WE ZIJN ER NIEUWSFLASH NATUURL'JK UVmf Lars roept Heilooërs op om te blijven sporten Speurtocht naar Speelruimte Is het tijd voor een cultuurplatform in Heiloo? Koor sWing zingt weer! 9 m natuurlijkheiloo.nl Wist u dat er bijna 40aanvragen zijn ingediend bij het Team Herstelfonds? Net als koor sWing uw unieke 1,5 meter- of andere coronaoplossing delen op deze pagina? Meldt het via info@heiloo.nl of via de website van Natuurlijk Heiloo LEES MEEP 0I> DE WEBSITE UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2020 GEMEENTE HEILOO VOOR ELKAAR®» Lars de Zeeuw Onlangs kregen de sportvereni gingen wederom een domper te verwerken door de maatregelen die dinsdag 29 september van kracht werden: sportkantines werden gesloten en sportwed strijden mogen aLLeen plaatsvin den zonder publiek. De gevolgen Lars de Zeeuw neemt binnen het herstelfonds de sportvereni gingen onder zijn hoede. "Het is een zware tijd voor ons vereni gingsleven: diverse competities werden stilgelegd terwijl som mige sporten coronaproof door konden gaan. De gemeente is er alles aan gelegen om steun te verlenen aan de verenigin gen en het herstelfonds zoekt samen met de verenigingen naar verbanden waar zij samen tot een creatieve oplossing kunnen komen om het hoofd boven water te houden, ook voor de toekomst." De informatiebijeenkomst De verenigingen kregen de kans om op 9 september een mede op initiatief van de Sportraad georganiseerde bijeenkomst te bezoeken. Het doel was om de diverse steunmaatregelen waar verenigingen recht op hebben te benadrukken en de criteria om in aanmerking te komen voor een bijdrage uit het fonds scherper te krijgen. "De bijeenkomst was succes vol, je zag de eerste tekenen van samenwerking. We hebben daarna diverse aanvragen gehad die we momenteel bespreken, waar nodig assisteren we met veel plezier", vertelt Lars. Steun uw club Lars roept Heilooërs op om te blijven sporten: "Dit is hard nodig, zowel fysiek als voor het sociale aspect. Je ontmoet mensen en je houdt je vereni ging overeind." Verder vraagt hij inwoners om na te denken of je meer kan doen voor je club: "Er is een groot tekort aan vrijwilligers en zonder vrijwilligers wordt het nog lastiger." Door de coronamaatregelen was samen zingen bijna een halfjaar niet mogelijk. Koor sWing is heel blij dat het vanaf 2 september weer kan! Op 1,5 meter afstand van elkaar én met een nieuwe dirigent, geeft zingen weer energie. Voor meer informatie: www.koorswing.nl In de afgelopen periode is er door het Tearn Herstelfonds veel werk verzet. Niet alleen het inventariseren, beoordelen en begeleiden van verzoeken voor het herstelfonds, maar ook overleg met diverse cultu rele verenigingen en clubs om erachter te komen wat er bij hen speelt. Toen bleek dat menig muziek- en koorgezelschap naarstig op zoek is naar geschik te oefenruimte. Dat was voor het Team aanleiding om het project 'Speurtocht naar Speelruimte' op te starten. Projectbegeleider Nico Bakker vertelt: "Tijdens een bijeenkomst met ruim 20 vertegenwoordigers van muziek-, zang-, dans- en toneelverenigingen bleek al snel dat het na een Lange stille perio de best Lastig was om de repeti ties weer op te starten. Lang niet alle oefenruimtes zijn geschikt om de 1,5 meter toe te passen. In eerste instantie leken vooral de grotere muziekclubs hier last van te hebben, maar het werd al snel duidelijk dat ook menig koor hiermee te kampen had", aLdus Nico Bakker. Maar hoe pakje dit probleem aan? Hoe los je dit samen op? "We hebben de koe bij de horens gevat door alle vragers naar oefenruimte en de aanbieders ervan in kaart te brengen, wen sen en mogelijkheden te inven tariseren en te zoeken naar matches. Dit Leverde uiteindelijk een kleurrijke Match Matrix op waarop zichtbaar werd welke partijen iets voor elkaar kunnen betekenen. Die ga ik binnenkort aan elkaar koppelen. En dan hopen dat dit uiteindelijk tot mooie resuLtaten Leidt", aldus een enthousiaste Nico. Maar er speelt meer. Tijdens de bijeenkomst werd duidelijk dat de drie toneelverenigingen die Heiloo rijk is, naarstig op zoek zijn naar een andere geschikte ruimte om hun decorstukken op te slaan en nieuwe decors te kunnen bouwen. En dat is een Lastige speurtocht, want waar vind je een geschikte ruimte die past bij het beperkte budget van de verenigingen? Nico doet dan ook graag de volgende oproep: "Zijn er particulieren, ondernemers of organisaties die opslagruimte, een grote schuur, een hal of een andere passende ruimte beschikbaar kunnen stellen? Laat het ons weten via info@heiloo.nl". Ruim 20 vertegenwoordigers van uiteenlopende culturele clubs en organisaties die actief bezig zijn om met en voor elkaar oplossingen te bedenken. Foto: aangeleverd Heiloo kent een rijk aanbod van kunst- en cultuur(educatie). Wekelijks zijn honderden men sen - van piepjong tot hoogbe jaard - in ons dorp actief bezig met muziek, zang, theater en beeldende kunst. Voor velen is het een vast en waardevol onderdeel van hun leven, vaak al jarenlang. Zo veel plezier er wordt beleefd aan de kunst- en cultuuracti viteiten, zo Lastig hebben de besturen van de stichtingen en verenigingen het die hiervoor moeten zorgen. Inde afgelopen jaren is er veel op hen afgekomen. Terugval van leden, toename van kosten voor huur van ruimtes en podia, vermindering of zelfs volledig verdwijnen van subsidie. En dat in een tijd waarin alles duurder wordt en waarin het steeds moeilijker is om vrijwilligers voor de eigen organisatie te vinden, laat staan mensen die als bestuurslid actief willen zijn. Vervolgens is ook nog dat ver maledijde corona erbij gekomen. Ondanks de strijd die moet worden gevoerd, is het optimis me en de ambitie groot bij de bestuurders in Heiloo. Dit bleek op een bijeenkomst eind augus tus van (nagenoeg) alle Heilooër kunst- en cultuurorganisaties in het gebouw van de Muziek- en Dansschool. Aan het einde van de samenkomst werd het voor stel gedaan om een cultuurplat form op te richten. ...Een platform (of zullen we het alliantie noemen?) dat gebruikt kan worden voor onderlinge kennisdeling en samenwerking, maar ook kan dienen als advies commissie van het college en de raad aangaande kunst- en cul tuurbeleid, zoals ook het geval is in de gemeente Castricum. Het voorstel kreeg de zegen van alle aanwezigen. Binnenkort starten de eerste verkennende gesprek ken. We houden u op de hoogte van de voortgang. HEILOO KÏÖH I HEtCC

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9