Nieuwe muziekdocenten stellen zich voor 20ste Natuurwerkdag gaat niet door Mondharmonica's voor groep 7 Willibrordschool cuttWuele, agenda vcmfHeiloo {jMM Johan Griffioen en Jaap Hoeksma exposeren in Bibliotheek Heiloo 0KT van O. Messiaen door Quatuor AEternum. NOV Wilt u uw vermelding ook in de Culturele agenda van Heiloo terugzien? Dat kan voor een bescheiden tarief. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Uitkijkpost via het e-mailadres verkoop@uitkijkpost.nl c J a ;*.o »S&*! C-ti- UITKIJKPOST 1 4 OKTOBER 2020 HEILOO - Het team van Muziek- en Dansschool Heiloo is verrijkt met twee nieuwe professionele docenten: gitarist Bas Phaff en klarinettist Steffen Snip. Even voorstellen: Bas Phaff is een jonge docent die zowel akoes tische gitaar, elektrische gitaar als basgitaar speelt. Natuurlijk heeft hij gestudeerd aan het conservatorium. Naast het lesgeven treedt hij weke lijks op met verschillende artiesten en (coverjbands en is hij regelmatig in de studio te vinden om gitaarpar tijen op te nemen of liedjes te schrij ven. Inmiddels geeft hij al bijna 10 jaar les. Bas geeft in Heiloo les op maandag. De andere gitaardocent - Fabrizio La Piana - geeft les op woensdag en donderdag. Steffen Snip geeft al 25 jaar klari- netles aan diverse muziekscholen. Daarnaast is hij dirigent en geeft hij muziektherapie. Pop, klassiek, volksmuziek, jazz, blues: hij is van alle markten thuis. Naast de studie klarinet aan het conservatorium heeft hij ook harmonie- en fanfare- directie gestudeerd. Steffen is diri gent van twee orkesten en speelt o.a. in de band Jadenk, die volks muziek speelt met jazz- en bluesin vloeden. Steffen gaat lesgeven op dinsdag. Alle docenten (met film pjes) vindt u op de website www. muziekendansschoolheiloo. nl/docenten M. Kozema Bas Phaff (1) en Steffen Snip (r). HEILOO - Vanwege het stij gende aantal besmettingen met het coronavirus heeft Landschap Noord-HoUand beslo ten om dit jaar de Landelijke Natuurwerkdag af te gelasten. In voorgaande jaren werkten er tussen de 1.000 en 1.500 vrijwilli gers op zo'n 65 verschillende loca ties. De Natuurwerkdag is altijd op de eerste zaterdag van novem ber. Dit jaar zou er ook op de dag ervoor en erna gewerkt worden vanwege het 20-jarig jubileum. Programmamanager Betrekken bij Groen Nienke Kwikkei: "Wij vinden het niet verantwoord om een eve nement te organiseren als mensen het virus zouden kunnen versprei den, ondanks de voorzorgsmaatre gelen die de locatieleiders treffen." Landschap Noord-Holland bena drukt het belang van vrijwilligers werk. Want wat niet iedereen weet, Hopelijk weer een Natuurwerkdag in 2021. Linde en Nils met hun mondharmonica. Foto: Patricia Spijkerman HEILOO - Woensdag 7 oktober was voor de kinderen van groep 7 van de Willibrordschool een bijzondere dag. Meester Bram had al een week een ingepakt cadeau in de klas liggen, maar wat erin zat, wist niemand! Wel had hij de kinderen laten weten dat wethouder EHy Beens langs zou komen. Dat maakte alles extra spannend! In de aula, op afstand, werd de verrassing onthuld! Eugène Vriend, nauw verbonden aan Stichting Mondharmonicales in de Klas, speelde een aantal muziekstukken. Vervolgens was aan wethouder Elly Beens de eer om te onthullen wat er in het cadeau zat: voor ieder kind een eigen mondharmonica! Meester Bram gaat ze hierop leren spelen. De kinderen waren heel verrast en blij. Linde: "Ik heb woensdag mijn mondharmonica gekregen en ik kan nu al 'lang zal ze leven' spelen voor mijn opa!" Dat het goed is om muziek te maken, weten we allemaal. Veel kinderen genieten van muziek en