"Een hele goede combinatie: moederschap en vrijwilligerswerk!" Donna Musica speelt 'In de Schaduw van het Achterhuis' in de Beun Zet een mantelzorger in het zonnetje Aanvraag kan voortaan het hele jaar 15 UITKIJKPOST 2 1 OKTOBER 2020 De moeder van Sandra, hier nog een baby. Foto: aangeleverd HEILOO - Het Vrijwilligers Informatie Punt Heiloo (VIP) was op zoek naar 'een flitsende fotograaf. De 28-jarige Sanne Kaandorp reageerde op de vaca ture. Het bleek een perfecte match. Niet gehinderd door enige kennis van het VIP was ze verbaasd over alle mogelijkheden die er zijn op het gebied van vrijwilligerswerk en was ze aangenaam verrast door de diver siteit aan opdrachten voor haar als fotografe. Een bewuste zet was het niet. Sanne heeft, na de geboorte van haar dochtertje, de keuze gemaakt het moederschap invulling te geven door veel thuis te zijn en niet terug te keren naar haar betaalde baan als filiaalleider bij een bakker. Ze had eigenlijk niet eerder over de mogelijkheid van vrijwilligers werk nagedacht, maar deze functie is volgens haar een mooie eerste stap op een pad waarvan ze nog niet precies weet hoe dat gaat lopen. "Ik moet nog veel oefenen, weet ook nog niet wat ik 't leukst vind om te fotograferen. Het feit dat het onbe taald werk is, maakte voor mij de drempel lager om deze stap te zet ten." Vrijwilligerswerk in combinatie met het moederschap werkt voor Sanne heel goed, en volgens haar komen de beste ideeën tijdens het schoonmaken! "Ik had het gevoel dat er iets creatiefs in zat dat eruit moest!" Tijdens een opleiding tot styliste deed ze ervaring op in verschillende disciplines zoals architectuur, mode en fotografie. Het werd voor Sanne duidelijk dat ze het liefst uiting gaf aan haar creativiteit met behulp van een camera. Door de variatie aan opdrach ten bij het VIP komt ze er nu achter dat ze het leuk vind om juist de kleinere, intieme dingen te fotograferen. Happenings als VrijwilligersBedankt! of NL Doet, waar het VIP zich ieder jaar mee bezighoudt, ziet ze als een uitda ging. Ze wil proberen om het op een andere manier vast te leggen dan gebruikelijk en "er wat leukers uit te halen dan standaard". Ook op de site van het VIP, bij vacatures en hun organisaties, worden foto's geplaatst en wordt er een beroep op haar gedaan. "Dit werk prikkelt de creativiteit." Dank je wel Sanne! Het zou me niets verbazen als jouw verhaal een inspiratiebron blijkt voor andere (jonge) mensen. Tekst: Petra van den Berg HEILOO - Zondag 8 november vindt de première plaats van de muzikale vertelling 'In de Schaduw van het Achterhuis' in Theater de Beun, dat na maan den dicht te zijn geweest weer zijn deuren opent. De voorstelling gaat over de grootouders van de Heiloose vio liste Sandra Kox. Zij raken voor de oorlog bevriend met Miep en Jan Gies die de familie Frank hebben geholpen bij de onderduik in het Achterhuis. Passages in het dagboek van Anne vertellen over de geboorte van Sandra's moeder, over haar opa en zelfs de hond van de familie komt in beeld. De voorstelling vertelt aan de ene kant over de kleine verhalen en alledaagse gebeurtenissen in de oorlog die herkenbaar zijn voor veel mensen die in dezelfde omstandig heden moesten overleven. Aan de andere kant speelt het grote iconi sche verhaal van het meisje dat een dagboek schreef en uiteindelijk met haar familie verraden werd. Dramaturge Marianne van Vliet regisseerde de voorstelling op basis van het dagboek van Miep Gies, gesprekken met en herinnerin gen van de betrokkenen, en frag menten uit het dagboek van Anne Frank. Pianist Hendrik-Jan Bosma is verantwoordelijk voor de muzi kale vormgeving en arrangemen ten waarbij de muziek aansluit op de sfeer van de verhalen: wrang, hoopvol, dan weer verstild maar ook licht. Uitvoerenden zijn zange res Elise Keep, violiste Sandra Kox, celliste Evelien Dubbeldam, pianist Hendrik-Jan Bosma en vertelster Carien van Opstal. 'In de Schaduw van het Achterhuis' is een productie van Donna Musica. Zondag 8 november zijn er twee voorstellingen, aanvang 13.30 en 16.00 uur. Kaarten a 15 zijn te reserveren op www.debeun.nl. Info www.donnEimusica.nl Jonge mantelzorgers hebben ook recht op mantelzorgwaardering. Foto: aangeleverd HEILOO - Iedere inwoner van Bergen, Uitgeest, Castricum of Heiloo die langdurige zorg en/ of ondersteuning krijgt van een mantelzorger, kan voortaan het hele kalenderjaar door eenmaal een waardering voor een man telzorger aanvragen. De afge lopen jaren konden inwoners de aanvraag alleen tijdens twee maanden in het jaar doen. De uitbreiding van de aanvraagpe- riode is er om mensen meer de kans te geven een mantelzorger in 't zonnetje te zetten. Waardering vanuit gemeente Met al hun belangeloze inzet zorgen de mantelzorgers ervoor dat mensen (langer) in him eigen omgeving kunnen blijven wonen. Ze zijn onmisbaar in de samenleving. Daarom kunnen zij van de gemeente een blijk van waardering krijgen in de vonn van een cadeaubon. Deze 'mantelzorgwaardering' is geen ver goeding voor onkosten, maai' een waardering voor de langdurige zorg en/of ondersteuning die zij bieden. Voorwaarden De aanvraag moet wel aEin voor waarden voldoen. Alle voorwaar den en het aanvraagformulier zijn te vinden op de website van de gemeente: www.heiloo.nl/mantel- zorg. Een digitale aanvraag kan alleen via DigiD van de zorgvrager. Een aanvraag via de DigiD van de mantelzorger kunnen we niet in behandeling nemen. Jonge mantelzorgers Ook kinderen die regelmatig meehelpen met de zorg voor een ander zijn mantelzorgers. Zij doen bijvoorbeeld allerlei klusjes zoals boodschappen doen, koken of op broertjes en zusjes passen. Jonge mantelzorgers hebben ook recht op mantelzorgwaardering. Over de waardering De gemeente toetst eerst uw aanvraag. Als de aanvraag terecht is ontvangt de mantelzorger bin nen drie niEianden na beoordeling een cadeaubon. Er zijn twee soor ten bonnen om uit te kiezen (VW Online cadeaucode of een VW cadeaubon) met een waarde van €100. Meer informatie Als u meer wilt weten over man telzorg, het aanvragen van de man telzorgwaardering of een papieren formulier kunt u terecht bij het Sociaril Team in uw gemeente. Het Vrijwilligers Informatie Punt Heiloo (VIP) was op zoek naar 'een flitsende fotogrEiafDe 28-jari- ge Sanne Kaandorp reageerde op de vacature. Het bleek een perfecte match. Foto: aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 15