Kledingbank Egmond zoekt vast onderkomen Hospice Egmond ontvangt royale donatie Stichting Roparun Multimate al 25 jaar klantgericht De Kapberg in tijden van corona REGIO 17 UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2020 EGMOND-BINNEN - Met een opzegtermijn van slechts een maand is dakloos worden de grootste angst van Kledingbank Egmond. Wanneer ze uit hun huidige onderkomen - een bollenschuur - moeten weten ze nog niet. Maar de vraag waar ze straks terecht kunnen, voelt als het zwaard van Damocles. Zeker na maanden van tevergeefs zoeken naar een andere plek. Kledingbank Egmond is in mei 2020 begonnen. Ze hadden het gelijk druk. Een toenemende groep mini ma maakt gebruik van de kleding- verstrekker. Een ontwikkeling die je sinds de coronacrisis ook bij andere kledingbanken in Noord-Holland ziet. "Kinder-, dames- en herenkle ding, schoenen, sieraden, onder goed", somt Tamara Tuls-Wijker op. "We hebben hier echt alles voor minima. En we merken dat het elke dag drukker wordt. Heel schrijnend en ik ben bang, helaas, dat het nog veel drukker gaat worden." "Tot nu toe hebben we 900 mensen blij kunnen maken", zegt Tamara. Samen met vijftien vrijwil ligers probeert ze iedereen met volle tassen weer naai' huis te sturen. "Minima betalen 1 per persoon, dus niet per kledingstuk, en ze kun nen zo veel meenemen als ze nodig hebben. We hebben genoeg." Dakloos De dreigende dakloosheid baart Tamara grote zorgen. "We zijn heel blij dat we hier hebben kunnen star ten, maar deze bollenschuur gaat uiteindelijk plat voor huizenbouw. Wanneer we eruit moeten, kan de eigenaar ons nog niet zeggen. We moeten dan binnen een maand weg zijn, vind dan maar wat. Dat is nu mijn grootste angst." Sinds januari kijkt ze al uit naar een permanente plek. Tot op heden nog zonder succes. De gemeente, die de bollen schuur eerder wist te regelen, denkt met de kledingbank mee. "Alle ondernemersverenigingen in de gemeente zijn aangeschreven", laat een woordvoerder weten. "We heb ben er het volste vertrouwen in dat er een passende bestemming komt." Tamara: "We zetten overal voel sprieten uit. Het hoeft ook niet per se in Egmond te zijn. Het mag ook in Alkmaar, Heiloo of Castricum zijn. Als de kledingbank maar kan blijven." Kerstactie Vanuit de kledingbank heeft Tamara ook een kerstactie opgezet. Ze probeert daarvoor minima aan weldoeners te koppelen die hen van een kerstpakket willen voorzien. Via een speciale Facebookpagina kan je je daarvoor aanmelden. Bron: NH Nieuws CASTRICUM - Multimate Castricum bestaat 25 jaar en heeft klantgerichtheid al die jaren hoog in het vaandel staan. Eigenaar John Res is trots op zijn medewerkers, van wie velen er al jaren actief zijn. Het begon rond 1983 op het oude Bakkerspleintje onder de namen Handy House en Doeland. In 1995 deed zich de kans voor om een bedrijfspand aan de Castricummer Werf te betrekken. Zo ontstond Big Boss Castricum, een bedrijf dat velen uit de regio wisten te vinden. Uiteindelijk verscheen de naam Multimate op de gevel. Dit is een franchiseorganisatie, dus John was en bleef gewoon de eigenaar. De werksfeer onder het personeel was familiair en dat is altijd zo gebleven. "Dat straal je uit naar de klanten. Het belangrijkste is dat je klanten altijd vriendelijk te woord staat en ervoor te zorgen dat ze met een lach op hun gezicht de zaak verlaten", zegt John. Om het jubileum te vie ren staat op 17 oktober een poffer tjeskraam voor de deur. Meerdere verrassingen volgen in het voorjaar van 2021. Multimate is te vinden op de Castricummer Werf 70 te Castricum. Dreigende dakloosheid baart Tamara Tuls-Wijker grote zorgen. Foto: Anne Klijnslia EGMOND AAN ZEE - Afgelopen vrijdag 9 oktober ontvingen Jan Mesu en Jessica Zwart een cheque ter waarde van 150.000 van Stichting Roparun. Jan is voorzitter van Stichting Zeedistel, de stichting ach ter het dagelijkse bestuur van Hospice Egmond. Hij is bijzonder verheugd met dit meer dan royale bedrag, bestemd voor de inrichting van het hospice in Egmond aan Zee. "Het hospice is een bijna-thuis-huis