Jensch Onderhoud Geen afstel maar uitstel u Handhaving groot en zwaar verkeer COLUMN BEDRIJF BELICHT A 5 Jensch-metaalbewerking/ Arnold onderhoud, reparatie en restauratie Context Toneel en de Historische Vereniging Heiloo f Voetstappen Dick de Scally UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Arnold (1) en Bart Jensch. Foto: Margreeth Anema Nijverheidsweg 19c, 1851 NW Heiloo Bart: 06 - 27172377, Arnold: 06 - 18129589 info.jensch@gmail.com, info.aorr@gmail.com www.jensch-metaalbewerking.nl Is uw grasmaaier kapot? Heeft u een onderdeel nodig dat niet meer wordt gemaakt voor uw auto of voor een machine? Heeft u een con structie nodig om het poppetje in een oud sieradendoosje te laten draaien of heeft u een paar buizen op maat nodig met sleuven erin? Of heeft u alleen een idee waar u een digitale tekening van wilt en eventueel een prototype? Kom gewoon even langs bij Jensch. "Deze zomer kwam er een meneer met zo'n ouderwetse Volkswagenbus met hefdak. Eén van de scharnieren van het dak was kapot en ze waren alleen nog maar in kunststof te krijgen. Hij wilde juist een authentiek scharnier. Gelukkig had hij de andere nog dus die heb ik nagemaakt", glundert Bart. Het handigste hoofdkwartier van Heiloo op allerlei gebieden zit verscholen aan de achterzijde van het eerste bedrijvenpand links aan de Nijverheidsweg in Heiloo. Arnold en Bart Jensch, vader en zoon, draaien nergens hun hand voor om: metaalbewerking, lassen, ontwerpen, slijpen, onderhoud, repara tie en restauratie van welk product dan ook. Zowel bedrijven als particulie ren kunnen bij Jensch terecht. Samen kunnen zij alles Bart is qua metaalbewerking van het precisiewerk en het namaken of ont werpen: zo maakte hij onlangs voor een tandarts amalgaamstoppers, een stampertje waarmee de tandarts amalgaamvullingen in kiezen zet. Arnold richt zich op onderhoud en reparaties. Zo heeft hij ruim 30 jaar ervaring in het autovak, hij was o.a. 9 jaar mede-eigenaar van een garagebedrijf. Naast een brug voor het repareren van auto's en aanhangers is er ook een speci ale brug voor de reparatie van motorfietsen, een hobby van Arnold. Tevens kunt u bij Arnold terecht voor het keuren van bijvoorbeeld elektrisch gereedschap, rolsteigers en valbescherming op locatie en voor het onder houd van apparatuur en (tuinjgereedschap. Daarnaast geven zij antieke en oude objecten graag een nieuw leven, dit is hun beider passie. In het volle maar keurig opgeruimde bedrijfspand staan diverse prach tige machines, sommige lijken wel museumstukken. Er staan bijvoorbeeld draaibanken voor metaal en hout, een zaagmachine, freesbanken en lasap paraten. Maar ook kleine vijltjes, kwastjes en allerlei soorten sleutels ont breken niet voor het fijnere werk. Het is een klein paradijsje voor deze twee handige heren. "Ik werk het beste op robuuste authentieke machines, daar heb ik het beste gevoel bij", aldus Bart. Met de paplepel Tijdens zijn opleiding aan de instrumentenmakersopleiding in Leiden, rich ting fijnmechanische techniek, wilde Bart al voor zichzelf beginnen. "Hij was altijd al een jonge onderzoeker, een kind van zijn vader", glimlacht Arnold. Toen Arnold zelf nog in de kinderstoel zat haalde hij namelijk al oude wekkers uit elkaar. Alvorens voor zichzelf te beginnen deed Bart nog een lasopleiding in rvs en aluminium om zo breed mogelijk inzetbaar te zijn en iets minder dan een jaar geleden opende hij zijn deuren op de Nijverheidsweg. De Cultuurkoepel Bart en Arnold zijn o.a. de mannen achter de loopplaten en drempels in de Cultuurkoepel in Heiloo. Deze waren eerst van hout en onverplaatsbaar, dus belde de Cultuurkoepel de firma Jensch voor een oplossing. Vader en zoon togen erheen en besloten het hout te vervangen door traanplaat, dat veel lichter is en dus verplaatsbaar. Ze maakten de houten platen en drempels precies na maar dan in deze lich tere variant. "Ik hou van oplossingen bedenken", knipoogt Bart. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - De Historische Vereniging en Context Toneel van Martine Faber hebben met pijn in het hart moeten beslui ten de toneelvoorstellingen 'In het verborgene, een daad van verzet' uit te stellen. Zelfs in de Cultuurkoepel, waar we een prachtig onderkomen had den gevonden, lijkt het met de nieuwe regels en te veel onzekerhe den moeilijk om de voorstellingen te kunnen realiseren. Maar zoals gezegd, we gaan de voorstellingen niet afstellen maar uitstellen, nu tot april/ mei 2021. Wie weet kan en mag het dan weer in onze eigen film- en thea terzaal. Alle mensen met betaalde of gereserveerde kaarten hebben afgelopen week bericht gekregen. Mocht u geen mail hebben ont vangen of als u vragen heeft, stuur dan even een bericht via gieltjes@ kpnmail.nl Betaalde kaarten blijven geldig, gereserveerde kaarten