zingen. Een aantal speelt zelfs een instrument. Dit is echter niet voor alle kinderen vanzelfsprekend. Stichting Mondharmonicales in de Klas droomt van een eigen instru ment voor ieder kind. De mondharmonica is een klein, handzaam instrument dat kinderen snel kunnen leren bespelen. Omdat je er geen noten voor hoeft te kun nen lezen, is het makkelijk te doen. Dankzij de inspanningen van Janco Barentsz, voorzitter van de stich ting, is het gelukt om met behulp van diverse sponsors voor alle kin deren van groep 7 een eigen mond harmonica aan te schaffen! Stichting Mondharmonicales in de Klas en alle sponsors: bedankt namens groep 7 van de Willibrordschool! 4 Q "QUATUOR POUR LA FIN DU TEMPS" Aanvang: 15 uur in de Witte Kerk WITTE KERK Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl GLASBOER SPEELT SINGLE - CABARET- 01 VOORSTELLING Humor, tragiek en meeslepende muzikaliteit CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl WILLIBRORDUSLE- ZING 2020 - 0K LILIANNF Ik wil ip'i: korrl Cu WïSmÏEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl ORATORIUMKOOR - GROETEN UIT Gier. ViVcl CULi UURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl is dat wekelijks duizenden vrijwilli gers hun handen uit de mouwen ste ken om de natuurgebieden in onze provincie te onderhouden. Dat doen ze samen met andere natuurorga nisaties en recreatieschappen in Noord-Holland, maai' ook bij vrijwil- ligersgroepen die een natuurgebied in hun buurt beheren. Daar mogen we als samenleving bijzonder trots op zijn. Nienke Kwikkel: "We zien dat in deze bijzondere tijd steeds meer mensen buiten actief bezig willen zijn. Liefst dichtbij, in hun groene leefomgeving. De Natuurwerkdag is elk jaar een dag om samen te zagen, harken, snoeien en de handen uit de mouwen te steken. Dat is gezond. Bovenal help je de planten en dieren en maken we samen Noord-Holland mooier. Wij kijken daarom uit naar de 21ste editie in 2021, in afwach ting van betere tijden!" Aangeleverde foto HEILOO - Johan Griffioen en Jaap Hoeksma exposeren in Bibliotheek Heiloo. Johan Griffioen Johan Griffioen (1952) schildert en beeldhouwt. Hij woont in Heiloo en heeft daar zijn atelier aan huis. Het beeldhouwen was zijn grote passie; toen het fysiek even iets minder ging, is hij ook gaan schil deren. Johan Griffioen volgt schil derles bij Theo Leering. Hij schildert zowel realistisch als abstract en eigenlijk alles wat daartussenin zit. Zijn inspiratie vindt hij in de natuur en de dagelijkse realiteit. De exposi tie bestrijkt de periode van 2013 tot en met heden. Jaap Hoeksma Jaap Hoeksma (1956) schildert sinds de jaren 90 en heeft al op diverse locaties en evenementen in Noord-Holland, Friesland en Brabant geëxposeerd met zijn kleu rige olieverfschilderijen en glas kunst. "Naast het maken van olie verfschilderijen houd ik mij sinds 2017 bezig met glasfusen. Glasfusen is het versmelten van glas op hoge temperaturen, waardoor verschil lende delen glas versmelten tot één object. Ik schilder als het ware met glas. Vrije vormen, beweging, contrasten, kleur, licht en abstrac tie zijn aspecten die mij inspire ren. Door het smeltproces ontstaat een nieuw beeld waarbij het spel van kleur, licht en vorm blijft ver rassen. Tijdens mijn expositie in Bibliotheek Heiloo toon ik staande glasobjecten met diverse thema's (vissen, torso, seizoenen, sfeer, beweging)." Expositie De expositie is te bezichtigen tot 23 november in Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. Werk van Jaap Hoeksma. Aangeleverde foto Aangeleven

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7