Heiloo contact Loket voor gratis mondkapjes alleen samen krijgen we corona ondercontrole 11 HEILOOj t Burgerzaken Cultuur Openingstijden Welzijn Mededelingen Bouwen en wonen UITKIJKPOST 21 OKTOBER 2020 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Burgerlijke stand tot en met 15 okto ber 2020 Geboren Siem J. Kouwen z.v. T. Kouwen en J.l. Kouwen - de Vries Marlot S.E. Dekker d.v. R.W. Dekker en C.E.R. Vinkenvleugel Juul J. Commandeur d.v. A. Commandeur en L.J.M. Commandeur - de Boer Abel J. Berkhout z.v. S.J. Berkhout en J. Blom - Berkhout Oscar C.P. Verpalen z.v. L.A.C. Verpalen en J.J. Verpalen - Christiaans Noud J.H. Pepping z.v. S.J.A. Pepping en L.C.L. Titulaer Emma R. van Zeist d.v. A.M. van Zeist en L. Brinkman Overleden G. den Hartog A.P. Kemper A. Verkaik G. Swierenga A. Jansen Visser GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN Het gemeentehuis is dicht. Regel het online. Lukt dat niet, mail ons op info@heiloo.nl, of bel 072-5356666. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, t 072 535 66 66 Openingstijden Ma, di, wo, vrij 08.30 - 15.45 uur Donderdag gesloten Zaterdag 09.00 - 16.00 uur Erfgoeddames nemen afscheid van Heiloo Op donderdag 10 september namen Silke Lange en Anita van Breugel gezamenlijk afscheid van de gemeente Heiloo. Zij deden dat door de brochure 'Ode aan Heiloo, het rijke verleden aangevuld' aan wethouder Rob Opdam aan te bieden, die te gebruiken is als wandeling (of fietstocht) langs erfgoed waar de afgelopen twintig jaar meer over bekend is geworden. De brochure geeft een interessant overzicht van enkele belangrijke historische locaties in Heiloo. Silke Lange heeft jarenlang de gemeente geadviseerd op het gebied Benieuwd naar wat jij kunt betekenen voor een kind? Informatie bijeenkomst over pleegzorg Onze wereld werd begin dit jaar onver wacht door corona een stuk kleiner. Maar voor veel kinderen is een veilig en stabiel thuis helemaal nooit nor maal geweest. Voor deze kinderen telt iedere dag en daarom is pleegzorg zo belangrijk! Het maakt niet uit of je oud, jong, alleen of samen bent. leder kind is anders en daarom zoeken we een heleboel verschillende soorten pleeg ouders. Voltijd, deeltijd, in de weeken den of doordeweeks. Er is meer moge lijk dan je denkt. De gemeenten van de regio Alkmaar organiseren samen met de pleegzorg- aanbieders een informatiebijeenkomst over pleegzorg op 10 november 19.30 uur in het gemeentehuis van Castricum. Na de bijeenkomst kunnen geïnteresseerden speeddaten met ervaren pleegouders over pleegzorg in de praktijk. Benieuwd naar wat jij kunt betekenen voor een kind? Geef je op via wervingpleegoudersnh@wsg.nu. Wil je eerst meer informatie? Kijk dan op www.openjewereld.n van de archeologie. Zij stond aan de wieg van Baduhenna, de Stichting Regionale Archeologie in Heiloo. Anita van Breugel, cultuurhistorica, heeft zich sterk gemaakt voor het behoud van houtwallen en greppels in de nieuwe woonwijken Zuiderloo en Zandzoom. Daarnaast heeft zij de traditie van de zonnewende weer op de kaart gezet en heeft ze ontdekt dat er nog veel over is van het middeleeuwse land schap waarop in 1705 het Heilooër Bos werd aangelegd. Een papieren versie van de brochure is af te halen aan de balie van het gemeentehuis (beperkt leverbaar). Verwijderen aanhanger Aanhanger met de kleur geel zonder kenteken op een openbare parkeer plaats gelegen op de Vinkenbaan te Heiloo. De wegsleepkosten zullen verhaald worden op de eigenaar van de aanhanger. De BUCH zoekt! Een collega voor de functie "medewer ker wijken". Kijk voor de vacaturetekst op http://werkenbij.debuch.nl De CoronaMelder-app: vanaf nu voor iedereen beschikbaar Voorkom dat je onbewust een ander besmet Het coronavirus is er nog. Daarom kan vanaf nu iedereen de CoronaMelder- app gebruiken. De app informeert je als je mogelijk bent besmet. Zo kun je voorkomen datje onbewust een ander besmet. Elke download helpt om de verspreiding van corona te stoppen. In de App Store en de Google Play Store staat CoronaMelder voor je klaar. Het downloaden van