ont zettend eenzaam. "De dood van mijn man voelt alsof een deel van mij geamputeerd is", zegt Riet. "Het zor gen voor mijn man was mijn leven. We hebben samen geen kinderen en iedereen die ik liefhad is inmiddels dood. Nu ik door onbekende klach ten amper kan lopen, hoeft het voor mij niet meer." Met Riet is Evelien Kraakman koffie gaan drinken bij Het Ruiterhuys en daarvan heeft ze enorm genoten. Ze was heel dank baar voor deze verrassing. Ans (86) is sinds een paai' weken weer thuis na een maandenlange ziekenhuisopname. Ze heeft één oog en ziet daardoor slecht en loopt met een rollator. Nu zij door haar gezondheid afscheid heeft moe ten namen van haar stacaravan, is zij erg eenzaam geworden. "Ik ben helemaal alleen", zegt Ans. "Ik kan nergens meer heen, vroeger ging ik vaak naar markten waar ze de oude ambachten demonstreerden, heer lijk vond ik dat." Ans wilde dolgraag naar een tuincentrum toen Evelien Kraakman vroeg wat haar wens was. Ze heeft ontzettend genoten. Roel (66) mist sinds 2 jaar zijn rechteronderbeen door een ampu tatie. Dit is het gevolg van een ont steking in combinatie met diabetes. Daarvoor wandelde Roel veel en deed zelfs mee aan de Nijmeegse vierdaagse. Omdat Roel niet meer de trap op kan naar zijn apparte ment, zit hij - totdat er een passende woning is - al maanden in een zorg- complex voor ouderen met demen tie. "Ik vind helemaal geen aanslui ting met de mensen hier, omdat de meesten behoorlijk in de war zijn. Er zijn hier in de buurt geen facilitei ten en met mijn rolstoel kom ik niet veel verder. Ik heb weinig hobby's door mijn analfabetisme. Daardoor duren de dagen wel erg lang en ben ik soms echt eenzaam." Roel wist meteen waar hij naartoe wilde toen Evelien Kraakman hem dat vroeg: "Naar een badplaats, ik ben gek op het strand." Roel liet zich het brood je haring goed smaken en ging met een opgewekt gevoel terug naar huis. I Veel ouderen voelen zich eenzaam. Aangeleverde foto TV Het Vennewater gaat samenwerken met Annick Melgers. Aangeleverde foto 1,5 meter afstand in de Cultuurkoepel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 15