Weer zware klap voor de horeca in Heiloo: "Het valt erg tegen. Maar we komen hier sterker uit." De Foresters: nieuwe maatregelen komen hard aan Café de Wit blijft positief en introduceert limited edition mondkapje 17 UITKIJKPOST 2 1 OKTOBER 2020 HEILOO - "Vier weken dicht valt wel erg tegen! Maar het komt natuurlijk niet helemaal als een donderslag bij heldere hemel", zegt Marjolein Bosch van Herberg Jan na het horen van de nieuwe coronamaatre gelen. Woensdag om 22.00 uur moest de horeca zijn deuren sluiten en dat is voor onderne mers een enorme tegenslag. "Het viel te verwachten," aldus Marjolein, "maar je hoopt natuurlijk altijd anders. Met name omdat het eigenlijk juist heel goed gaat bij ons met de aanpassingen en maatrege len. Gelukkig hebben wij takeaway. Onze gasten kunnen hun favoriete gerechten gewoon komen ophalen. Mijn favoriet: het visje van de markt. Elke dag anders! Voor veel horeca ondernemers zou 2020 hét jaar wor den. Dat is nu wel anders. Je begint weer van begin af aan. Maar we komen hier sterker uit, dat is zeker!" "We willen graag iedereen uit Heiloo, vaste gasten, vrienden en kennissen bedanken voor alle lieve woorden en steim! Het is hart verwarmend! We zitten er samen in en moeten er dus samen wat van maken. Wij gaan weer onze takeaway-service doen en hopelijk zien we iedereen snel weer!" aldus Marjolein. De Foresters kijken vooral naar wat wel kan. Foto: Mare Brunekreef HEILOO - Ook bij De Foresters is er uiteraard begrip voor de nieuwe coronamaatregelen. Toch komen deze nieuwe maat regelen hard aan. Gelukkig mogen de jeugdteams de komen de vier weken op de normale manier doortrainen en ook onderlinge wedstrijden spelen. De Foresters speelt bijna in elke jeugdcategorie op het hoogste niveau divisievoetbal en heeft voor elk team in elke leeftijdscatego rie en speelklasse minimaal twee trainingen per week. Kortom, veel enthousiaste sporters die graag wil len voetballen. Gelukkig kan dat voor de jeugd dus gewoon doorgaan.Een aantal weken geleden had de vereniging al een teleurstelling te verwerken omdat er in heel Nederland geen bezoekers meer op de sportvel den mochten konien. Dat was jam mer omdat er veel aan gedaan was om het in de kantine en langs de velden goed te regelen. Zo was er dankzij de hulp van een betrok ken lokale ondernemer al gestart met de buitenverkoop van koffie, thee en snacks. En was de routing over het hele park coronaproof. Het is helaas niet anders. Kantine inkomsten zijn wel een belangrijk deel van de begroting, en dat is weggevallen aan het einde van het afgelopen seizoen en het begin van dit seizoen. Financieel gezien is dat een tegenvaller voor de Egels. Maar De Foresters geeft nooit op en er wordt met name gekeken naar wat nog wel kan. Op een verantwoorde manier uiteraard. Zo zal er op zater dag 24 oktober en de weken daarop een speciaal dagprogramma voor leden en aspirant-leden in de onder bouw plaatsvinden. Meld je daarvoor gerust aan. Ook ruimte die voor de andere leeftijden wordt geboden zal waar mogelijk ingevuld worden. Voetbal is gewoon te leuk, zeker bij De Foresters! HEILOO - Ook Café de Wit, hét café in Heiloo om gezellig een borrel te drinken met vrienden of voor een lekker kopje koffie op het terras, moet zijn deuren voorlopig sluiten. "De tweede sluiting komt weder om als een klap aan, ook al hadden we het wel aan zien komen. Maar we zijn wel een tikkeltje verdrietig", aldus Mandy Leegwater. "Het is een onzekere toekomst, want we weten niet wanneer we open mogen. Bovendien kunnen wij geen eten bezorgen/afhalen. We zijn beperkt in onze mogelijkheden." Wel gaat Café de Wit zich richten op de speci ale borrelboxen - heerlijke seizoens- gerichte boxen met bier en wijn, in samenwerking met de lokale mid denstand. Dit heeft het café al eer der gedaan en het werd zeer goed ontvangen door de inwoners van Heiloo. Stuk voor stuk vlogen ze de deur uit. Hopelijk nu weer! Je kunt de boxen bestellen via de website van Café de Wit. Dat ze geen mensen meer mogen ontvangen, betekent niet dat Bram en Mandy stil gaan zitten. In samen werking met Sunny Dreams heb ben ze een unieke actie bedacht. Je kimt voor 7,50 een wasbaar mond kapje niet het logo van Café de Wit kopen bij Sunny Dreams. "Dan kan je meteen iets leuks kopen voor thuis, voor jezelf of voor iemand die je in het zonnetje wilt zetten!", aldus Bram. De mondkapjes zijn zo'n succes, dat de eerste oplage als is uitverkocht. Maar niet getreurd, de tweede oplage is in de maak van en vanaf 29 oktober weer verkrijg baar. Wat ook nog leuk is om te vermelden: als je een Café de Wit mondkapje koopt en daar een selfie mee maakt, kan je een feestpakket winnen vol met items van Sunny Dreams en Café de Wit." En daar naast heb je wel het coolste mond kapje dat er bestaat. Bram en Mandy hebben nog wel een boodschap voor alle Heilooërs: "Blijf ondertussen onze vrienden in de horeca helpen door eten te bestellen bij de middenstand! We hebben elkaar hard nodig. Ontzettend bedankt voor de afgelo pen tijd. Hopelijk kunnen we snel de draad weer oppakken! Stay safe en blijf gezond!" 'We zitten er samen in en moeten er dus samen wat van maken", aldus Marjolein Bosch van Herberg fan. Foto: aangeleverde foto Bram en Mandy met het limited edition mondkapje in Sunny Dreams.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 17