de app is altijd vrijwillig. Omgevingsvergunning Aangevraagd Westerweg 26a, het veranderen van de woning, datum ontvangst 12 oktober 2020 (WAB02002035) De Achtkant 13, het vergroten van de woning (vernieuwen en ver groten bestaande uitbouw achtergevel), datum ontvangst 12 oktober 2020 (WAB02002044) Bonkelaar 20, het plaatsen van een carport voor de garage/ berging, datum ontvangst 12 oktober 2020 (WAB02002042) Spoorlaan 3, het veranderen en vergroten van de berging- en hobbyruimte in de achtertuin, datum ontvangst 13 oktober 2020 (WAB02002052) E.J. Potgieterweg 53, het vergroten van de garage (uitbouw ach ter), datum ontvangst 14 oktober 2020 (WAB02002065) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verleend Van Foreestlaan 18, het verbouwen van de woning (2 dakkapellen, vernieuwen alle buitenkozijnen, vervangen dak), het aanleggen van een uitweg, en het plaatsen van een toegangspoort, verzenddatum 13 oktober 2020 (WAB02001624) Het Maalwater 3i, het veranderen van de woning (plaatsen bal konbeglazing), verzenddatum 12 oktober 2020 (WAB02001641 Heerenweg 221, het bouwen van een schuur (na sloop bestaan de schuur), verzenddatum 15 oktober 2020 (WAB02001913) Cruijscampiaan 16, het vergroten van de woning (dakopbouw), ver- zenddatum 13 oktober 2020 (WAB02001916) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Weigeringen Stationsweg 78, het plaatsen van 2 plantenbakken voor de pui van de winkel, verzenddatum 9 oktober 2020 (WAB02001338) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. HEILOO - Het is onvermijde lijk: er zit een mondkapjesplicht aan te komen. Dat betekent ook extra kosten: je moet ze zelf aanschaffen en de kosten wor den niet vergoed. Als je moet leven rond de armoe degrens of op bijstandsniveau zit je daar niet op te wachten. Dit is, ook in Heiloo, voor veel mensen helaas keiharde realiteit. Het coronavi rus kijkt niet naar inkomen, maar slaat wel harder toe bij kwetsbare groepen in onze samenleving. De Caritas Werkgroep Heiloo (CWH) en de Facebookgroep Help Elkaar In Heiloo hebben daarom de handen ineengeslagen. Zij zorgen dat deze groepen nu al een stukje veiligheid krijgen door middel van het ver strekken van gratis mondmaskers. Bestellen Het is vanaf nu mogelijk om de herbruikbare mondmaskers te bestellen, ze worden op aanvraag gemaakt. Ze zijn verkrijgbaar in de maten S/M/L; geef bij de bestelling op welke maatje wilt hebben. Aanvragen gaat als volgt: 1. Via de FB-site Help Elkaar' In Heiloo: Hier kun je reageren d.rn.v. een persoonlijk bericht op een geplaatst artikel. Je bestelling krijgt een nummer om anoniem verwerkt te worden. 2. Op dinsdagochtend (vanaf 27 oktober 2020) tussen 09.00-11.00 uur in de gang tussen de kerk en ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk. Ook daar krijgt je bestelling een nummer. Omdat de mondkapjes op bestelling wor den gemaakt krijg je voor de eer ste week mondkapjes mee voor eenmalig gebruik. 3. Via een bestelling in een geslo ten envelop gericht aan Caritas Werkgroep Heiloo die in de brie venbus van de Willibrorduskerk gedeponeerd kan worden. Ook deze bestelling krijgt een num mer voor anonieme verwerking. Geef wel aan hoeveel maskers en welke maat/maten je wilt en hoe je bereikbaar bent. 4. Op het e-mailadres van de Caritas Werkgroep: cwh.heiloo@gnrail. com. Ook hier graag maat en hoeveelheid aangeven en hoe je bereikbaar bent. Wij zorgen ervoor dat de bestelling verwerkt wordt en sturen een bericht. Je kunt met het bestelnummer je pakket op de dinsdagochtenden ophalen in de gang tussen de kerk en de ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk aan de Westerweg in Heiloo. De eerste mogelijkheid is op dinsdag 27 oktober van 09.00- 11.00 uur. Alle bestellingen worden anoniem verwerkt, wij garanderen uw privacy en respecteren alle coro namaatregelen. Karin Belkom van de Facebook- pagina Help Elkaar in Heiloo doet nog een oproepje. Voor het maken van de mondkapjes zijn zij nog op zoek naar zwarte stof fen en effen stof.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 11