voor mensen in hun laatste levensfase. Met alle donaties die we ontvangen hebben, kunnen we nu een fijne huiselijke sfeer creëren voor onze gasten." "Natuurlijk hadden we de inten tie om van de overhandiging van de cheque een mooi persmoment te maken. Een aantal betrokkenen en vrijwilligers zouden een kleine run door Egmond aan Zee hou den met als afsluiting de uitreiking van de cheque. De besturen van de Stichting Roparun en het hospice besloten samen om van dit feeste lijke moment een eenvoudige versie te maken, rekening houdend met de regels en adviezen rondom corona", aldus Jessica, initiatiefneemster van het eerste uur en medebestuurslid. Jacco Walta uit Egmond aan den Hoef heeft zelf een aantal keren meegedaan aan de beroem de estafettetocht van Parijs naar Rotterdam. Hij tipte de Stichting Roparun over het hospice in aan bouw en schreef een aanbevelings brief om dit initiatief extra onder de aandacht te brengen. Dat resul teerde in deze geweldige schenking. "Roparun steimt verschillende ini tiatieven, zoals bijvoorbeeld een dagje weg voor zieke kinderen of een vakantie voor mensen met kan ker en hun familie. Maar het is meer dan dat. Je kunt denken aan sportfa ciliteiten op een oncologie-afdeling, workshops in een inloophuis of zoals bij Hospice Egmond, een com fortabele inrichting in een hospice", aldus Jacco. Jan Mesu laat weten hoe deze schenking de afbouw en inrich ting van dit particuliere initiatief in een stroomversnelling bracht. "Met nadruk wil ik ook alle andere donateurs, ondernemers en vrijwil ligers bedanken voor hun fysieke of geldelijke bijdragen. Dat blijft hard nodig in de komende jaren. Wij zien dat steeds meer mensen de laatste maanden interesse tonen in ons hospice. Die verbinding met de inwoners van de Egmonden en de dorpen daaromheen is hartverwar mend en stemt ons positief." Doneren? Wilt u meer weten over deze donatie en het ontstaan van het hos pice? Op de Facebookpagina van Hospice Egmond staan filmpjes van enkele vrijwilligers, gemaakt door Jesse Reij. Zij nemen u mee vanaf het eerste idee tot nu! Artikel: Pauline de Vries Op 9 oktober jl. ontvingen Jan Mesu en Jessica Zwart een cheque ter waarde van 150.000 van Stichting Roparun. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef wil van 22 janu ari t/m 14 februari 2021 een 'Egmonders expositie' organise ren met als thema deze corona- tijd. Wat heeft dit jaar voor de creati viteit en de kunst betekend? Heeft isolatie en zelfquarantaine effect gehad op het werk dat mensen maken? En zo ja, waar uit zich dat in? En heeft het effect op de kunst van na de pandemie? De galerie roept exposanten op hierover na te denken, en speciaal voor deze expo sitie dit thema te verwerken in een creatief werkstuk. Op deze speciale expositie zijn alle creatieve uitingen welkom: tekeningen, aquarellen, schilderijen, collages, ruimtelijk werk en foto's, alles mag! Het is mooi als je iets nieuws kunt creëren dat aansluit op het thema, maar ouder werk dat het gevoel weergeeft mag natuurlijk ook. Kunst is uiteraard ook vrijheid, en vrijheid staat lijnrecht tegenover isolatie en quarantaine, dus als je wel mee wilt doen aan de expositie maar je niet wilt conformeren aan het thema, mag dat ook, mits het iets met de Egmonden te maken heeft. De enige eis is dat het 'hangklaar' wordt aangeleverd. Na sluiting van de inschrijfdatum neemt een medewerker van de galerie contact met je op voor het bespreken van details. Wil je meedoen? Stuur dan voor 1 december een bericht met je naam, adres en telefoonnummer naar de galerie, of noteer je gege vens en kom langs tijdens de ope ningstijden. Per deelnemer rekent de galerie 10 als bijdrage in de onkosten, bij verkoop van werk 33 1/3 provisie. Galerie De Kapberg, Slotweg 17, 1934 CM in Egmond aan den Hoef. Open op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Foto: via Google.nl Multimate Castricum bestaat 25 jaar. Eigenaar John Res is trots op zijn medewerkers, van wie velen er al jaren actief zijn. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 17