blij ven gereserveerd. Tegen de tijd dat de nieuwe data bekend zijn, krijgt u opnieuw bericht om een keuze voor de datum te maken. Tot die tijd bent u van harte welkom in het Historisch Museum Heiloo. Er is, met inachtneming van de geldende coronaregels, een aan tal verschillende interessante his torische onderwerpen te zien. Zo is er de dubbeltentoonstel ling '75 jaar Vrijheid in Heiloo' en de expositie naar aanleiding van het verschijnen van het nieuwe boek van Dick Slagter: 'De St. Willibrordusstichting, van landgoed Ypestein tot landgoed Willibrordus'. Ook te bewonderen zijn de zeven portretten van Heilooërs, die vertel len over hoe het is om in vrijheid te kunnen leven. Het boek 'De St. Willibror dusstichting, van landgoed Ypestein tot landgoed Willibrordus' is verkrijgbaar in Alkmaar bij Van der Meulen's boekhandel en het Stedelijk Museum. In Heiloo is het te koop bij Bruna, Primera en in het museum van de Historische Vereniging. Openingstijden van het museum: di 19.00 - 21.00 uur, za en zo 14.00 - 17.00 uur. De toegang voor leden en (nog) niet-leden is gratis. U bent van harte welkom! Heilooërs vertellen hoe het is om in vrijheid te kunnen leven. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes HEILOO - Vanaf half okto ber gaat de gemeente Heiloo steekproefsgewijs handha ven tegen het bus-, vracht en landbouwverkeer in de Kerkelaan, Stationsweg en Zevenhuizerlaan. In februari 2019 heeft de gemeen te een verbod ingesteld op dit ver keer (met uitzondering van bestem mingsverkeer) in deze straten. Ondanks eerdere acties tegen dit verkeer rijdt er nog regelmatig groot en zwaar verkeer. Het is daarom nodig om handhaving in te zet ten. Dit gebeurt steekproefsgewijs mede omdat de handhavers ook hard nodig zijn in deze coronaperi ode. Het verbod op groot en zwaar verkeer in deze straten is er om de verkeersveiligheid van vooral fietsers te waarborgen en om de leefbaarheid voor de bewo ners te verbeteren. De verschil lende winkelgebieden in Heiloo moeten bereikbaar blijven voor vrachtverkeer. Zo wordt vracht verkeer naar winkelcentrum 't Loo via de Raadhuisweg geleid. De gemeente beseft dat de inge stelde maatregelen kunnen leiden tot omrijdbewegingen van bus-, vracht- en landbouwverkeer. Bij de besluitvorming is dit nadelige aspect afgewogen tegen het voordeel voor de verkeersveiligheid en leefbaar heid. Wat u merkt van de maatregel Op de momenten dat er gehand haafd wordt geldt een tijdelijk en kortdurend parkeerverbod voor enkele parkeervakken in de Kerkelaan, de Stationsweg en de Zevenhuizerlaan. De handhavers houden de voertuigen hier staande en wikkelen de handhaving hier af. Enkele dagen voorafgaand aan de handhaving worden borden geplaatst om bewoners van deze straten, maar ook de overige ver keersdeelnemers, te informeren over dit tijdelijke parkeerverbod. Direct omwonenden van deze loca ties ontvangen een brief met infor matie over de maatregelen. Meer informatie Voor meer informatie kimt u contact opnemen met P. Broersen, beleidsmedewerker Verkeer, tele foonnummer 072 - 535 66 66. Vooral voetstappen hoorde ze altijd heel duidelijk. Alleen op haar kamer in het veel te ruime ziekenhuisbed luisterde de oude mevrouw naar de geluiden op de gang, die door de half openstaan de deur binnenglipten. Ze zeiden weieens dat het meest herkenbare van de mens zijn stem is. Maar zij wist wel beter. Mensen herken je aan hun voet stappen. Zuster Rita met kittig getik van modieuze hakjes. De rubberzolen van zuster Ina en hun zuigend geluid op het zeil en dan het stevige geklos van de klompschoenen van zuster Lotte, dat was al van heel ver te horen. Een enkele keer kwamen die voetstappen binnen, maar vaak ook liepen ze voorbij. Iedere middag om een uur of vier lette ze extra op. Dan hoorde ze op de gang het schuifelen van pantoffels, van voeten die - mis schien door ouderdom - niet meer werden opgetild. Ze kon ze niet zien, maar iedere keer hoopte ze dat het sloffen voor haar deur zou stoppen en dat dan de ander even binnen zou komen om een praatje te maken. Maar het oude sloffen sleepte zich altijd voorbij haar deur en weer had ze die niemand gesproken. met Op een dag drukte ze resoluut het alarm in. Het was half vijf. Een van de zusters stapte door de halfopen deur naar binnen. "Kan ik wat voor u doen?" Een moede loze berusting lag over het gezicht van de oude vrouw toen ze moei zaam zei: "Als u weggaat hè, dan laat u de deur toch altijd op een kier staan? Dat hoeft niet meer. Doet u hem maar gewoon achter u dicht." En na het vragende gezicht van de verpleegster vervolgde de oude vrouw: "Elke keer als ik voetstappen op de gang hoor, denk ik dat ze voor mij bestemd zijn." En bijna toonloos het ze er op volgen: "En dat is nooit zo."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5